کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
کابینت  استیل آشپزخانه صنعتی

کابینت استیل آشپزخانه صنعتی

2 آوریل 2020

 کابینت استیل آشپزخانه صنعتی

سلام همراهان گرامی، ما امروز در مورد کابینت استیل آشپزخانه صنعتی خواهیم صحبت کنیم که کمتر کسی از ما آن را به چشم دیده است.

ولی محصولات نشأت گرفته از آن را، همه ما استفاده کرده و لذت آن را برده‌ایم. در رستوران‌ها و محل‌های پخت غذاها در بیرون از خانه همیشه مهم‌ترین محل از نظر به دست آمدن محصول نهائی عامه‌پسند آشپزخانه آنها می‌باشد. و به طور حتم کابینت آن می‌تواند نقش مهمی را در بدست آوردن محصول نهائی ایفا کند.کابینت استیل آشپزخانه صنعتی یکی از بهترین گزینه‌ها برای این انتخاب می‌باشد. طبق مقررات وزارت بهداشت و با توجه به این که در رستوران‌ها و محل‌های عمومی نقش بهداشت محصولات مهمترین گزینه می‌باشد، کابینت استیل آشپزخانه صنعتی بهترین گزینه و مورد اطمینان‌ترین آن می‌باشد. پس در این مقاله سعی می‌کنیم مروری هرچند مختصر بر این محصول داشته باشیم.

ویژگی‌های کابینت استیل آشپزخانه صنعتی

ویژگی‌های کابینت استیل آشپزخانه صنعتی، شاید از بسیاری جهات با دیگر متریال‌ها متفاوت باشد. و به همین علّت است که بیشترین کاربرد این محصول در رستوران‌ها می‌باشد.

جنس بدنه و درب‌های این نوع محصول باید از نوع استیل باشد. رویه کابینت استیل آشپزخانه صنعتی باید دارای لایه ضربه گیر و ضد خش باشد. ضخامت آنها ۱/۱۵ و ۱/۵ می‌باشد. پایه‌ها از جنس آهنی و یا استیل می‌باشد.

از لحاظ قیمتی استیل مرغوب جزو دسته کابینت‌های میان قیمت قرار گرفته ولی با توجه به استفاده در محیط‌های صنعتی و بازده بسیار زیاد آن بحث قیمت باید در مرحله دوم قرار بگیرد.

اصولاً ارتفاع کابینت‌های زمینی و هوایی آن ۸۰ و ۹۰ سانتی‌متر می‌باشد. دستگیره‌های به کار رفته در این نوع کابینت اغلب از نوع دوپیچ می‌باشد، و جنس آن نیز استیل، ساخته می‌شود. تمام اجزای کابینت از استیل مرغوب ساخته شده، و هیچ گاه در مقابل آب و رطوبت زنگ نمی‌زند.

برای تمیز کردن آن می‌توان از پارچه خیس استفاده کرد. مزیت بسیار بالای این محصول همین آسان تمیز شدن و بهداشتی بودن آن می‌باشد. در مقابل ضربه نیز مقاومت بسیار بالایی دارد.

یکی از بزرگ‌ترین معایب این موارد اولیه از نظر طراحی و فرم نمی‌توان آن انعطاف‌پذیری کافی را داشت، و اصولاً این محصول در زمره کابینت‌های مدرن قرار می‌گیرد و در محیط‌های مسکونی زیبایی آن چنانی را در مقابل دیگر متریال‌های مورد استفاده ندارد و بسیار کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.کابینت استیل آشپزخانه صنعتی

رنگ‌بندی در کابینت استیل آشپزخانه صنعتی

یکی از معایب بزرگ این نوع متریال، در مقابل متریال‌های دیگر موجود در بازار عدم تنوع در رنگ آن می‌باشد. اصولاً برخلاف کابینت‌های فلزی استیل فقط هم رنگ خود محصول استفاده می‌شود و نمی‌توان روی آن رنگ‌های متنوع را استفاده کرد و همین موضوع یکی از دلایل مهم، برای استفاده نکردن آن، در محیط‌های مسکونی و اداری می‌باشد. ولی در محیط‌های صنعتی که رنگ‌بندی نقش زیادی را ایفا نمی‌کند. این متریال و استفاده از آن، نقش اساسی را ایفا می‌کند.

کابینت استیل آشپزخانه صنعتی

نتیجه‌گیری کابینت صنعتی

با بررسی و مقایسه محصول ذکر شده، و با توجه به این که در مقایسه با متریال‌هایی مانند چوب از قیمت تمام شده پایین‌تری این نوع محصول قرار می‌گیرد، می‌توان گفت اگر به قیمت این نوع محصول توجه شده استفاده از آن غیر اقتصادی می‌باشد. البته جنس مرغوب آن مد نظر ما می‌باشد. ولی در محیط‌های صنعتی این نوع متریال آنقدر مزیت دارد که انتخاب اول و آخر ما در این نوع محیط‌ها می‌باشد. امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مجموعه ما با شماره تلفن‌های ۰۲۱-۲۲۳۶۱۲۷۶ و ۰۹۱۲۱۱۳۰۶۲۶ تماس حاصل فرمائید.