آکادمی آراکس

مقالات سایت
لکه های قدیمی اجاق گاز

لکه های قدیمی اجاق گاز

22 نوامبر 2018

لکه های قدیمی اجاق گاز 

در این مقاله سعی داریم به بررسی لکه های قدیمی اجاق گاز و نحوه تمیز کردن و رهایی از این مشکل میپردازیم

۱-همه ی اجزای داخلی را تخلیه کنید:

همه وسایل داخلی و خارجی اجاق و فر را کنار بگذارید. قبل از این کار چند ساعت گاز را روشن نکنید تا هنگام شستشو داغی گاز آزار دهنده نباشد.

 

۲-کمی جوش شیرین نیاز داریم:

در یک کاسه کوچک نصف پیمانه جوش شیرین را با ۳ ق غ آب مخلوط کنید،به طوری که یک ماده خمیری شکل به دست بیاید.

 

۳-تمام قسمت ها را پوشش دهید:

با مخلوطی که در قسمت قبل آماده کردیم تمام قسمت های گاز و فر را بپوشانید.توجه ویژه ای به قسمت هایی که دارای لکه های قدیمی هستند داشته باشید. در حین انجام این کار بهتر است از دستکش استفاده کنید.توجه کنید که در این مرحله باید حدود ۵ ساعت گاز را به حال خود بگذارید.

 

۴-نظافت اجزا فراموش نشود:

در فاصله ای که خمیر جوش شیرین کار خود را انجام میدهد،شما اجزای گاز را با آب داغ و مایع ظرفشویی شستشو دهید. اگر لکه هایی داشتید که خیلی سر سخت بودند،از خمیر جوش شیرین برای آن ها هم استفاده کنید. برای شستشوی نقاطی مثل بین کلید های گاز و فر از یک مسواک نرم استفاده کنید و به راحتی این نقاط را تمیز کنید.

لکه های قدیمی اجاق گاز

 ۵-حالا نوبت رسیدگی مجدد به گاز است:

در این مرحله با استفاده از یک دستمال پارچه ای و نرم خمیر را ازروی گاز جدا کنید. اگر نقاطی در از بین رفتن مقاومت کردند،از یک دستمال کمی زبرتر استفاده کنید. ولی به هیچ وجه از سیم ظرفشویی استفاده نکنید. این عمل باعث خط افتادن سطح گاز شما میشود و نمای خوبی به اجاق شما نمیدهد.

READ  رمانتیک ترین اتاق خواب را با ساده ترین روش ها داشته باشید

برای اطلاعات بیشتر به اراکس وود تماس بگیرید

 

۶-مرحله آخر،اسپری سرکه:

در آخر یک اسپری را به نسبت یک دوم از آب و سرکه پر کنید و روی تمامی نقاط اسپری کنید.بعد از ۲ دقیقه با یک دستمال خشک و نرم مخلوط را از روی گاز پاک و خشک کنید.

لکه های قدیمی اجاق گاز