کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
بهترین نوع چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه کدام است؟

بهترین نوع چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه کدام است؟

7 سپتامبر 2019

بهترین نوع چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه کدام است؟

در ادامه مقاله‌های قبلی در رابطه با چوب کابینت آشپزخانه به انواع چوب در تولید سازه‌های چوبی می‌پردازیم که بتواند راهنمای خوبی برای انتخاب یک متریال با کیفیت و در ادامه یک کابینت آشپزخانه زیبا و با کیفیت باشد و این انتظار می‌رود با مطالعه این مقالات هیچ دغدغه ای برای شناخت چوب کابینت آشپزخانه وجود نداشته باشد و بهترین نوع چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه ی خود را به راحتی برگزینید.

کابینت آشپزخانه با چوب بلوط (Oak)

کابینت آشپزخانه با چوب بلوط بسیار مورد استفاده است. به علت ویژگی‌های منحصر به فرد چوب بلوط کابینت‌های بدست آمده از آن نیز بسیار منحصر به فرد می‌باشند.

بلوط رنگ بندی بسیار گسترده‌ای دارد و از طیف رنگ سفید، خاکستری تا قهوه‌ای دیده می‌شود.

انواع چوب برای کابینت

برای شناخت چوب بلوط می‌توان از سطح بریده شده این چوب که پر از مگس‌های بزرگ با فراوان زیاد در جهت شعاعی می‌باشد استفاده کرد.

چوب بلوط راست تار و درشت بافت است و متریالی بسیار پرکاربرد در صنعت کابینت آشپزخانه می‌باشد. ساخت شبکه‌های حمل مایعات و ساخت قایق به دلیل منافذ بین سلولی بسته چوب بلوط از دیگر کاربردهای آن می‌باشد. در ایران نیز به مدت فراوانی آن در جنگل‌های بلوط زاگرس بسیار در صنعت کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کابینت آشپزخانه چشم‌نواز با چوب ملچ (ELM)

چوب ملچ بسیار خوش نقش و از جمله پهن برگان خزان کننده است و به علت نقوش بسیار زیبا و خوش کار بودن آن در صنعت کابینت آشپزخانه بسیار کاربرد دارد. رنگ درون چوب ملچ قهوه ای روشن تا متوسط و کمی مایل به قرمز و قهوه ای تیره است و رنگ بیرونی آن زرد کم رنگ می‌باشد.

انواع چوب برای ساخت کابینت به جز کاربرد این چوب در صنعت کابینت آشپزخانه می‌توان به مواردی مانند مبلمان، خمیر کاغذ، جعبه‌سازی، سبدسازی نیز نام برد. از روکش چوب ملچ نیز می‌توان در تولید کابینت آشپزخانه با روکش چوب نیز استفاه کرد.

 

کابینت آشپزخانه ملچ

کابینت آشپزخانه چوبی غیر مرغوب یعنی کابینت با چوب نراد (Abies)

چوب نراد که در ایران بسیار متداول و با نام چوب روسی شناسانده می‌شود را می‌توان یک متریال نامرغوب برای کابینت آشپزخانه نام برد. نراد از درختان سوزنی شکل می‌باشد که اغلب با نام کاج شناخته می‌شود.

چوب درخت نراد از ویگی‌های مهم نراد رشد آن در اغلب اقلیم‌های آب و هوایی می‌باشد. این درخت تقریباً ۵۰ گونه می‌باشد که هر کدام خواص متفاوتی دارد. دارای چگالی کم در حدود ۳۶۰ تا ۴۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب است ولی رنگ عمده این گونه‌ها بافت روشن دارد که از سفید و زرد روشن تا قهوه ای خیلی روشن تنوع رنگی آن است. از کاربردهای این نوع چوب در تیر و ستون خانه‌های چوبی، کاغذسازی، آلاچیق و ؟؟؟ می‌توان نام برد ولی به طور کلی در ساخت کابینت آشپزخانه استفاده از این نوع چوب توصیه نمی‌شود.

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱

 

کابینت آشپزخانه با چوب نراد