آکادمی آراکس

مقالات سایت
طبقه بندی هزینه برای انتخاب جنس کابینت آشپزخانه

طبقه بندی هزینه برای انتخاب جنس کابینت آشپزخانه

2 اکتبر 2019

طبقه بندی هزینه برای انتخاب جنس کابینت آشپزخانه

از آنجایی که هزینه برای دکوراسیون آشپزخانه یکی از آیتم‌های مهم و اساسی می‌باشد در این مقاله قصد داریم یک طبقه بندی از لحاظ قیمت کابینت آشپزخانه بیان کنیم. لازم به ذکر است این طبقه بندی فقط، نگاه کلی به بحث هزینه می‌باشد و به سلیقه مخاطبان برای انتخاب کابینت آشپزخانه نگاهی نکرده است با آکادمی آراکس همراه باشید. در این مطلب به طبقه بندی هزینه برای انتخاب جنس کابینت آشپزخانه پرداخته ایم.

 

کابینت آشپزخانه ام‌دی‌اف و لترون

در رده بندی کابینت آشپزخانه به لحاظ هزینه این نوع کابینت‌ها که در رتبه اول لترون یا همان نئوپان قرار دارد و پس از آن کابینت آشپزخانه ام‌دی‌اف یا ملامینه قرار می‌گیرد لازم به ذکر است ما توصیه می‌کنیم از لترون یا نئوپان به هیچ وجه در کابینت آشپزخانه مخصوصاً مناطقی که دارای رطوبت می‌باشند استفاده نکنید پس از لترون ام‌دی‌اف در رتبه دوم قرار دارد که امروزه شرکت‌های ایرانی نیز ام‌دی‌اف‌های ملامینه رنگی بسیار باکیفیتی تولید می‌کنند و می‌توانیم با هزینه بسیار مناسبی به محل آشپزخانه خود در محیط خانه رنگ و بوی دیگری بدهیم.

کابینت آشپزخانه ام‌دی‌اف‌ هایگلاس

این نوع کابینت آشپزخانه با نام هایگلاس که از براقیت ام‌دی‌اف می‌آید که یکی از پرکاربردترین انواع ام‌دی‌اف در کشور ما می‌باشد در رتبه سوم مناسب‌ترین کابینت آشپزخانه از لحاظ هزینه می‌باشد. بیشترین تولید ام‌دی‌اف از کشور ترکیه می‌باشد که البته شرکت‌های مطرح ایرانی نیز امروزه هایگلاس‌های باکیفیتی تولید می‌کنند.

کابینت آشپزخانه ممبران

در رتبه چهارم کابینت آشپزخانه به لحاظ جنس کابینت آشپزخانه ممبران می‌باشد که یکی از زیباترین نوع کابینت برای دوستداران سبک کلاسیک می‌باشد که با توجه به قیمت بسیار مناسب‌تر نسبت به متریال چوب یک آلترناتیو خوب برای کلاسیک پسندان می‌باشد که البته با توجه به حساسیت بسیار بالا در تولید این محصول حتماً از شرکت‌های معتبر خریداری شود.

READ  چوب افرا و چوب آفریقایی در صنعت کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه چوب و روکش چوب

در رتبه‌های آخر و به‌نوعی گران‌ترین نوع کابینت آشپزخانه نوع روکش چوب و پس از آن چوب می‌باشد که با توجه به قیمت بسیار بالای آن کاربری آن به نسبت رده‌های قبلی بسیار کمتر است ولی بدون شک زیباترین نوع کابینت آشپزخانه این نوع‌ها می‌باشد و حس خوب چوب به‌عنوان یک متریال از جنس طبیعت را می‌توان در این نوع کابینت لمس کرد. رویه این کابینت برخلاف ممبران که از جنس pvc می‌باشد رنگ است که با هنر دست صنعتگران ؟؟؟ زیبایی به آشپزخانه که همان قلب خانه می‌باشد می‌بخشد.