آکادمی آراکس

مقالات سایت
چوب افرا و چوب آفریقایی در صنعت کابینت آشپزخانه

چوب افرا و چوب آفریقایی در صنعت کابینت آشپزخانه

11 سپتامبر 2019

 چوب افرا و چوب آفریقایی در صنعت کابینت آشپزخانه

امروزه در سلسله مقالات مجموعه آراکس مربوط به صفر تا صد کابینت آشپزخانه ؛ به شناخت انواع چوب در صنعت، کابینت آشپزخانه پرداختیم به معرفی دو نوع دیگر از انواع چوب که بیشترین کاربردها را در صنایع دارند می‌پردازیم. چوب افرا و چوب آفریقایی نیز دو گروه دیگر از چوب های مورد استفاده در صنعت کابینت آشپزخانه هستند.

امیدواریم این مباحث بتواند به مخاطبان مجموعه آراکس کمک شایانی کند.

 

چوب روشن کابینت آشپزخانه روشن این شعار افرا است (Maple)

چوب افرا جزو چوب‌های سخت و نیمه سخت که بسیار خوش کار و رنگ پذیری چوبی دارد می‌باشد. افرا گونه‌های مختلفی دارد که ۱۱۵ نوع در جهان شناخته شده است. در ایران سه نوع آن به نامه‌ای افراپلت، افرا شیردار، افرا کیکم رشد می‌کنند. در صنعت کابینت آشپزخانه و چوب بیشتر از برون چوب، نسبت به درون چوب افرا استفاده می‌شود.

 

کابینت آشپزخانه چوب افرا

لکه‌های سفید رنگ و رگه‌های معدنی چوب افرا، باعث استفاده زیاد آن در دکوراسیون منازل و کابینت آشپزخانه و صنعت مبلمان شده است؛ بنابراین اگر از افرادی هستید که ترجیح می‌دهید کابینت آشپزخانه و دکوراسیون منزل شما به رنگ روشن باشد مجموعه آراکس استفاده از این چوب را به شما توصیه می‌کند؛ زیرا به مدت رنگ روشن افرا در کابینت آشپزخانه و مبلمان باعث روشن‌تر شدن فضای خانه شما می‌شود.

 

چوب افرا

از دیگر کاربردهای چوب افرا می‌توان به لوازم آشپزخانه، کفپوش، تجهیزات ورزشی، یک گیتار نام برد ولی عمده استفاده این چوب در صنعت چوب و کابینت آشپزخانه استفاده از کلاف مبل می‌باشد در مجموعه آراکس از نوع افرای پلنگی بسیار کار کرده‌ایم و بسیار بازخورد خوبی در بازار ایران گرفته‌ایم.

READ  ویژگی رنگ های مختلف برای کابینت های آشپزخانه

 

کابینت آشپزخانه با چوب آفریقایی (Acajou)

چوب آکاژو در صنعت چوب و کابینت آشپزخانه با نام آفریقا شناخته می‌شود. برخی از هم خانواده‌های این چوب در مناطق استوایی رشد می‌کند. وزن مخصوص آن حدود ۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است. رنگ آن از طیف صورتی کم رنگ تا قهوه‌ای مایل به قرمز ؟؟ می‌شود. دارای بافت متوسط تا درشت و از نوع راست تا رو درهم تنیده می‌باشد.

 

کابینت آشپزخانه چوب آفریقایی

به مدت منافذ سطحی درشت و دوام و ثبات متوسط آن، مقاومت کمی در برابر حشرات و نفوذ آن‌ها دارد که این امر باعث می‌شود کمتر در صنعت کابینت آشپزخانه استفاده شود.

در این چوب برای تهیه روکش، مبلمان و تزئینات داخلی استفاده می‌شود که در مجموعه آراکس نیز این چوب بارها استفاده شده ولی بازخورد کمی در ایران داشته است.