کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
قیمت کابینت آشپزخانه |سرتون کلاه نره

قیمت کابینت آشپزخانه |سرتون کلاه نره

8 اکتبر 2019

سازندگان کابینت آشپزخانه چگونه قیمت کابینت آشپزخانه شما را محاسبه میکنند؟

یکی از بزرگترین مشکلات حل نشده برای مشتریان خریدار کابینت قیمت کابینت آشپزخانه می‌باشد که با توجه به این که اکثر مردم از فرمولهای محاسبه متراژ کابینت آشپزخانه و به تبع آن بدست آوردن قیمت نهایی کابینت آشپزخانه اطلاعی ندارند اکثراً و در بسیاری از موارد بسیاری از سودجویان از این خلأ استفاده می‌کنند و در قیمت نهایی کابینت آشپزخانه تغییراتی رو به بالا ایجاد می‌کنند.

در این مقاله شرکت آراکس قصد دارد که اطلاعات کاملاً تخصصی و کافی برای این موضوع در اختیار شما همراهان قرار دهد تا برای همیشه این مشکل حل شود و هیچ گونه مشکلی در تعیین قیمت نهایی وجود نداشته باشد پس با ما همراه باشید.

** یک سؤال همیشگی قیمت کابینت آشپزخانه متری چند؟

یک سؤال همیشگی که برای شما پیش می‌آید و اکثر اوقات جواب درست و معقولی پیدا نمی‌کنید این سؤال است «قیمت کابینت آشپزخانه متری چند؟». پس امروز با آراکس همراه باشید تا در هنگام پرسیدن این سؤال بتوانید یک تجربه و تحلیل کافی برای جواب آن داشته باشید و هیچ کس نتواند سرتان را کلاه بگذارد.

به طور کلی واحد اندازه‌گیری متعارف برای کابینت آشپزخانه متر طول می‌باشد ولی هیچ گاه متر طول نمی‌تواند یک معیار نهایی برای قیمت کلی باشد زیرا قیمت نهایی کابینت آشپزخانه به آیتم‌های دیگری مانند سبک کابینت، نوع جنس، جنس یراق و دستگیره‌ها و بسیاری دیگر موردها بستگی دارد.

** مفهوم متر طول و متر مربع قیمت کابینت آشپزخانه

به طور کلی متر مربع واحد اندازه‌گیری مساحت می‌باشد و حاصلضرب طول × عرض یا ارتفاع می‌باشد و متر طول به معنی اندازه‌گیری یک ضلع از آشپزخانه با واحد متر می‌باشد. به طور کلی برای اندازه‌گیری کابینت آشپزخانه از متر طول و برای اندازه‌گیری کمدها و دکورها از متر مربع استفاده می‌شود.

* متر طول در قیمت کابینت آشپزخانه چگونه محاسبه می‌شود؟

با توضیح بالا و بررسی مفهوم متر طول می‌دانیم آن را به کابینت آشپزخانه تعمیم دهیم. کابینت آشپزخانه از اجزایی تشکیل شده است. ۱) کابینت هوایی ۲) کابینت زمینی ۳) کمدی ۴) دکوری ۵) اپن یا جزیره

در بررسی متراژ کابینت برای قسمت زمینی و هوایی یک متر طول کابینت شامل زمینی و هوایی از ۶۰ درصد کابینت زمینی و ۴۰ درصد کابینت هوایی که سر جمع ۱۰۰ درصد می‌شود و مجموعاً همان ۱ متر طول پس داریم:

متر ۱ = ۴/۰ متر + ۶/۰ متر = (۱ متر) %۴۰ هوایی + (۱ متر) %۶۰ زمینی

برای قسمت‌های کمدی و دکوری و اپن نیز ۱ متر کابینت کامل ۱ متر محاسبه می‌شود ولی در قسمت‌های بالا هر کدام دارای ضرایبی هستند که کابینت کمدی مانند کمد محل قرار گرفتن فر و ماکروفر دارای ضریب ۱۸۰ درصد و اپن به طور معمول دارای ضریب ۱۰۰ درصد و دکوری نیز به نسبت میزان کاری که روی آن انجام می‌شود از ۴۰ تا ۱۲۰ درصد متغیر است. به طور مثال ۲ متر دیوار آشپزخانه داریم که روی آن ۱۴۰ سانتی متر زمینی و هوایی ۶۰ سانتی متر کمدی و یک جزیره ۱۲۰ سانتی متری جلوی آن قرار داده پس نحوه محاسبه آن به شکل زیر می‌باشد:

۲۸/۴ = (۱×۲/۱) + ۰۸/۳ = (۶/۰×۸/۱) جزیره + (۲×۴/۰) هوایی + (۲×۶/۰) زمینی

پس با توجه به حساب بالا ۲۸/۴ متر کابینت این آشپزخانه وجود دارد. توجه شود که ۶/۰ برابر ۶۰ درصد و ۴/۰ برابر ۴۰ درصد و ۸/۱ برابر ۱۸۰ درصد کمدی می‌باشد و ۲/۱ متر جزیره که با احتساب ۱ یعنی ۱۰۰ درصد کل کابینت آشپزخانه برابر ۲۸/۴ می‌شود.

** قیمت نهایی کابینت آشپزخانه

با توجه به توضیحات بالا متراژ کابینت آشپزخانه با فرمول‌های بالا و پس از پلان برداری و متراژ و طراحی طرح اصلی کابینت آشپزخانه متراژ اصلی یک کابینت بدست می‌آید. در این مرحله با توجه به قیمت واحد صحبت شده با پیمانکار ساخت کابینت متراژ کابینت و قیمت واحد ضرب شده و قیمت نهایی بدست می‌آید. باید در نظر گرفت در این مقاله شما با کلیات محاسبه متراژ و قیمت کابینت آشپزخانه می‌شوید و برای بدست آوردن جزئیات حتماً از کارشناسان آراکس برای راهنمایی بیشتر کمک بگیرید. با ما همراه باشید از صفر تا صد انتخاب یک کابینت ایده‌آل.

 

قیمت کابینت آشپزخانه

** متعلقات اضافه شده به قیمت نهایی کابینت آشپزخانه و انواع آن

باید توجه داشت بسیاری از مواقع مشتریان گله می‌کند که با استفاده از فرمول بالا و محاسبه قیمت کل باز هم یک تفاوت ۲۰ تا ۳۰ درصدی با قیمت اعلامی از پیمانکار وجود دارد. همان طور که در قبل هم ذکر شد براساس میزان کار انجام شده بر روی هر یک از بخش‌های زمینی و هوایی و کمدی و اپن اگر از میزان متعارف خارج شود درصد‌های دیگر ذکر شده ممکن است تغییر کند. مثلاً در کابینت ممبران یا چوب و به طور کلی کار کلاسیک به علت وجود تنوع بسیار زیاد کار این رنج از درصد بسیار دیده می‌شود. در این نوع کابینت به علت وجود داشتن ستون‌ها و سرستون‌ها و تاج و … ممکن است قیمت نهایی تغییراتی ایجاد کند ولی در مجموعه آراکس سعی شده است که این پیچیدگی‌ها را برای کار کلاسیک برداشته و قیمت‌های ذکر شده توسط کارشناسان آراکس با احتساب همه اجزای کابینت کلاسیک می‌باشد و اجزای آن جداگانه محاسبه نمی‌شود.

 

قیمت کابینت آشپزخانه

** قیمت حمل و نصب کابینت آشپزخانه

در تهیه انواع کابینت‌ها چیزی که به طور ثابت به قیمت کابینت آشپزخانه اضافی می‌شود مبلغ ده درصد از کل مبلغ محاسبه شده می‌باشد که با عبارت حمل و نصب به فاکتور اضافه می‌شود. باید توجه داشت که این مبلغ در همه انواع کابینت یکسان است که در بعضی مواقع افرادی آن را متغیر می‌دانند که این یک خلاف آشکار است. به طور مثال اگر با توجه به فرمول‌های ذکر شده در مثال قبل هر متر طول کابینت ۱ میلیون قیمت گزاری شده باشد قیمت نهایی به صورت زیر محاسبه می‌شود:

۰۰۰/۰۸۰/۴۷ ریال = ۰۰۰/۲۸۰/۴ ریال + ۰۰۰/۸۰۰/۴۲ ریال = ۱۰۰۰۰۰۰ریال × ۲۸/۴

(ده درصد حمل و نصب)

پس در مثال قبل مبلغ کل و نهائی فاکتور برابر ۰۰۰/۰۸۰/۴۷ ریال می‌باشد که این قیمت برای همه آیتم‌های کابینت اعم از طراحی، خرید لوازم، ساخت و نصب و یراق‌آلات و حمل و صفحه کابینت می‌باشد که در مجموعه آراکس قیمت‌های نهایی ذکر شده در کار کلاسیک با احتساب تاج، سرستون و … می‌باشد.

* الگوریتم قیمت کابینت آشپزخانه

پس در انتهای این مقاله با جمع‌بندی می‌توانیم مراحل زیر را برای بدست آوردن قیمت نهایی کابینت آشپزخانه داشته باشیم و با اطلاعات کافی بتوانیم از دست سودجویان رها شویم.

مرحله اول: اندازه‌گیری دیوارهای کابینت آشپزخانه توسط خود فرد یا افراد خبره

مرحله دوم: طراحی کابینت آشپزخانه توسط افراد ماهر در طراحی بوسیله نرم افزارهای کامپیوتری براساس استانداردهای موجود و انتخاب نوع مدرن یا کلاسیک بودن و جنس متریال آن توجه شود. در این مرحله حتی جنس یراق‌آلات و دستگیره‌ها و رویه کابینت نیز باید انتخاب شده و به مرحله بعدی رفته شود تا چیز مهمی باقی نماند.

مرحله سوم: با توجه به کلیات ذکر شده در این مقاله و پس از گذراندن مرحله اول و دوم با توجه به فرمول‌ها در طرح کابینت آشپزخانه متراژ کلی بدست آمده و با استفاده از آن و قیمت واحدی که صحبت شده قیمت نهایی با احتساب حمل و نصب بدست می‌آید.

 

* سخن آخر

همراهان آراکس ممنون که تا اینجای این مقاله همراه ما بودید. ما در این مقاله سعی کردیم از صفر تا صد حساب کردن متراژ و قیمت کابینت آشپزخانه را برای یک انتخاب آگاهانه بیان کنیم.

در آخر می‌توانم یک اصل کلی را پس از این توضیحات بیان کنم.

به طور کلی با تجربه موجود در بازار ایران ابتدا باید حداقل ۳ شرکت معتبر را در این صنف انتخاب کرده و از هر کدام یک قیمت نهایی با یک طرح مشابه گرفت و از بین آنها کمترین قیمت را انتخاب کرد. دقت شود به همه آنها ذکر شود قیمت نهایی که شامل همه آیتم‌های ذکر شده باشد از صفر تا صد یک کار و حتماً به این مورد هم توجه شود که کیفیت در کنار قیمت بهترین انتخاب را حاصل می‌کند و نباید با انتخاب شرکت‌های نامعتبر کیفیت را فدای قیمت کرد.

امیدواریم شرکت آراکس بتواند جزو انتخاب نهایی همه همراهان باشد.

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱