کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
کابینت چوب گردو و چوب توسکا

کابینت چوب گردو و چوب توسکا

8 سپتامبر 2019

معرفی کابینت آشپزخانه چوب گردو و چوب توسکا

در ادامه مقاله قبلی که با معرفی چند نوع چوب و کاربرد آن در صنعت کابینت اشپزخانه با ما همراه بودید به بررسی انواع دیگر چوب که در ایران و جهان مورد استفاده می‌باشد می‌پردازیم و به این نکته اشاره خواهیم کرد که از این نوع چوب‌ها می‌توانیم در کابینت آشپزخانه استفاده کنیم یا خیر که این مسأله بحث اصلی این دوره از شناخت چوب می‌باشد. یکی از گزینه های انتخابی امروزی برای ساخت کابینت چوبی آشپزخانه، چوب گردو و چوب توسکا میباشد. در این مقاله با آراکس همراه باشید تا انتخاب چوب برای ساخت کابینت برایتان سهل و آسان شود.

چوب توسکا چوبی برای متقلبان در صنعت کابینت آشپزخانه !!

چوب توسکا در صنعت کابینت آشپزخانه به علت شباهت بسیار زیاد در رنگ با چوب راش بسیار مورد سوءاستفاده در ساخت کابینت آشپزخانه می‌شود. این درخت از دسته درختان پهن برگ می‌باشد. رنگ آن سفید، زرد تا صورتی کم رنگ که در ایران بیشتر رنگ صورتی مایل به قرمز دیده می‌شود.

چوب توسکا  به عنوان افرای افراد فقیر شناخته می‌شود این چون مثل یک پنل و لوح خالص برای طراحان و دکوراتورها می باشد چوب توسکا از افرا ارزان تر بوده و از چوب های بادوام به حساب می آید این چوب دارای ظاهر یکنواخت بوده نبودن رگه‌های چوب در آن سبب جذب رنگ فوق العاده آن آن شده است.
کابینت های ساخته شده از چوب توسکا دارای ظاهری یکدست و یکنواخت می باشند چوب توسکا را می توان به راحتی به شکل چوب های گران قیمتی همچون ماهون، گردو و افرا رنگ کرد و پرداخت‌ که شکل ظاهری آنها دربیایند.
سطح چوب توسکا کاملاً صاف و بدون تخلخل بوده تمام گونه های چوب توسکا دارای استحکام و مقاومت خوبی می باشند به ویژه چوب توسکا زرد که به داشتن استحکام بالا معروف است و می‌تواند میخ را به خوبی در خود نگه دارد و برای ساخت کمد و کابینت ایده آل است

کابینت آشپزخانه با چوب توسکا

کابینت چوب توسکا

توسکا مانند راش پرمگس‌های قابل مشاهده است ولی نوع این مگس‌ها کاملاً با راش متفاوت است و با کمی تجربه می‌توان جلوی این تقلب بزرگ در صنعت کابینت و آشپزخانه گرفته شود. از کاربردهای این چوب می‌توان به خراطی، کلاف مبل و قالب چوبی و صنعت روکش اشاره کرد.

کابینت آشپزخانه با چوب گردو (walnut)

با توجه به فراوانی مرغوبیت کاربرد این نوع چوب در صنعت کابینت آشپزخانه به طور مفصل به چوب گردو خواهیم پرداخت که امیدوارم مورد استفاده مخاطبان آراکس قرار گیرد.

چوب گردو در عقیده بسیاری از افراد صاحب سبک و نظر در حوزه طراحی و دکوراسیون و چوب گردو بهترین چوب برای طراحی های کلاسیک است هرچند بسیار گران است و تمام افراد امکان دسترسی به آن را ندارند چوب گردو و علاوه بر داشتن ویژگی هایی همچون چشمگیر بودن اصیل بودن و استحکام زیاد دارای نقوش زیبا و رنگ های بسیار جذابی است چوب گردو چوبی ریز بافت است و در دسته چوب های نیمه سخت می باشد

کابینت آشپزخانه با چوب گردو

این چوب با بافت بسیار زیبا و خوش نقش از قهوه‌ای روشن تا قهوه‌ای تیره و با رگه‌های بسیار متمایز تنوع بسیار زیادی در کابینت آشپزخانه دارد وزن مخصوص آن بسیار بالا در حدود ۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب یک وزنه سنگین در کابینت آشپزخانه چوبی محسوب می‌شود.

این چوب از نظر الگو و طرح های روی سطح آن شبیه به چوب درخت بلوط بوده است اما وزن کمتری داردا

این چوب را می توان با رنگهای روشن مانند کرم و سفید ترکیب کرده و یک طرح زیبا و مجلل ساخت

همیشه استفاده از کابینت چوب گردو در طراحی کابینت کلاسیک بسیار رایج بوده است

کابینت های روکش چوب گردو

در ساخت کابینت به وسیله چوب گردو برای کاهش هزینه و استفاده کمتر از چوب طبیعی از ترکیب ام دی اف و روکش چوب گردو با ضخامت های مختلف استفاده می‌کشد میشود روکش های چوب گردو که معمولاً دارای ضخامت بین ۱ تا ۳ میلیمتر است و از کشورهای آمریکایی یا کانادا وارد می‌شود البته در کشور خودمان هم روکشهای چوبی ایرانی تولید می‌شود که کیفیت کمتری نسبت به نوع وارداتی آن دارند کابینت های روکش چوب گردو در مقایسه با کابینت های تمام چوب گردو تفاوت زیادی نداشته و تنها تفاوت آنها در طراحی ساده ترشان میباشد که آنها را بیشتر شبیه به کابینت‌های نئوکلاسیک می‌کند تا کلاسیک ،اما در نهایت کابینتهای تمام چوب گرد و دوام و استحکام نسبتاً بیشتری به کابینتهای روکش چوب دارند

نقش و نگار کابینت آشپزخانه با چوب گردو

چوب درخت گردو راست تار و خوش کار است و به همین دلیل می‌توان گفت بهترین چوب در صنعت چوب و به خصوص کابینت آشپزخانه می‌باشد. در چوب گردو در بعضی مواقع کج‌تاری هم دیده می‌شود که به شرایط محیطی رشد درخت بستگی دارد. این چوب از نظر ریز و درشت بودن بافت کمی درشت بافت است و دارای درخشندگی خاص می‌باشد که سبب شده بعد از عملیات رنگ کاری در کابینت آشپزخانه بسیار زیبا جلوه کند. حلقه‌های رویش گردو واضح هستند که می‌توان از آن برای تعیین سن درخت استفاده کرد.

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱