کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
مناسب ترین گزینه برای کابینت آشپزخانه منزل

مناسب ترین گزینه برای کابینت آشپزخانه منزل

30 نوامبر 2019

مناسب ترین گزینه برای کابینت آشپزخانه منزل شما

در طراحی و انتخاب فضاهای داخلی واحد های مسکونی هر کدام از فضاها با توجه به آیتم های مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد و توسط مهندس طراحی و اجرا می شود. در این مقاله قصد داریم از قسمت‌های مختلف واحد مسکونی به آشپزخانه بپردازیم و مناسب ترین گزینه برای کابینت آشپزخانه منزل شما را با توجه به آیتم های مختلف مورد نقد و بررسی قرار دهیم تا بتوانیم براساس آنها انتخابی هوشمندانه برای این فضای بسیار مهم در واحد مسکونی داشته باشیم. البته لازم به ذکر است هیچ گاه نمی‌توان یک نسخه کلی برای انواع طرح های موجود بیان کرد ولی سعی می‌کنیم یک اطلاعات کلی را در این مقاله بیان کرده و مورد بررسی قرار دهیم.

متراژ آشپزخانه آیتمی اساسی برای طراحی آشپزخانه منزل

ابتدایی ترین مسئله ای که برای طراحی این محیط باید در نظر گرفته شود متراژ آشپزخانه می باشد. متراژ آشپزخانه آیتمی اساسی برای کابینت آشپزخانه می باشد. به طور کلی سبک های طراحی را ما به سه سبک کلاسیک، مدرن و نئوکلاسیک تقسیم می کنیم. در سبک های مدرن کابینت‌ هایگلاس، کابینت ام دی اف (MDF) ، در سبک های کلاسیک کابینت ممبران، کابینت روکش چوب، چوب و در نئوکلاسیک تلفیقی از دو سبک بالا را ما در اجرا مد نظر قرار می دهیم.

به طور کلی توصیه می شود در فضاهای کوچک با نوردهی پایین از سبک مدرن استفاده شود. در این فضاها سعی می‌کنیم از کمترین فضا بیشترین استفاده را داشته باشیم. به همین علت با توجه به نداشتن ستون ها و ملحقات اضافی سبک کلاسیک مدرن مناسب ترین گزینه برای این فضاها می باشد. در متراژ های متوسط آشپزخانه توصیه باز در مدرن و نئوکلاسیک می باشد.

اجرای سبک کابینت کلاسیک در این لوکیشن ها باعث می شود فضای متوسط به کوچک تبدیل شود ولی در محل هایی با متراژ بزرگ دست طراح و کارفرما برای انتخاب باز است و می‌توان از هر نوع از سه سبک بالا استفاده کرد که البته نورگیری این نوع فضاها نیز در انتخاب نهایی باید مد نظر قرار گیرد که در آیتم های بعدی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مناسب‌ترین گزینه برای کابینت آشپزخانه منزل

قیمت تمام شده کابینت آشپزخانه منزل

دیگر موردی که می توان گفت در شرایط اقتصادی امروز بهترین قسمت انتخاب می باشد قیمت تمام شده کابینت آشپزخانه می باشد. این که شما چقدر در جیب پول دارید یکی از مواردی است که خیلی از معادلات انتخاب را به هم می زند.

به طور کلی با توجه به تقسیم بندی سبک های اجرایی به کلاسیک، مدرن و نئوکلاسیک، سبک کلاسیک را می توان جزو گرانترین انواع طراحی و اجرا نام برد. در این سبک که به ممبران، روکش چوب و چوب تقسیم می‌شود به ترتیب چوب، روکش چوب و ممبران در رده بندی قیمتی این سبک قرار می‌گیرند. پس از سبک کلاسیک، نئوکلاسیک جزو گران ترین نوع اجرا می باشد. اصولاً سبک نئوکلاسیک از ام دی اف ابزار خورده با رنگ مات و براق تشکیل شده است.

پس از نئوکلاسیک سبک مدرن که از هایگلاس و ام دی اف تشکیل شده است از لحاظ قیمت قرار می‌گیرد که در این سبک نیز هایگلاس در رده بالاتر و ام دی اف، ملامینه در پایین‌ترین نوع در این سبک و حتی می‌توان گفت در دیگر سبک ها قرار می‌گیرد.

نورگیری آشپزخانه منزل موردی اساسی برای انتخاب کابینت آشپزخانه

نورگیری آشپزخانه منزل موردی اساسی برای انتخاب کابینت آشپزخانه می باشد. به طور کلی در محیط های با نورگیری کم سعی بر آن است از سبک های مدرن با رنگ های روشن استفاده شود.

استفاده از رنگ های روشن مانند سفید هایگلاس با انعکاس نور خود باعث روشن شدن فضای آشپزخانه می شود. در آشپزخانه های با نور متوسط سعی بر آن است از طراحی مدرن با رنگ دلخواه استفاده شود که اصولاً توصیه می شود در نورگیری متوسط نیز اولویت را با رنگ های روشن قرار دهیم ولی در محیط های با نوردهی بالا هیچ محدودیتی از بابت انتخاب وجود ندارد و می توانیم براساس سلیقه از هر سه سبک طراحی استفاده کرده و آن را اجرا کنیم.

لازم به ذکر است در نوردهی داخلی فضاهایی که از بیرون نور ندارند سعی کنید بیشترین نور را متمرکز بر روی المان های اجرا شده در فضای آشپزخانه قرار دهید تا بتوانیم از حداقل نوردهی حداکثر استفاده را داشته باشیم و با استفاده از رنگ روشن فضاها محیطی دلنشین ایجاد کنیم.

مناسب‌ترین گزینه برای کابینت آشپزخانه منزل

شرایط آب و هوایی منزل برای محیط اجرایی کابینت آشپزخانه

یکی از موارد دیگری که در انتخاب ما نقش ایفا می‌کند شرایط آب و هوایی منزل برای محیط اجرایی کابینت آشپزخانه می باشد. با توجه به این که بزرگ ترین دشمن ام دی اف رطوبت و آب می باشد توصیه می شود در شرایط اقلیمی دارای رطوبت بالا در انتخاب نوع جنس دقت شود به طور کلی در اقلیم های با رطوبت بسیار بالا استفاده از ام دی اف به طور کلی منع می شود و می توان به جای آن از جنس پی وی سی استفاده کرد.

استفاده از سبک کلاسیک و جنس ممبران نیز در این نوع فضاها به شدت توصیه نمی شود. زیرا چسب به کار رفته در ممبران در برابر رطوبت زیاد ممکن است آسیب ببیند در محیط‌ های اقلیمی سرد هیچ گونه منعی برای استفاده از انواع سبک‌ها و جنس‌ها نداریم ولی در محیط هایی که نور مستقیم به کابینت آشپزخانه می تابد توصیه می‌شود از جنس های هایگلاس و ممبران استفاده نشود زیرا نور مستقیم خورشید باعث تغییر رنگ جنس pvc رویه می شود.

سخن آخر

در آخر با توجه به آیتم های بالا می‌توانیم انتخابی آگاهانه برای کابینت آشپزخانه منزل داشته باشیم. البته توجه داشته باشید موارد بسیار دیگری وجود دارد که در این انتخاب می‌تواند نقش داشته باشد. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما برای یک انتخاب هدفمند و زیبا می‌باشند.

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱

مناسب‌ترین گزینه برای کابینت آشپزخانه منزل