آکادمی آراکس

مقالات سایت
شبه جزیره در کابینت آشپزخانه، المانی بسیار جذاب!!

شبه جزیره در کابینت آشپزخانه، المانی بسیار جذاب!!

1 اکتبر 2019

شبه جزیره در کابینت آشپزخانه، المانی بسیار جذاب!!

در طراحی کابینت آشپزخانه در مقالات آکادمی آراکس با انواع مدل­های کابینت آشپزخانه آشنا شدید امروز می­خواهیم درباره واژه­ای که شاید کمتر شنیده باشید صحبت کنیم. شبه جزیره که واژه‌ای ناآشنا میباشد، می­تواند یک المان بسیار جذاب در طراحی کابینت آشپزخانه باشد پس با ما همراه باشید تا با این قسمت بسیار جذاب آشنا شده و آن را در آشپزخانه به کار برید. شبه جزیره در کابینت آشپزخانه، المانی بسیار جذاب!! محسوب میشود.

 ویژگی­های شبه جزیره و تفاوت آن با جزیره در کابینت آشپزخانه

در طراحی کابینت آشپزخانه هنگامی که صحبت از شبه جزیره می­شود منظور قسمتی از کابینت آشپزخانه است که بر خلاف جزیره که اصولاً در قسمت­های مرکزی کابینت آشپزخانه قرار می­گیرد در کناره­ها و چسبیده به دیوار کابینت می­باشد ولی باید در نظر گرفت که با این تفاوت دارد این کابینت به قسمت گفته می­شود که با عرض تعریف شده برای قرارگیری وسایل استفاده می­شود ولی شبه جزیره در همان قسمت اپن قرار می­گیرد و با این تفاوت که فضایی برای نشیمن­های خانوادگی وجود دارد پس می­توان گفت شبه جزیره، جزیره­ای است که یک طرف آن بسته می­باشد بر خلاف جزیره که هر چهار طرف آن بسته می­باشد.

معرفی شبه جزیره آشپزخانه

 جزیره یا شبه جزیره در کابینت آشپزخانه انتخاب کدام است؟

 جزیره و شبه جزیره در بسیاری از جهت مشابه هستند ولی چیزهایی که در انتخاب این دو نقش اساسی ایفا می­کند یکی فضای موجود آشپزخانه می­باشد که جزیره بیشتر در آشپزخانه و کابینت­هایی که فضای بزرگ­تری را دارند استفاده می­شود ولی شبه جزیره در فضاهای کوچک­تر می­توان استفاده کرد دومی سبک زندگی می­باشد که براساس سلیقه افراد خانواده می­توان این مورد را انتخاب کرد و از کابینت زیبا لذت برد.

READ  ایده های عملی برای داشتن آشپزخانه ای منظم

معرفی شبه جزیره آشپزخانه

 اطلاعات تکمیلی شبه جزیره در کابینت آشپزخانه

باید توجه داشت که آشپزخانه شبه جزیره می­تواند حریم خصوصی بیشتری نسبت به جزیره به کابینت آشپزخانه بدهد پس در مواردی که خانواده به حریم خصوصی اهمیت می­دهند می­توانند از شبه جزیره استفاده کنند از طرفی در مواردی که از جزیره استفاده می­شود به علت این که باید از دو طرف فضای عبور و مرور داشته باشیم بیشترین فضا را اشغال می­کند و جزیره یک نقش جداکننده بین پذیرایی و آشپزخانه را دارد ولی به‌طور کلی در آشپزخانه­های که به‌صورت L شکل طراحی می­شوند توصیه می­شود در صورت امکان از شبه جزیره و در کابینت­های آشپزخانه U شکل از جزیره استفاده می­شود ولی این یک قانون کلی نیست و می­تواند بنا به شرایط و سلیقه خانواده جای این دو در کابینت آشپزخانه عوض شود.

 

معرفی شبه جزیره آشپزخانه