آکادمی آراکس

مقالات سایت
آیا از معایب و مزایای کابینت آشپزخانه ام دی اف با خبر هستید؟

آیا از معایب و مزایای کابینت آشپزخانه ام دی اف با خبر هستید؟

3 سپتامبر 2019

آیا از معایب و مزایای کابینت آشپزخانه ام دی اف با خبر هستید؟

در بحث‌های گذشته گذری بر ساختار مصنوعات چوبی بالاخص ام‌دی‌اف در صنعت کابینت آشپزخانه شد که البته بحثی مختصر از دنیای اطلاعات این متریال کاربردی بود. در گام بعدی در صنعت کابینت آشپزخانه به معایب و مزایای این متریال پرکاربرد می‌پردازیم تا بتوانیم انتخاب هوشمندانه‌ای برای کابینت و دکوراسیون خود داشته باشیم.

مزایای کابینت آشپزخانه ام دی اف:

برای استفاده از ورق ام‌دی‌اف کابینت مزایای زیادی می‌توان شمرد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تنوع رنگی این متریال پرکاربرد کابینت و دکوراسیون به علت استفاده از روکش‌های متنوع می‌تواند دنیایی از رنگ‌ها را پیش روی مخاطب قرار دهد.
  • برخلاف چوب که پایه اصلی مصنوعات چوبی در کابینت می‌باشد در گرما و سرما تغییر شکل و حالت نداده و انعطاف خوبی برای استفاده در بخش‌های مختلف دکوراسیون و کابینت دارد.
  • با بحث‌های قبلی به این نتیجه می‌رسیم برای ساخت کابینت و دکوراسیون داخلی ام‌دی‌اف یک متریال مقرون‌ به‌صرفه نسبت به چوب می‌باشد.
  • حفظ محیط زیست که دغدغه قرن ۲۱ بوده و می‌باشد را این متریال به خوبی پوشش داده و با فراغ‌بال می‌توانیم ادعا کنیم، در ساخت کابینت و دکوراسیون داخلی یک محصول سبز را ارائه کریدم.
  • سطح بسیار صاف ام‌دی‌اف و قدرت چسبندگی بالای آن با استفاده از چسب‌های موجود باعث سهولت و اتصالات با متریال‌های دیگر می‌گردد به خصوص چسباندن روکش‌های چوب که می‌توان به راحتی ام‌دی‌اف را به شکل چوب طبیعی در آورد.
  • انعطاف‌پذیری بسیار خوب به نسبت چوب طبیعی برای ساختن فرم‌های مهندسی در کابینت و دیگر اجزای دکوراسیون
READ  کابینت های چوبی خود را چگونه تمیز کنیم؟

معایب کابینت ام دی اف:

با وجود موارد بالا ام‌دی‌اف کابینت معایبی نیز دارد که می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

  • بزرگ‌ترین دشمن ام‌دی‌اف کابینت، آب است که با توجه به آبریزی بالا در محل آشپزخانه می‌تواند یکی از معایب بزرگ MDF باشد.
  • ام‌دی‌اف کابینت به نسبت چوب مقاومت بالاتری دارد و کمتر ترد بودن این متریال مزیت بزرگی نسبت به چوب می‌باشد ولی در موقع شکستگی یا ترک‌خوردگی چوب بهتر از ام‌دی‌اف می‌تواند ترمیم شود.
  • در ساخت ام‌دی‌اف کابینت گاز فر ؟؟؟ یکی از نقطه‌ضعف‌های تولید این متریال می‌باشد که به دلیل مواد شیمیایی موجود در فرآیند تولید، وجود این گاز اجتناب‌ناپذیر است ولی طبق آزمایش‌های انجام شده پس از گذراندن فرآیند تولید گاز موجود از بین می‌رود.

کابینت آشپزخانه

در پایان این مطلب از آکادمی آراکس و با توجه به مطالب قبلی این سلسله بحث‌ها، شناخت کافی و تا سطح خوبی از متریال ام‌دی‌اف و نئوپان و فرآیند تولید آن و معایب و مزایای آن برای استفاده در صنعت کابینت آشپزخانه و دکوراسیون داخلی بدست آوردیم تا بتوانیم در انتخاب متریال کابینت و دکوراسیون داخلی با چشم بازتری جلو برویم. با آکادمی آراکس همراه باشید.