کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
معرفی چوب وسترن و اقاقیا برای ساخت کابینت چوبی

معرفی چوب وسترن و اقاقیا برای ساخت کابینت چوبی

9 سپتامبر 2019

معرفی چوب وسترن و اقاقیا برای ساخت کابینت آشپزخانه چوبی

در ادامه مقاله‌های گذشته در رابطه با انواع کابینت آشپزخانه چوبی و انواع چوب به معرفی چند نوع چوب دیگر در صنعت چوب و شناخته کاربرد و عدم کاربرد آن در کابینت آشپزخانه می‌پردازیم. توصیه می‌شود سلسله مباحث در رابطه با انواع چوب در کابینت آشپزخانه گذشته را نیز مطالعه فرمایید تا با شناخت خوبی به ادامه بپردازیم. در این مقاله با ما همراه باشید تا به معرفی چوب وسترن و اقاقیا برای ساخت کابینت چوبی، بپردازیم تا شما به راحتی با دانستن ویژگی های هر یک انتخاب درستی برای ساخت کابینت های آشپزخانه خود داشته باشید.

با آکادمی آراکس همراه باشید تا بتوانیم رنگ و بوی دیگری در خانه و به خصوص آشپزخانه و کابینت آن بدهیم.

قدرت اقاقیا مانعی برای کاربرد در کابینت آشپزخانه (Robinia)

وزن مخصوص ۷۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب اقاقیا نشانه محکمی برای قدرت بسیار بالای این نوع چوب است که برش آن با دستگاه‌های بخاری برای کاربرد در کابینت آشپزخانه بسیار سخت و دشوار است و این دلیل محکمی برای عدم کاربرد آن در کابینت آشپزخانه می‌باشد. این چوب دارای الیاف بسیار متراکم است و از این حیث با چوب ملچ متفاوت است. دارای نقش و نگار کم و در عین کمی آن بسیار زیبا می‌باشد.

کابینت چوب اقاقیا استحکام بسیار زیاد این چوب باعث شده در صنعت موسیقی برای ساخت آلات موسیقی کاربرد داشته باشد. رنگ این چوب قهوه ای مایل به زرد مات می‌باشد.

گیتار به جای کابینت آشپزخانه شعار چوب وسترن رد سدار است (Red Cedar)

چوب وسترن رد سدار رنگ زرد روشن تا سفید ماتی دارد و راست تار است. راست تار بودن آن یکی از خصوصیاتی از آن است که کاربردهای ویژه ای را برای آن دربر دارد. کانال‌های رزین ؟؟؟ چوب وجود ندارد و این باعث می‌شود به جای استفاده از آن در صنعت کابینت آشپزخانه بیشتر در ساخت گیتار از آن استفاده شود.

کابینت آشپزخانه با چوب وسترن

در چوب وسترن رد سدار انتقال از چوب آغاز به پایان به صورت ناگهانی انجام می‌شود که یکی از دلایل دیگر در کاربرد آن در گیتار به جای صنایعی دیگر مانند کابینت آشپزخانه می‌باشد. از دیگر کاربردهای این چوب ؟؟؟ کوبی، دیوارپوش‌های بیرونی، پلکان قایق ولی مهم‌ترین کاربرد این چوب در ساخت صفحه رویی گیتار کلاسیک می‌باشد.

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱