آکادمی آراکس

مقالات سایت
کابینت آشپزخانه‌های کوچک آپارتمان‌های ایرانی

کابینت آشپزخانه‌های کوچک آپارتمان‌های ایرانی

17 دسامبر 2019

کابینت آشپزخانه‌های کوچک آپارتمان‌های ایرانی

امروزه با شرایط اقتصادی موجود در ایران اکثر خانوارهای ایرانی مجبورند در آپارتمان‌هایی با متراژ بسیار پایین زندگی کنند و زندگی در این شرایط المان‌های خاص خود را می‌طلبد و خانواده‌ها برای ایجاد محیطی گرم و دلنشین برای افراد خانواده مجبورند با کمترین امکانات موجود، بهترین استفاده را بکنند. در محیط خانه دکوراسیون داخلی مهم‌ترین نقش را در ایجاد این محیط با آرامش ایفا می‌کند و همه افراد سعی می‌کنند در محیط خانه جدید خود بهترین ایده‌ها را به کار ببندند تا بتوانند شرایط مطلوبی را ایجاد کنند. در این محتوا سعی بر آن دارم برای مهم‌ترین فضای هر خانه‌ای ایده‌هایی را بیان کنیم تا کابینت آشپزخانه‌های کوچک آپارتمان‌های ایرانی را با کمترین هزینه به بهترین نحو ممکن طراحی کنیم تا بتوانیم لذت هم‌نشینی با افراد خانواده را در محیطی جذاب داشته باشیم و قلب خانه را همیشه تپنده نگه داریم.

استفاده از قفسه‌های زیادکابینت آشپزخانه‌های کوچک آپارتمان‌های ایرانی

یکی از ترفندهایی که در این محیط‌های ذکر شده می‌توان به کار برد، استفاده از قفسه‌های زیاد در کابینت آشپزخانه‌های کوچک می‌باشد. استفاده از این قفسه‌ها می‌تواند علی رغم به ظاهر شلوغی فضای دیوارها از فضاهای پرت دیوارها استفاده مفید کند. اگر از شلوغ بیش از اندازه آن اذیت می‌شوید می‌توانیم از شلف‌های دکوراتیو نیز در فضای بین کابینت‌ها استفاده کنید که هم نقش دکوراتیو را بازی کند و هم در اضافه کردن فضای کلی آشپزخانه کمک کند. البته از رنگ‌بندی مناسب در شلف‌ها استفاده کنید.

ارتفاع بیشتر کابینت آشپزخانه‌های کوچک آپارتمان‌های ایرانی

یکی دیگر از ترفندهایی که می‌توان در این نوع آشپزخانه‌ها استفاده کرد ارتفاع بیشتر در کابینت آشپزخانه کوچک می‌باشد. سفارش یونیت‌ها تا سقف بهترین راه حل برای استفاده بهینه از فضاها می‌باشد. هرچند استفاده از فضاهای بالایی سخت می‌باشد ولی فضای بسیار مناسبی برای قرار دادن ظروف و وسایل اضافی می‌باشد.

استفاده از رنگ‌بندی مناسب درکابینت آشپزخانه‌های کوچک آپارتمان‌های ایرانی

استفاده از رنگ‌بندی مناسب در کابینت آشپزخانه‌های کوچک را می‌توان مهمترین مورد نام برد. این آیتم می‌تواند در زیبا جلوه دادن محیط نقش اساسی را ایفا کند. بهترین این برای این قضیه استفاده از دو رنگ مکمل می‌باشد. می‌توانید تلفیقی از رنگ‌های سرد و گرم را برای این امر در نظر بگیرید. به طور مثال رنگ سفید و طوسی یا رنگ سفید و کرم می‌تواند انتخاب‌های مناسبی باشد. این نکته را فراموش نکنید استفاده از رنگ‌های تیره و خشن به تنهایی بزرگ‌ترین لطمه را به محیط کوچک می‌زند و در درازمدت بر روح و روان افراد خانواده تأثیر منفی می‌گذارد و به طور حتم پس از گذشت چند سال مجبور به عوض کردن آنها می‌شوید تا آرامش بگیرید.

 

همچنین بخوانید: کابینت آشپزخانه چه رنگی خوب است؟

استفاده از کابینت آشپزخانه هایگلاس برای آشپزخانه‌های کوچک

به طور قطع و یقین استفاده از جنس هایگلاس می‌تواند مهم‌ترین تصمیم درست در کابینت آشپزخانه کوچک باشد. در فضاهای کوچک امروزی استفاده از رنگ‌های روشن هایگلاس می‌تواند با استفاده از نورپردازی مناسب محیطی به مراتب بزرگ‌تر را در چشم بیننده جلوه دهد. البته این نکته را در نظر داشته باشیم که هایگلاس جنسی به مراتب گرانتر از ام‌دی‌اف ملامینه می‌باشد ولی چاره‌ای جز این نیست که با استفاده از این متریال بتوانیم به محیط‌های کوچک جلوه‌ای بهتر و دلنشین‌تر بدهیم.

همچنین بخوانید: تفاوت‌ کابینت آشپزخانه ام‌دی‌اف ملامینه و هایگلاس

استفاده از نور طبیعی برای نورپردازی کابینت آشپزخانه‌های کوچک آپارتمان‌های ایرانی

استفاده از نور طبیعی برای نورپردازی کابینت آشپزخانه‌های کوچک یکی از ترفندهایی است که بدون هیچ گونه هزینه‌ای می‌توان از آن استفاده کرد. استفاده از پنجره‌های سندپلاست و یا پرده‌های ضخیم که از نفوذ نور جلوگیری می‌کند، می‌تواند بزرگ‌ترین لطمه را به این فضاها بزند. پس سعی بر آن است حتی‌الامکان از شیشه‌هایی استفاده کرد که نور را کاملاً از خود عبور دهد و با پرده‌های توری از این نعمت خدادادی استفاده کرد.

استفاده از فضای بیرون آشپزخانه برای کابینت آشپزخانه‌های کوچک

در آشپزخانه‌های امروزی که به طور حتم فضاها از هم جدا نمی‌باشند استفاده از فضای بیرون آشپزخانه برای کابینت آشپزخانه‌های کوچک یک راهکار بسیار مناسب می‌باشد. به طور مثال سعی بر آن است یک جزیره طراحی شود و آن را در فضایی خارج از پلان اصلی قرار داده شود تا با استفاده از آن بتوانیم هم جلوه‌ای زیبا به فضای کلی بدهیم و هم بتوانیم از آن برای میز نهارخوری نیز استفاده کنیم. حتی می‌توان یونیت‌های هوایی و زمینی را نیز گسترش داد و با دکوراتیو کردن آن در پذیرایی هم نقش دکور و هم فضای بیشتری برای ظروف را ایجاد کرد.

کابینت آشپزخانه‌های کوچک آپارتمان‌های ایرانی
استفاده از نورپردازی مناسب کابینت آشپزخانه‌های کوچک

استفاده از نورپردازی مناسب کابینت آشپزخانه‌های کوچک یکی دیگر از ترفندهای این نوع محیط‌ها می‌باشد. استفاده از نورهای متمرکز و بر روی المان‌های اصلی و استفاده از نورهای روشن، دو نیروی کارآمدی است که این محیط‌های کوچک را به مراتب بزرگ‌تر جلوه می‌دهد. البته ذکر این نکته گفتی است در همه این موارد نور طبیعی به مراتب نقش بهتر و ارزانتری را ایفا می‌کند. پس در وهله اول سعی بر آن است هرچه بیشتر از نور طبیعی استفاده کرد و در کنار آن با نورپردازی حرفه‌ای به عنوان مکمل یک محیط آرامبخش را ایجاد کرد. ذکر این نکات تا حد زیادی می‌تواند در انتخاب یک راهکار مناسب برای محیط‌های کوچک به شما کمک کند.

 

آراکس چوب تولید کننده و مجری دکوراسیون داخلی ، انواع کابینت آشپزخانه ،کابینت چوب، کابینت ممبران، کابینت آشپزخانه و …

مشاوره و طراحی خود را به ما بسپارید. ۰۲۱۲۲۳۶۱۳۲۳