کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
کابینت آشپزخانه پست مدرن

کابینت آشپزخانه پست مدرن

22 نوامبر 2020

کابینت آشپزخانه پست مدرن و طراحی آن را به گونه ای در دسته ی کلاسیک میتوانیم قرار دهیم. اما به این صورت که در آن از المان های پرزرق و برق خبری نیست و جزء به روزترین طراحی های آشپزخانه محسوب می شود. همان طور که میدانید سبک پست مدرن سبکی تلفیقی است. پس در این سبک ما در کنار خطوط صاف و سادگی که داریم، خطوطی منحنی و اشکال دایره وار را هم وارد طراحی میکنیم. اما باید حواسمان باشد که تزئیناتی که به کار میبریم زیاد از حد نباشد و از سبک مورد نظر دور نشویم.

کابینت آشپزخانه پست مدرن

جنس کابینت پست مدرن

جنس اغلب مغزی در های کابینت ام دی اف (MDF) است و در کابینت پست مدرن صد درصد ام دی اف (MDF) استفاده میشود.در کابینت پست مدرن ضخامت درب ها معمولاً ۱۱ میلی متر است. در کابینت های پست مدرن با استفاده از ابزارهای حکاکی و سی ان سی (CNC) طرح مورد نظر روی درب ها درمی آوریم و سپس لایه ی رویه را اعمال میکنیم که این لایه ها یا پرس وکیوم یا رنگ هستند.

هزینه کابینت پست مدرن

هزینه کابینت پست مدرن برخلاف ظاهر ساده ی آن بالا است. چرا که پروسه و روند تولید و ساخت آن بسیار پر زحمت است. پس این زحمت بالا باعث لوکس بودن و گران بودن قیمت آن میشود. اما مدل وکیوم آن ارزانتر است. در مدل رنگ آن چندین لایه رنگ روی درب اعمال میشود که یا مات هستند یا براق که به آن طرح پولیشی هم گفته میشود.

رنگبندی کابینت های پست مدرن

رنگبندی در کابینت های پست مدرن هیچگونه محدودیتی ندارد و این از بزرگترین مزیت های این سبک است. اما به علّت کلاسیک بودن این طرح بیشتر از رنگ های سفید مخصوصاً سفید مات استفاده میشود. اما اگر ذوق بیشتری در منزل خود به خرج بدید از رنگ های زیباتری مثل آبی درباری، طوسی، سرمه ای، انواع طوسی ها و … میتوانید استفاده کنید.

طراحی کابینت آشپزخانه پست مدرن به چه صورت باید باشد

طراحی کابینت پست مدرن از اجزا اصلی تشخیص آن قرینه بودن و طراحی منظم آن است که حتماً این اصول باید رعایت شود. ابعاد را باید یکسان در نظر بگیریم و باید از شکستگی ها چه در عمق و چه در ارتفاع بپرهیزیم تا باعث به هم خوردن اصول نشویم. البته در بعضی موارد مثل باکس هود این قضیه مستثنی است چرا که باکس هود تقریباً قسمت اصلی این سبک طراحی است و هنگام طراحی کردن آن را باید وسط کار در نظر بگیریم. شکستگی ها و ارتفاع یا جلو و بیرونزدگی را در این قسمت ایجاد کنیم.

چه هودی مناسب آشپزخانه پست مدرن است

هودی که برای سبک پست مدرن استفاده میکنیم نه هود های زیر کابینتی یا کتابی مربعی است و نه هود های ۵۴ درجه که هیچ کدام در خور این سبک کابینت پست مدرن نمی باشد بلکه هود های مخفی هستند که کار ما را یکدست و با نظم بیشتری نشان میدهد.

اجزایی که کابینت پست مدرن را زیباتر میکنند

همان طور که می دانید این سبک آشپزخانه نیم کلاسیک است پس میتوانیم از تاج، زیر چراغ و پاخور استفاده کنیم. اما اگر نباشند هم مسئله ای نیست. مورد بعدی صفحات روی این کابینت ها است که باید در خور باشند که یا سنگ طبیعی یا کورین و کوارتز باید استفاده کنیم.

ستون های کابینت پست مدرن چه ویژگی هایی دارند

ستون ها را برای زیبایی بیشتر به کار اضافه می کنیم. اما در مورد دیگر از تزئینات و منبتکاری های زیاد خبری نیست. چرا که همه چیز در نهایت زیبایی و سادگی باید طراحی و اجرا شود. اما اگر خیلی اسرار بر کار شدن روی این ستون ها دارید میتوانید از الماسه در پایین ستون ها استفاده کنید. الماسه ها مربع هایی هستند که قطر های آن در یک نقطه به هم وصل میشود به صورت اریب.

نکات اصلی آشپزخانه پست مدرن

آشپزخانه پست مدرن به خاطر نداشتن تزئینات زیاد مثل گل و منبت و ستون های حجیم و … در فضای کوچک هم کاربردی است. به طور کلی در این طراحی از احجام بزرگ استفاده نمی کنیم.

در آشپزخانه های بزرگتر دست طراح هم نیز باز می شود که ایده های بهتر و جذابتری را به اجرا دربیاورد مثلاً از کمدی ها، سوپری ها، دکوری های زیبا که زیبایی دو چندان را به کار ما اضافه میکند. در ضمن کمدی ها از نظر ایجاد فضا بسیار عالی اند.

صفحه رویه ی مناسب آشپزخانه پست مدرن کدام اند؟

همانطور که گفته شد صفحه های سنگ، کورین و کوارتز گزینه های عالی برای این سبک هستند که قیمت بالایی هم دارند. گزینه ی بعدی صفحه های ۳۲ میلی متر و ۴ سانتی متر هستند که ارزان و مقرون به صرفه هستند. این صفحه ها شرکتی نام دارند. گزینه آخر صفحه هایی اکسپوز که ترکیبی از چوب و رزیناند و جز جدیدترین متریال ها هستند.

رعایت اصول مثلث طراحی

طبق این اصول مثلثی باید در یک سمت جانمایی فضاهای پخت پزی باشد. در سمت دیگر فضاهای مربوط به شستو شو و در سمت سوم مثلث فضای انبار مواد غذایی که در این صورت شما آشپزخانه ای زیباتر و کارآمدتر خواهید داشت.

جنس رنگی که در درب کابینت پست مدرن استفاده میشود

گاهاً در برخی موارد دیده میشود که روی درب های کابینت از رنگ پلی استر استفاده میکنند که اصلاً مناسبت این کار نیست. چرا که عمر کمتری دارند و جز رنگ های ضعیف به حساب می آیند. رنگ مورد استفاده باید پایه پلی اورتان باشد که ضد آب هستند و از نظر پوشش دهی فوق العاده کیفیت بالایی دارند.

یراق آلات کابینت آشپزخانه پست مدرن

توصیه ی ما به شما برای یراق این نوع کابینت با توجه به لوکس بودن و گران قیمت بودن آن برند بلوم (BLUM) است.

اما از دیگر یراق های موجود در بازار هم می توانید استفاده کنید چرا که اجباری در این زمینه وجود ندارد. دستگیره های مورد استفاده تا حد امکان ساده انتخاب کنید مثل دستگیره های تک پیچ فلزی که گزینه ی خوبی هستند.

 

این مطالب هم مطالعه کنید

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

۲۱-۸۸۴۷۵۷۴۸