کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
آنچه که درباره ی کابینت های چوبی نمیدانید!!

آنچه که درباره ی کابینت های چوبی نمیدانید!!

5 سپتامبر 2019

آنچه که درباره ی کابینت های چوبی نمیدانید!

در ادامه بحث‌های قبلی در رابطه با انواع متریال‌ها برای کابینت آشپزخانه به متریالی می‌پردازیم که همیشه لوکس‌ترین و گران‌ترین متریال برای کابینت آشپزخانه می‌باشد که با توجه به اقلیم طبیعی هر منطقه می‌توان در رابطه با فراوانی و کیفیت آن صحبت کرد. در ایران اصولاً کابینت های چوبی مربوط به قشر سخت پسند و ثروتمند که جزو دهک بالای جمعیتی می‌باشد قرار می‌گیرد.

تاریخچه مصرف چوب به عنوان متریال کابینت آشپزخانه و غیره

کار با چوب برای ساخت انواع سازه‌های چوبی و کابینت آشپزخانه در زندگی بشر قدمت طولانی دارد و جزو پرکاربردترین  مواد مورد استفاده می‌باشد. جالب است بدانید استفاده از چوب به عنوان یک ماده مؤثر و در دسترس در زندگی بشر به بیش از ۱۰۰۰۰ سال پیش بر می‌گردد که با پیشرفت تکنولوژی و مدرن شدن ابزارآلات در صنعت کابینت آشپزخانه جزو اولین مواد مصرفی از لحاظ قدمت بوده است.

کابینت آشپزخانه چوبی به محیط زیست در ایران لطمه می‌زند یا نه؟ مسأله این است!!

اجرای طرح‌های جنگل‌داری به صورت جدی در کشور ما دنبال نمی‌شود ولی در کشورهای پیشرفته مانند کشور امریکا با طرح‌های پیشرفته جنگل‌داری با توجه به برداشت بسیار زیاد از جنگل‌ها مساحت جنگل‌ها رو به افزایش است که در کشور ما با توجه به این که مصرف چوب برای کابینت آشپزخانه و دیگر سازه‌های چوبی بسیار کمتر است ولی مساحت جنگل‌ها رو به کاهش می‌باشد. با توجه به این مطلب پس کابینت آشپزخانه چوبی از لحاظ زیست محیطی ارتباط مستقیمی با سیاست‌های کشورها دارد که متاسفانه در ایران می‌توان گفت کابینت آشپزخانه چوبی به محیط زیست لطمه می‌زند.

 

کابینت چوبی

درخت به عنوان منشأ یک کابینت لوکس

برای درخت به عنوان سرچشمه تولید چوب کابینت‌های چوبی تعاریف مختلفی معرفی شده است. در زبان لاتین درخت را Aber می‌نامند. دانشمند برجسته اروپایی کراس من که بیشتر عمر خود را صرف مطالعه در رابطه با درخت و انواع چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه و دیگر سازه‌های کرده است تعریف درخت را به این صورت بیان کرده است: به گیاهی درخت گفته می‌شود که از یک ؟؟؟ اصلی متفاوت از باخت علفی تشکیل شده باشد و شاخه‌های آن در قسمت فوقانی تاجی از شاخ و برگ قابل مشاهده را تشکیل دهند.

کابینت آشپزخانه چوبی آری یا نه؟

با توجه به بحث‌های بالا می‌توان گفت در کشور ما استفاده زیاد از چوب برای کابینت آشپزخانه از لحاظ زیست محیطی بسیار به محیط زیست لطمه می‌زند و بسیار نیز گران است. البته بیشتر چوب مصرفی کابینت در ایران از دیگر کشورها وارد می‌شود. پس می‌توان گفت کابینت آشپزخانه چوبی در ایران اگر بحث مالی آن را کنار بگذاریم، با چوب‌های خارجی آری.

در ادامه به بحث در رابطه با انواع چوب و انواع کابینت چوبی می‌پردازیم.

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱