کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
فضای خانه خود را بزرگتر جلوه دهید

فضای خانه خود را بزرگتر جلوه دهید

12 ژانویه 2019

فضای خانه خود را بزرگتر جلوه دهید

فضای خانه خود را بزرگتر جلوه دهید

هنگامی که فضایی از وسعت کمی برخوردار بوده و صرف نظر از کارایی، به لحاظ ظاهری نیز کوچک و دلگیر به نظر میرسد، به کارگیری راهکاری بسیار ساده و کاربردی دکوراسیونی آن قدر میتواند تاثیرگذار و مفید فایده باشد، گویی که دیوارها به عقب رانده شده و فضا به طور واقعی بزرگتر شده است.

پیشنهادات ارایه شده در ذیل از آن جمله اند:

۱- رنگ

انتخاب رنگی مناسب برای فضای مذکور از جمله مهم ترین اقدامات برای وسیع تر کردن آن به لحاظ ظاهری است. این موضوع تنها به انتخاب رنگی برای دیوارها و سقف محدود نمی شود بلکه کفپوش انتخابی و همچنین رنگ لوازم دکوراسیونی و کاربردی موجود و یا مورد نظر برای فضا نیز از اهمیت بسزایی برخوردارند. زیرا در یک محیط، درست است که دیوارها بیشترین و بزرگترین سطوح را تشکیل میدهند ولی بخش زیادی از آن ها با قرار گیری لوازم در مقابلشان و همچنین نصب دیوارکوب ها و تابلوها پوشیده شده و در واقع این وظیفه به عناصر دکوراسیونی یاد شده منتقل می شود.

بنابراین برای پوشش دﯾوارھا و سقف فضایی کوچک از یک رنگ روشن و یا لااقل از تنالیته ھای مختلف ھمان رنگ بھره گیرید. به کارگیری رنگ ھای تیره و به خصوص گرم، دﯾوارھا را نزدﯾک تر به نظر می رساند. این موضوع در مورد پوشش کف نیز به ھمان میزان حائز اھمیت است. ھرچه کفپوش انتخابی شما تیره تر باشد، وسعت کف محیط کوچک تر به نظر می آید برعکس کفپوش ھای روشن و به خصوص صیقلی مانند سنگ و سرامیک که بازتابی از نور را نیز به ھمراه دارند، سبب بزرگتر جلوه دادن کف محیط می شوند.

۲- طرح

علاوه بر رنگ، طرح نیز در این جرﯾان، نقش مھمی را عھده دار است. این موضوع، از پوشش دﯾوارھا و کف گرفته تا پارچه ھای مورد استفاده در لوازم دکوراسیونی مانند پرده، رومبلی، روتختی و غیره ھمگی را شامل می شود. به طورکلی ھرچه کاربرد طرح کمتر باشد، فضا از وسعت بیشتری به لحاظ ظاھری برخوردار خواھد شد.

۳- نور

فضاھای پرنور بزرگتر به نظر می رسند بنابراین در انجام ھر اقدامی که نور موجود در محیط را افزاﯾش دھد در افزایش ظاھری وسعت نیز کارساز خواھد بود.

یکی از دلایل پیشنھاد به کاربردن رنگ ھای روشن برای سطوح نیز موضوع انعکاس نور بیشتر این قبیل رنگ ھا است. لذا اگر در فضای مورد نظر پنجره ای دارید که با پرده نسبتاً ضخیمی پوشیده شده است، پرده ای نازکتر را جایگزین کرده تا از حداکثر میزان نور طبیعی بھره گیرید. در نورپردازی یک فضا با نور طبیعی و در نتیجه دستیابی به ھدف مورد نظر یعنی بزرگتر جلوه کردن فضا، به جز درﯾافت حداکثر میزان ممکن از نور خورشید راه مھم دیگری وجود ندارد ولی در نورپردازی توسط منابع غیرطبیعی، دست باز است.

شما می توانید با انتخابی صحیح از لوازم نورپرداز، فضایی پرنور و نورپردازی ھدفمند داشته باشید. به عنوان مثال در ﯾک فضا ھرچه دﯾوارھا روشن تر باشند، فاصله شان از یکدیگر بیشتر نشان داده شده و فضا بزرگتر جلوه می کند. این کار نیز به راحتی با چراغ ھای ھالوژنی امکان پذﯾر است.
این روزھا در اغلب خانه ھای نوساز بر روی سقف فضاھای عمومی مانند اتاق نشیمن و پذﯾراﯾی حاشیه ای از سقف کاذب طراحی می کنند که داخل آن چراغ ھای ھالوژن تعبیه شده است. بنابراﯾن کافی است این چراغ ھا را به سمت دﯾوار ھدایت کنید. البته این کار توسط ھالوژن ھای ریلی نیز عملی است. در مبحث افزایش نور محیط چه حاصل از یک منبع طبیعی و چه منبع مصنوعی، آینه نقش بسزایی دارد. برای این منظور آﯾنه ای را در مقابل آن منبع نورزا بر روی دﯾوار نصب کرده و از بازتاب نور توسط آن، برای نورانی تر کردن فضا استفاده کنید.

۴- ابعاد

ھرچه در محیط از لوازم دکوراسیونی و کاربردی بزرگ و عظیم الجثه تری استفاده کنید بخش اعظمی از فضای موجود با لوازم پر شده و ھرچه فضای خالی کمتری وجود داشته باشد، محیط کوچک تر به نظر می رسد.

این مطالب هم مطالعه کنید

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱