آکادمی آراکس

مقالات سایت
تزئینات جانبی در کابینت آشپزخانه

تزئینات جانبی در کابینت آشپزخانه

12 اکتبر 2019

تزئینات جانبی در کابینت آشپزخانه

تزئینات جانبی در کابینت آشپزخانه :در عصر حاضر که محیط خانه و تزئینات داخلی آن به عنوان مهمترین دغدغه‌های افراد خانواده می‌باشد استفاده از وسایل مناسب و زیبا و در عین حال وسایلی که از لحاظ اشغال کردن فضا با وجود فضاهای محدود آپارتمان‌های امروزی بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. آشپزخانه به عنوان یکی از مهم‌ترین فضاهای موجود در آپارتمان‌ها نیز از این امر مستثنی نمی‌باشد. در آشپزخانه کابینت آشپزخانه را می‌توان مهم‌ترین امر در تزئینات این فضا نام برد ولی علاوه بر کابینت آشپزخانه می‌توان با به کار بردن المان‌های زیبا و در عین حال کم‌جاتر به زیبایی این فضا دو چندان افزود. در این مقاله قصد داریم چند نوع از این المان‌ها را برای شما در آکادمی آراکس معرفی و درباره آنها بحث کنیم.

** استفاده از گلدان‌ها در کنار کابینت آشپزخانه

بهترین ایده و به طور کلی مهم‌ترین مسأله در تزئینات آشپزخانه در کنار کابینت آشپزخانه استفاده از گلدان‌ها می‌باشد. این المان زیبا با توجه به این که در درون آن از گیاهان طبیعی و یا مصنوعی استفاده می‌شود می‌تواند تغییر کند. یکی از ویژگی‌های مهم استفاده از گل و گلدان در کنار آشپزخانه این است که حس مسئولیت‌پذیری و تعهد را در خانواده افزایش می‌دهد. به طور کلی در انتخاب رنگ گلدان سعی شده هارمونی رنگی آن با کابینت‌ها در نظر گرفته شود به طور مثال در کابینت با رنگ سفید سعی کنید از گلدان‌های با رنگ مخالف و گرمتر استفاده شود. حتماً به این موضوع توجه شود که در گلدان‌هایی که گل طبیعی استفاده شده از قرار دادن مستقیم آن بر روی کابینت آشپزخانه خودداری کنید تا آب تراوش یافته از آن به کابینت‌ها آسیب نرساند.

READ  مزایا و معایب کابینت های MDF

 

تزئینات جانبی در کابینت آشپزخانه

** استفاده از شلف‌های رنگی در کنار کابینت آشپزخانه

هنگام طراحی کابینت آشپزخانه و در فضاهای خالی به جا مانده در دیوارهای آشپزخانه می‌توان با یک انتخاب حرفه‌ای و استفاده از شلف‌های رنگی در کنار کابینت آشپزخانه از کلیه فضاها به طور کامل استفاده کرد و از طرفی نیز می‌توان با قرار دادن المان‌های تزئینی بر روی این شلف‌ها محیطی بسیار متنوع و رنگارنگ در آشپزخانه به وجود آورد.

تزئینات جانبی در کابینت آشپزخانه

** استفاده از آینه یا شیشه در فضای بین کابینت آشپزخانه

فضاهای بین کابینت را می‌توان با کار کردن آینه‌های ابزارخورده و یا شیشه‌های رنگی به عنوان یک المان جداگانه در آشپزخانه در نظر گرفت ولی در نظر داشته باشید استفاده از این نوع متریال‌ها بسیار ظریف و زود به زود کثیف خواهد شد ولی این مشکلات کوچک نمی‌تواند مانع استفاده از این متریال بسیار زیبا در آشپزخانه شود. سعی کنید حتی‌الامکان این نوع متریال‌ها را به صورت رنگ مخالف با کابینت و هم رنگ با صفحه کابینت‌ها استفاده کنید که این امر به زیبایی آن دو چندان می‌افزاید. استفاده از ابزارهای کار شده بر آینه و شیشه یکی دیگر از ترفندهای زیباسازی آن می‌باشد.

 

تزئینات جانبی در کابینت آشپزخانه

پاخور در کابینت آشپزخانه و ترفندهای آن

یکی از معضلات بزرگ در انتخاب کابینت آشپزخانه فضای زیر کابینت می‌باشد ارتفاع پایه‌های نصب شده در کابینت آشپزخانه باعث فضایی در زیر آن می‌شود که استفاده و یا عدم استفاده از آن یکی از بزرگ‌ترین سؤال‌ها در این امر برای خانواده‌ها می‌باشد. با آکادمی آراکس همراه باشید تا در این مطلب ترفندهایی را برای این امر بیان کنیم.

READ  کابینت مدرن، آشپزخانه‌ای مدرن و امروزی

** معنی لغوی پاخور در کابینت آشپزخانه

معنی لغوی پاخور یا پاسنگ در کابینت آشپزخانه به فضایی گفته می‌شود در زیر آن که حد فاصل یونیت‌ها و زمین می‌باشد. اصولا پایه‌های کابینت آشپزخانه بهطور عرف ۱۴ سانتی‌متر می‌باشد. این فضای ۱۴ سانتی‌متری که در هنگام ایستادن فرد در جلوی اجزای کابینت محل قرار گرفتن پای انسان است را پاسنگ یا پاخور می‌نامیم.

** انتخاب وجود یا عدم وجود پاخور در کابینت آشپزخانه

فضای خالی ذکر شده در زیر کابینت آشپزخانه یکی از معضلاتی است که انتخاب وجود یا عدم وجود پاخور در آن یکی از انتخاب‌های همیشه سخت برای خانواده‌ها می‌باشد. اصولا پاخور از جنس خود کابینت می‌باشد ولی در حال حاضر در بازار پاخورهای بسیار زیبایی وجود دارد که از جنس‌های مرغوب ساخته شده‌اند. یکی از بهترین آن‌ها جنس استیل می‌باشد. آلومینیوم نیز یکی دیگر از متریال‌ها موجود در بازار ایران است ولی به طور کلی وجود پاخور در حین زیبایی بسیار زیاد خود با توجه به این که زیر کابینت آشپزخانه را می‌بینند و محلی برای جمع شدن گرد و غبار و آلودگی می‌باشد که این بزرگ‌ترین مشکل وجود پاخور می‌باشد. استفاده از کیلیپس و متحرک کردن آن می‌تواند راهی باشد که از این معضل نجات پیدا کنیم. البته حتماً در سفارشات تأکید شود که کیلیپس از جنس مرغوب باشد زیرا اگر نامرغوب باشد با چند بار در آوردن آن خواهد شکست.

تزئینات جانبی در کابینت آشپزخانه

** پایه استیل جایگزینی برای پاخور در کابینت آشپزخانه

برای رهایی از مشکلات ذکر شده در پاخور پایه استیل جایگزینی برای پاخور در کابینت اشپزخانه می‌باشد. البته با پیشرفت تکنولوژی به جز پایه استیل پایه‌های بسیار زیبایی به بازار ایران عرضه است. با انتخاب پایه به جای پاخور در هر زمان زیر کابینت در دسترس می‌باشد و از تجمع هر گونه گرد و غبار جلوگیری می‌شود. البته ذکر این نکته واجب است در سبک‌های کلاسیک وجود پاخور جزو لاینفک طراحی در این سبک می‌باشد و نمی‌توان آن را به راحتی کنار گذاشت. در این سبک‌ها همان طور که در قبل ذکر شد حتماً سعی شود از کیلیپس‌های محکم و قوی استفاده شود. اصولا در سبک کلاسیک با طراحی‌هایی که بر روی پاخور کابینت شکل می‌گیرد یک زیبایی خاصی به این سبک می‌دهد و به هیچ وجه نمی‌توان از آن صرف نظر کرد ولی در سبک مدرن به راحتی می‌توان با جایگزین کردن پایه به جای پاخور از زیبایی‌های آن استفاده کرد و از طرفی هم نظافت و تمیزی راحت‌تری برای این فضا داشته باشیم.

READ  تفاوت‌ کابینت آشپزخانه ام‌دی‌اف ملامینه و هایگلاس