آکادمی آراکس

مقالات سایت
معرفی چوب آکومه و رز در صنعت کابینت آشپزخانه

معرفی چوب آکومه و رز در صنعت کابینت آشپزخانه

12 سپتامبر 2019

معرفی چوب آکومه و رز در صنعت کابینت آشپزخانه

ما باز هم آمدیم امروز دوباره کابینت آشپزخانه را با مبحث چوب در این صنعت ادامه می‌دهیم ولی با وجوه بحث‌های طولانی در این مورد به نظر مجموعه آراکس به دلیل اهمیت و فراوانی این متریال و قیمت بالای آن در کابینت آشپزخانه و دیگر موارد صنایع چوب این مباحث لازم هستند. در مطلب امروز در ادامه مباحث قبل به معرفی دو گونه دیگر از چوب های مورد استفاده در صنعت کابینت آشپزخانه به نام چوب آکومه و چوب رز میپردازیم.

با ما همراه باشید.

کشور گابن، کابینت آشپزخانه، آکومه چگونه ممکن است!! (Okoume)

درخت اکومه با رنگ درونی صورتی تا قهوه‌ای روشن و اغلب تم صورتی در کشور گابن رشد می‌کند. البته هم خانواده‌های این چوب در هندوستان نیز بسیار یافت می‌شود.

برون چوب این درخت سفید مایل به خاکستری می‌باشد و ارزش کمتری نسبت به درون آن دارد وزن مخصوص این چوب در حدود ۴۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب می‌باشد در مجموعه آراکس از این چوب در ساخت درب کابینت آشپزخانه استفاده شده که کابینت ساخته شده با این نوع چوب بسیار زیبا و دلنواز شده.

 

معرفی چوب آکومه

این چوب به دلیل ثبات ابعاد بسیار خوب آن یکی از بیشترین استفاده‌ها در صنعت و در و پنجره را دارد. به دلیل درخشش بسیار بالای این چوب انتخاب خوب و به‌جای برای استفاده در صنعت کابینت آشپزخانه و دکوراسیون داخلی می‌باشد.

مجموعه آراکس برای دکوراسیون چوبی و ساخت دسته گیتار نیز از این چوب استفاده کرده است.

فوتبال برزیل و چوب رز دو کلمه محبوب علاقه‌مندان کابینت آَشپزخانه

چوب رزوود که در برزیل و ماداگاسکار یافت می‌شود. مانند فوتبالیست‌های برزیلی بسیار خوش نقش و از طرفی گران‌قیمت و محبوب می‌باشد و علاقه‌مندان ساخت کابینت آشپزخانه با این چوب باید بهای حرفه‌ای بودن این برزیلی محبوب را بپردازند.

READ  سینک های ظرفشویی گرانیتی در آشپزخانه

وزن مخصوص آن حدود ۸۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب این چوب بسیار مرغوب است و هیچ جایگزینی ندارد که البته بسیار سخت پیدا می‌شود. رنگ درون این چوب از طیف رنگی زرد یا قهوه‌ای روشن یا نارنجی و برون چوب آن نیز زرد کم رنگ است.

 

چوب رز در کابینت آشپزخانه

گونه ماداگاسکار آن کاملاً بوی گل رز را دارد از این چوب برای ساخت دکوراسیون داخلی، اصوات موسیقی، کابینت آشپزخانه و … استفاده می‌شود.

معرفی چوب رز