آکادمی آراکس

مقالات سایت
کابینت ثروتمندان و چوب؛ همراهان همیشگی

کابینت ثروتمندان و چوب؛ همراهان همیشگی

10 سپتامبر 2019

کابینت ثروتمندان و چوب؛ همراهان همیشگی

در ادامه مقاله‌های گذشته در رابطه با انواع کابینت آشپزخانه چوبی و انواع چوب به تعدادی دیگر از این متریال گران می‌پردازیم که با توجه به گران بودن این متریال این جنس کابینت ها به کابینت آشپزخانه ثروتمندان معروف است. کابینت آشپزخانه ثروتمندان و چوب همراهان همیشگی یکدیگرند.

 که با توجه به مقاله‌های گذشته بتواند منبع خوبی برای همراهان شرکت آراکس باشد تا بتوانند دنیای دکوراسیون و کابینت آشپزخانه را به‌طور کامل بشناسند و در این دنیای وسیع به‌راحتی قدم بزنند و از زیبایی‌های آن لذت ببرند و در مواقع ضروری بتواند دایرۀ المعارف خوبی برای انتخاب‌های به‌جا باشد.

کابینت آشپزخانه با زبان گنجشک

 

انقراض نزدیک است؛ استفاده برای کابینت آشپزخانه چوب ممنوع (Pallisander)

این چوب یکی از زیباترین گونه‌های گیاهی است که در کره زمین یافت می‌شود رزوی ماداگاسکار و پالیاندر سبک‌های مشابهی دارند عمده استفاده این چوب به خاطر زیبایی فراوان آن استفاده از آن برای ساخت روکش‌های تزیینی می‌باشد وزن مخصوص آن نزدیک به ۱۰۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب است که این باعث دوام و مقاومت بالای آن می‌باشد این چوب و خانواده آن در حال انقراض می‌باشند ؟؟؟ برون چوب زرد و درون آن پرتغالی تا قهوه‌ای تیره می‌باشد دیگر استفاده این چوب در روکش گیری، ساخت بدنه و ؟؟؟؟؟ و صنعت مبلمان می‌باشد که با توجه به نایاب بودن و قسمت بالای آن محصولات به دست آمده آن نیز بسیار گران می‌باشد و استفاده از آن در کابینت آشپزخانه به هیچ وجه مقرون به‌صرفه نیست پس پالیاندر با کابینت آشپزخانه رابطه خوبی ندارد.

آواز گنجشک‌ها در کابینت آشپزخانه چوب (Ash)

این چوب یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین انواع چوب‌ها به شمار می‌رود درون این چوب سفید مایل به زرد تا قهوه‌ای روشن است چوب ون یا زبان گنجشک در ایران به‌وفور مشاهده می‌شود و رشد می‌کند رایج یکی از دلایل استفاده آن در صنعت کابینت آشپزخانه می‌باشد از دیگر کارایی آن در طراحی، جعبه سازی، چوب‌های ورزشی و پله‌های چوبی می‌باشد به‌طور کل با توجه به فراوانی آن ولی در صنعت کابینت آشپزخانه در ایران کمی استفاده از آن خارج عرف می‌باشد در این مخصوص آن حدود ۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب می‌باشد و بافت آن نسبتاً سخت می‌باشد چوب ون  ناهمگن و درخشنده است در مجموعه آراکس استفاده از چوب ون در طراحی‌ها به نسبت کابینت آشپزخانه بیشتر می‌باشد.

READ  ردپای سبک رنسانس و گوتیک در طراحی کابینت آشپزخانه

 

کابینت آشپزخانه با چوب زبان گنجشک