کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
کابینت هایگلاس برای آشپزخانه های کوچک

کابینت هایگلاس برای آشپزخانه های کوچک

15 دسامبر 2019

کابینت هایگلاس برای آشپزخانه های کوچک ، محیط‌ های آپارتمانی کوچک امروزی یکی از معضلات بزرگ برای خانواده‌ های سخت پسند می‌باشد. به همین دلیل فضای آشپزخانه نیز بسیار کوچکتر از فضاهای خانه‌ های زمان‌ های گذشته می‌باشد. پس برای رفع این مشکل باید چاره‌ اندیشی های زیادی کرد.

کابینت آشپزخانه هایگلاس یکی از مواردی است که می‌تواند در این امر به ما کمک شایانی داشته باشد.

امروزه سعی شده است که فضای آشپزخانه به صورت بدون دیوار و چسبیده به دیگر فضاهای خانه باشد برخلاف گذشته که به واسطه فضا های بسیار بزرگ کلیه آنها از هم جدا و به وسیله دیوار مستقل می‌شد امروزه این امر امکان‌پذیر نیست. پس با توجه به این قضیه و داشتن فضای بسیار کوچک برای کار و طراحی سعی بر آن است که بهترین سیستم طراحی را برای فضاها در نظر گرفت و از کوچک‌ترین فضا بهترین بهره را برد.

کابینت آشپزخانه هایگلاس بهترین انتخاب برای آشپزخانه های کوچک

به طور کلی می‌توان گفت کابینت آشپزخانه هایگلاس بهترین انتخاب برای آشپزخانه های کوچک می‌باشد. هایگلاس از ام‌دی‌اف خام تولید می‌شود که به وسیله روکش پلاستیکی و یا پلی گلاس و چسب پرس می‌شود. البته این امر برای یک سمت ام‌دی‌اف می‌باشد و سمت دیگر مات در نظر گرفته می‌شود. کابینت هایگلاس ظاهری درخشنده و براق دارد و باعث انعکاس کامل نور می‌شود. این متریال پر کاربرد امروزی در رنگ‌بندی‌های بسیار متنوعی توسط کارخانه‌های مختلف عرضه می‌شود.

ذکر این نکته که این متریال امروزه در کشور ما نیز تولید می‌شود ولی به طور حتم با کیفیت روکش های هایگلاس خارجی هنوز فاصله زیادی دارد. گفتنی است در آشپزخانه های کوچک که مورد بحث این محتوا می‌باشد، استفاده از این متریال بسیار ضروری می‌باشد زیرا با انعکاس نور که به محیط می‌دهد باعث بزرگ‌تر جلوه دادن فضا می‌شود.

 

کابینت آشپزخانه هایگلاس رنگ روشن

به طور حتم کابینت آشپزخانه هایگلاس رنگ روشن بهترین گزینه برای فضاهای کوچک می‌باشد. استفاده از رنگ سفید در کنار کمی رنگ های مخالف می‌تواند زیبایی بسیار زیادی به محیط های کوچک دهد. البته ذکر این نکته ضروری است که استفاده از رنگ روشن تک رنگ نمی‌تواند جلوه‌ای زیبا به آشپزخانه دهد پس حتماً با استفاده از رنگ مکمل که سعی بر آن است این رنگ مکمل رنگی تقریباً تیره باشد که تم رنگی مناسبی با رنگ روشن داشته باشد در انتخاب خود مد نظر داشته باشیم. یکی دیگر از مواردی که باید مورد توجه قرار داد غالب رنگ به کار رفته رنگ روشن باشد و فقط حداکثر ۲۰ درصد از آن از تیره استفاده کرد تا بتوان در محیط کوچک از روشنایی رنگ غالب استفاده کافی را داشته باشیم.

نورپردازی کابینت هایگلاس روشن در آشپزخانه

وجود نور کافی در آشپزخانه های کوچک یکی دیگر از آیتم های حیاتی می‌باشد.

پس نورپردازی کابینت هایگلاس روشن در آشپزخانه موردی است که نمی توان از آن به راحتی گذر کرد. در نورپردازی این نوع کابینت سعی بر آن است از نور های متمرکز تر بر روی متریال روشن استفاده کرد تا با استفاده از از انعکاس نوری که آن در بر دارد فضای کوچک را هرچه بیشتر بزرگ نشان داده استفاده از نورپردازی در بین کابینت های هوایی و زمینی و در زیر کابینت ها یکی دیگر از ترفند هایی است که فضا را زیباتر نشان می‌دهد.

ولی این نکته ضروری است که توجه داشته باشیم نور های به کار رفته در محیط آشپزخانه چه از لحاظ شدت و چه از لحاظ رنگ با نور بیرون از این فضا هارمونی کافی را داشته باشد. استفاده از رنگ سفید به جای رنگ آفتابی در نور یکی از پیشنهاد های ما می‌باشد یا حداقل بتوانیم ترکیبی از رنگ‌های سفید و آفتابی با غالبیت سفید داشته باشیم.

 

استفاده از عمق کابینت هایگلاس برای آشپزخانه کوچک

استفاده از عمق کابینت هایگلاس برای آشپزخانه کوچک یکی دیگر از ترفندهایی است که در این فضاهای کوچک می‌توان استفاده کرد. به طور کلی عمق یونیت ها در آشپزخانه استاندارد است ولی در این فضاهای کوچک می‌توان از عمق‌های غیر استاندارد برای کارآیی کافی از فضای داخل آن استفاده کرد. به طور مثال عمق استاندارد فضای یونیت هوایی برابر ۳۰ سانتی متر می‌باشد که پیشنهاد می‌شود از عمق‌های ۴۵ تا ۵۰ برای این فضاها استفاده شود.

حتی می‌توانیم از یونیت‌ های پله ای نیز استفاده کنیم تا هم عمق بیشتری داشته باشیم و هم ارتفاع بیشتری را پوشش دهد. حتماً توجه شود ارتفاع کابینت ها در این آشپزخانه ها تا سقف ادامه داشته باشد تا از فضای پرت بالای آن بتوانیم به طور مؤثر استفاده کنیم.

 

استفاده از فضاهای بین کابینت هایگلاس برای آشپزخانه کوچک

استفاده از فضاهای بین کابینت هایگلاس برای آشپزخانه کوچک می‌تواند فضای بسیار مناسبی برای این نوع فضاها باشد.

به طور کلی اگر بحث هزینه در میان نباشد توصیه بر این است بیشتر از کمد های سرتاسری استفاده شود تا بتواند از همه فضاها به طور کلی استفاده شود و یا حداقل با استفاده از شلف هایی در بین یونیت های هوایی و زمینی از فضای پرت آن استفاده شود.البته ذکر این نکته ضروری است که در استفاده از کمد های سرتاسری تا حدی استفاده شود که میز کار کافی برای استفاده داشته باشیم تا بتوانیم برای مواقعی که مجبوریم برروی صفحه کابینت کاری انجام دهیم فضای کافی در دسترس استفاده کننده باشد.

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان کارشناسان بهره مند شوید.

شماره تماس: دفتر مرکزی ۰۲۱۲۲۳۶۱۳۲۳ روز های کاری از ساعت ۹ الی ۱۹