کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
کابینت آشپزخانه چه رنگی خوب است

کابینت آشپزخانه چه رنگی خوب است

16 دسامبر 2019

کابینت آشپزخانه چه رنگی خوب است

شاید اولین سوالی که برای انتخاب یک دکوراسیون مناسب برای هر محیطی از ذهن افراد گذر کند، رنگ‌بندی آن باشد. پس از خرید خانه برای دکوراسیون آن همه افراد خانواده نظرهایی را می‌دهند تا بتوانند بهترین و آرام‌ترین محیط را برای خود و افراد خانواده بسازند. وقتی صحبت از قلب خانه به میان می‌آید این قضیه بسیار مهم‌تر جلوه می‌کند. این سؤال مهم که کابینت آشپزخانه چه رنگی خوب است یک سؤال و معضل متداول بین همه افراد می‌باشد. به طور کلی ما در این محتوا قصدمان بر این است نگاهی گذرا به این سؤال داشته باشیم تا بتوانیم کمکی هر چند کوچک برای حل این معضل همیشگی داشته باشیم.

 

بهترین رنگ برای انواع کابینت آشپزخانه

این سؤال مهم که کابینت آشپزخانه چه رنگی خوب است پس به بررسی این سوال مهم می پردازیم.به طور حتم اولین چیزی که در نگاه هر بیننده‌ای در بدو ورود به داخل آشپزخانه توجه آن را جلب می‌کند، رنگ‌بندی است. پس بهترین رنگ برای انواع کابینت آشپزخانه می‌تواند یک مسئله مهم و اساسی باشد. معمولاً اکثر افراد برای انتخاب رنگ از ریسک کردن و استفاده از رنگ‌های نامتعارف می‌ترسند. که این امر بیشتر در ایران دیده می‌شود و اکثر افراد به سراغ رنگ‌بندی سفید با رنگ‌های دیگر می‌روند. این امر یک معضل جدی در کشور ما می‌باشد. زیرا نمی‌توانند با استفاده از ریسک‌پذیری و کنار گذاشتن عادت‌های دیداری خود به سراغ رنگ‌بندی‌های بسیار گسترده بروند.

این قضیه غیر قابل کتمان است که رنگ سفید یک رنگ همیشه مد می‌باشد اما انتخاب رنگ‌های دیگر می‌تواند تفاوت چشم‌گیری بین محیط شما و دیگران ایجاد کرده و هم چنین از بابت انرژی مثبتی که از رنگ‌های شاد می‌گیریم، می‌توانیم تأثیر مثبتی در روابط بین خانواده داشته باشیم و از آنها به بهترین نحو استفاده کنیم.

 

همچنین بخوانید: ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ‌ها در کابینت آشپزخانه

 

اصول اساسی برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

اندازه محیط برای کابینت

انتخاب رنگ را از چند جنبه می‌توان دسته‌بندی کرد ولی اصول اساسی برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه در ابتدای کار به اندازه محیط ما بستگی دارد. ما بر اساس محیط آشپزخانه خود در ابتدا باید نوع سبک کار خود را انتخاب کنیم. این که در فضاهای کوچک و بزرگ کدام سبک را انتخاب کنیم یک اصل همیشگی است.

به طور معمول برای فضاهای کوچک ما سعی می‌کنیم از سبک مدرن استفاده کنیم. البته این را نمی‌توان یک اجبار در نظر گرفت ولی اصولا برای فضاهای کوچک سبک‌های کابینت کارآیی کافی را ندارند. ولی برای فضاهای بزرگ و متوسط می‌توانیم با دست باز سبک خود را انتخاب کنیم.

همچنین بخوانید: تفاوت‌ کابینت آشپزخانه ام‌دی‌اف ملامینه و هایگلاس

 

کابینت آشپزخانه چه رنگی خوب است انتخاب ونوع متریال

پس از انتخاب سبک کاری خود براساس محیط نوبت به انتخاب نوع متریال می‌رسد که این هم به آیتم‌های بسیاری بستگی دارد که مهم‌ترین آن بحث هزینه می‌باشد. به طور کلی سبک کلاسیک نوع چوب گران‌ترین و پس از آن روکش چوب و ممبران می‌باشد. در سبک مدرن نیز کابینت ام‌دی‌اف ملامینه ارزان‌ترین و کابینت هایگلاس بالاترین می‌باشد.

 

پس از انتخاب سبک کار و نوع جنس به انتخاب رنگ می‌رسیم که در اینجا براساس انتخاب‌های قبلی خود می‌توانیم رنگ مناسب را برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنیم. البته ذکر این نکته ضروری است که تمام این مسائل به عنوان مشاوره می‌باشد و انعطاف‌پذیری در هر یک از این موارد می‌تواند صورت گیرد و سلیقه شخص اولویت اول این انتخاب می‌باشد. زیرا افراد خانواده به عنوان مصرف‌کننده اصلی محصول می‌باشند.

 

 انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه براساس اندازه و سبک

پس از گذراندن مراحل بالا انتخاب رنگ آشپزخانه براساس اندازه و سبک انتخابی می‌تواند بسیار راحت‌تر و سهل شود.

به طور کلی پیشنهاد می‌شود در محیط‌های کوچک از سبک مدرن و حتی‌الامکان مدرن با پیچیدگی کمتر با رنگ‌های روشن و تلفیق آن با رنگ متضاد استفاده شود که حداکثر متریال مورد استفاده باید رنگ روشن باشد.

در محیط‌های متوسط براساس سلیقه خانواده هم می‌توان رنگ روشن و هم تیره استفاده کرد ولی در سبک‌های کلاسیک اولویت با رنگ‌های خودرنگ چوب است. در کارهای چوب همیشه سعی بر آن است براساس چوب انتخابی رنگ هم خانواده آن استفاده شود تا از زیبایی فطری چوب استفاده شود. ولی در سبک کلاسیک و ممبران سعی بر آن است از رنگ‌های تیره دوری شود زیرا ممبران با رنگ تیره همیشه تفاوت زیاد خود با چوب را نشان می‌دهد.

 انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

استفاده از روکش‌های گرم طلایی بهترین انتخاب‌ها برای ممبران می‌باشد. ولی در آشپزخانه‌های بزرگ و سبک مدرن تجربه نشان داده است استفاده از ریسک‌پذیری زیاد در انتخاب رنگ بسیار جواب می‌دهد. به طور مثال استفاده از رنگ بنفش با سفید یک تم رنگی و هارمونی بسیار زیبا به محیط می‌دهد که اکثر خانواده‌ها از آن دوری می‌کنند. در سبک‌های مدرن بیشتر سعی بر آن است با تلفیق دو رنگ بتوانیم جلوه مورد نظر را به آشپزخانه بدهیم. استفاده از رنگ سوم و چهارم توصیه نمی‌شود که این رنگ دوم می‌تواند حتی در کاشی بین کابینتی و یا حتی صفحه کابینت باشد ولی تجربه نشان داده است استفاده از رنگ‌های بیش از دو رنگ در درازمدت باعث خستگی چشم بیننده می‌شود و زیبایی و جلوه اولیه را از بین می‌برد. پس دو رنگ تلفیقی بهترین انتخاب است.

 

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱