کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
کابینت آشپزخانه با صفحه کورین سامسونگ

کابینت آشپزخانه با صفحه کورین سامسونگ

22 دسامبر 2019

کابینت آشپزخانه با صفحه کورین سامسونگ شاید جمله مورد توجه اکثر مردم در انتخاب اجزای کابینت باشند.

به طور کلی رویه جزو اساسی‌ترین المان‌های طراحی و تولید می‌باشد که با انتخاب درست آن می‌توان یک زیبایی به خصوصی به دکوراسیون داخلی بخشید ولی به طور قطع کورین و آن هم از نوع سامسونگ آن جزو مطلوب‌ترین انتخاب‌های خانواده‌ها می‌باشند.

ولی با توجه به وارداتی بودن آن و قیمت نسبتاً بالای آن، اکثر خانواده‌هایی که دارای سطح زندگی متوسط هستند شاید از پس قیمت آن برنیایند ولی به طور کلی اگر بتوانیم با کمی زحمت هزینه را ذخیره کنیم تا بتوانیم از این متریال استفاده کنیم، به طور حتم هیچ گاه پشیمان نخواهید شد و از زیبایی صد چندان آن در فضای خانه سالها لذت می‌بریم.

به طور حتم می‌توان گفت که در انتخاب رویه هر چقدر دقت و هزینه بیشتر شود محصول نهایی ما به همان میزان با کیفیت‌تر و زیباتر و از همه مهم‌تر کاراتر می‌شود به طوری که کورین به طور حتم چندین برابر ام‌دی‌اف دوام دارد.

کابینت آشپزخانه-کابینت آشپزخانه با صفحه کورین سامسونگ

کابینت آشپزخانه با صفحه کورین سامسونگ چیست؟

کورین سامسونگ در کابینت آشپزخانه چیست؟ این شاید اولین سوالی باشد که برای افراد پیش می‌آید. شاید به اشتباه نام این متریال در کشور ما با نام کورین جا افتاده است.

به طور کلی نام اصلی این ماده بسیار زیبا و لوکس صفحات سالید سرفیس می‌باشد که کورین یک برند از این نوع صفحات می‌باشند.

صفحات سالید سرفیس سامسونگ از جزئیات زیر تشکیل می‌شوند: آلومینای تری هیدرات، رزین‌های اکریلیک، اپوکسی و پلی استر و رنگدانه‌هایی که باعث ترکیب‌های رنگی بسیار زیبایی می‌شوند که در انتخاب مشتری فضای زیادی را برای انتخاب برای او باز می‌کند. کورین صد در صد اکریلیکی می‌باشد.

سنگ کورین دارای مشخصات منحصر به فرد زیادی هستند. رنگ‌های بسیار متنوع یکی از مشخصه‌های بارز این متریال می‌باشد که باعث می‌شود در هر نوع محلی با توجه به سبک طراحی آن از رنگ‌های آن استفاده کرد.

دیگر مشخصه منحصر به فرد آن شکل‌پذیری آن می‌باشد. این ماده در گرمای به خصوصی به صورت نیمه مایع در می‌آید و با توجه به این امر می‌توانیم آن را در انواع قالب قرار داد تا کورین خود را به شکل آن قالب در بیاورد. با کورین می‌توان قوس‌های بسیار زیبایی ایجاد کرد که با هیچ متریال از این نوع نمی‌توان این اشکال را ایجاد کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد این متریال تعمیرپذیری آن می‌باشد که اگر به هر دلیلی قسمتی از صفحه دچار شکستگی و خط و خش شود، به راحتی قابلیت تعمیر و پولیش مجدد را دارد و زیبایی اولیه را به آن برگرداند.

کابینت آشپزخانه-کابینت آشپزخانه با صفحه کورین سامسونگ

مزایای صفحه کورین سامسونگ کابینت آشپزخانه

معایب و مزایای صفحه کورین سامسونگ کابینت آشپزخانه می‌تواند راهکاری برای انتخاب یا عدم انتخاب این نوع متریال باشد.

به طور کلی مزایای این نوع محصول بسیار بیشتر از معایب آن می‌باشد که باعث می‌شود طیف گسترده‌ای از افرادی که بودجه کافی برای این انتخاب را دارند، به سمت این محصول روند. از مزایای منحصر به فرد این محصول می‌توان به مواد زیر اشاره کرد و توضیح داد:

– قابلیت شکل‌پذیری که باعث می‌شود انعطاف‌پذیری بسیار زیادی به فضا بدهد.

– قابلیت تعمیرپذیری که در مرور زمان آسیب‌های وارده به آن به راحتی اصلاح می‌شود.

– صفحات سالید سرفیس سطحی بسیار صاف و بدون خلل و فرج دارند که این باعث می‌شود که ذرات میکروسکوپی و باکتری‌ها در آن نفوذ نداشته باشند.

– مقاومت بسیار زیاد این محصول در برابر مواد شیمیایی و اسیدی باعث شده که از آن در اکثر آزمایشگاه‌ها و محل‌هایی که در معرض مواد شیمیایی هستند، مورد استفاده زیاد قرار گیرد تا علاوه بر زیبایی کارآیی کافی را نیز داشته باشد.

– همه صفحات سالید سرفیس به دلیل داشتن سطحی صاف و صیقلی آنتی باکتریال هستند که این یکی از المان‌هایی است که در همه تبلیغات این محصول مورد اشاره است.

– یکی از عواملی که باعث می‌شود اکثر صفحات کابینت به مرور زمان از بین بروند، نفوذ آب به داخل مغز ام‌دی‌اف می‌باشد ولی به جرات می‌توان گفت کورین صد در صد در مقابل نفوذ آب مقاوم است و رطوبت هیچ آسیبی به آن نمی‌رساند.

– تنوع بسیار زیاد در رنگ‌بندی یکی از هیجان انگیزترین مواردی است که انتخاب را برای افراد بسیار راحت کرده و می‌توانند باب میل خود انواع رنگ را مشاهده و انتخاب کنند و از زیبایی آن نهایت استفاده را بکنند.

معایب کورین سامسونگ در کابینت آشپزخانه

هر نوع متریالی در کنار مزایایی که دارد به طور حتم معایبی نیز دارد که صفحات سالید سرفیس نیز از این امر مستثنی نیستند. در زیر به چند تا از معایب این نوع متریال می‌پردازیم تا بتوانیم انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشیم.

– یکی از موارد که می‌توان بزرگ‌ترین عیب کورین نامید، خش‌پذیری زیاد آن می‌باشد که به مررو زمان روی آن ایجاد می‌شود. البته قابل ذکر است همان طور که در قبل گفته شد به راحتی قابل تعمیر و پولیش مجدد می‌باشد و جای هیچ نگرانی نیست.

– شکنندگی بسیار بالای این نوع محصول نیز می‌تواند یکی دیگر از معایب آن است که گاهی با خوردن جسم سخت به آن به راحتی می‌شکند که البته این مورد نیز به راحتی قابل تعمیر می‌باشد.

کابینت آشپزخانه-کابینت آشپزخانه با صفحه کورین سامسونگ