آکادمی آراکس

مقالات سایت
طراحی دکوراسیون زمستانی منازل

طراحی دکوراسیون زمستانی منازل

2 می 2020

 

طراحی دکوراسیون زمستانی منازل

طراحی دکوراسیون زمستانی منازل یکی از موارد مهمی است که می تواند گرمای خارق‌العاده در این فصل سرد به محیط خانه ببخشد. دکوراسیون منازل ترکیبی از رنگ‌ها، بافت‌ها و نقش‌ها در فضا می‌باشند که با تغییراتی هرچند جزئی در هر کدام از این آیتم‌ها می‌توانیم طراحی دکوراسیون زمستانی منازل را به صورت ایده‌آل و پرانرژی و باب میل اعضای خانواده دربیاوریم. در این مقاله همراه با ما باشید تا با گفتن راهکارهایی هر چند ساده بتوانیم تغییرات شگرفی در این فصل ایجاد کنیم.

طراحی دکوراسیون زمستانی منازل و تغییراتی در مبلمان

یکی از مواردی که می‌توان با استفاده از آن تغییراتی در طراحی دکوراسیون  منازل به وجود آورد تغییرات در اجزاء مبلمان منازل می‌باشد. اگر قصد تغییر مبلمان در این فصل را دارید سعی کنید از طیف رنگ‌های گرم و خشک مانند قرمز و زرد و یا ترکیب آن‌ها یعنی نارنجی استفاده کنید. مسی، قهوه‌ای و گلبهی نیز می‌تواند آیتم‌های مناسبی برای این امر باشد ولی اگر در طراحی دکوراسیون زمستانی منازل خود قصد هزینه زیاد در مبلمان را ندارید سعی کنید حداقل متعلقات مبلمان مانند کوسن‌ها را به رنگ‌های گرم تبدیل کنید. این قضیه تأثیری شگرف در این امر ایجاد می‌کند.

 نورهای جانبی

دیگر موردی که در طراحی دکوراسیون در این فصل در منازل می‌توان به آن توجه کرد، نورهای جانبی می‌باشد. منظور از نورهای جانبی، اجزایی مانند چراغ‌های دیواری و آباژورها می‌باشند. سعی شود در این فصل سرد همه نورهای جانبی را به رنگ زرد تبدیل کنید. نور سفید بیشترین لطمه را به محیط در این فصل می‌زند. حس القای گرما با نورهای زرد جانبی تأثیر شگرفی در طراحی دکوراسیون زمستانی منازل و ایده‌آل بودن برای اعضای خانواده را دارد.طراحی دکوراسیون زمستانی منازل

READ  چیدمان اصولی وسایل خانه

 پرده‌ها

در هنگام طراحی دکوراسیون زمستانی منازل حتماً به این نکته توجه داشته باشید که پرده‌ها علاوه بر نقش زیبایی خود در فضای خانه نقش جلوگیری از تبادل گرما و سرما را نیز بر عهده دارند. این مسئله در بسیاری موارد مورد توجه قرار نمی‌گیرد و در هنگام انتخاب پرده‌ها فقط به جنبه زیبایی آن توجه می‌شود. در فصل زمستان حتماً سعی شود از پرده‌های دولایه و با رنگ‌های تیره و ضخیم استفاده شود تا بتواند با جلوگیری از نفوذ سرما حس گرمایی لذت بخشی را به محیط خانه بدهد.

نقش زیاد فرش‌ها و قالیچه‌ها در طراحی دکوراسیون زمستانی منازل

پس از پرده فرش‌ها و قالیچه‌ها یکی از موارد بسیار مهم در تبادل گرمایی و طراحی زیبا در فصل زمستان می‌باشد. حتماً سعی کنید اگر فرش‌ها یا قالیچه‌های خود را جمع کردید و از سرامیک یا پارکت استفاده کنید در این فصل هرچه زودتر آن را به محیط خانه برگردانید و با استفاده از گرمای رنگ‌آمیزی و تبادل گرما و سرمایی که به وجود می‌آورد محیط مطلوبی داشته باشید.

رنگ‌آمیزی متفاوت دیوارها در طراحی دکوراسیون زمستان منازل

به طور حتم مهم‌ترین مورد از موارد گفته شده، در طراحی دکوراسیون  منازل رنگ‌آمیزی دیوارها می‌باشد. دیوارها که در فضای منزل بیشترین سطح دیداری را به خود اختصاص داده‌اند، می‌توانند با تغییراتی در این فصل بسیار در کل ماجرا تأثیرگذار باشند. حتماً سعی‌تان بر این باشد اگر از بقیه آیتم‌ها صرفنظر کردید، این آیتم را که هزینه زیادی نیز در بر ندارد انجام دهید. سعی کنید در بعضی از دیوارها از کاغذ دیواری‌هایی با رنگ تیره و حتماً دارای بافت درشت استفاده کنید و مابقی دیوارها را به رنگ‌های گرم تبدیل کنید. البته رنگ‌های گرم مورد استفاده نباید به تم تیره نزدیک باشد و سعی شود از تم‌های روشن و گرم استفاده شود.طراحی دکوراسیون زمستانی منازل

READ  ویژگی های یک اتاق کار در منزل

سخن آخر

در آخر با گفتن نکات بالا امید داریم بتوانید دکوراسیون منزل مطلوب خود را داشته باشید. مشاوران ما در کنار شما هستند و به طور رایگان به شما مشورت می‌دهند. با ما همراه باشید.

مطالب زیررا هم بخوانید: