کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
مزایا و معایب سنگ گرانیت به عنوان رویه کابینت آشپزخانه

مزایا و معایب سنگ گرانیت به عنوان رویه کابینت آشپزخانه

28 سپتامبر 2019

مزایا و معایب سنگ گرانیت به عنوان رویه کابینت آشپزخانه

پس از انتخاب جنس و نوع کابینت آشپزخانه انتخاب رویه آن یکی دیگر از مراحل انتخاب یک کابینت زیبا و کارآ می­باشد در این بخش قصد داریم اطلاعاتی درباره استفاده از سنگ طبیعی و به خصوص سنگ گرانیت به شما بدهیم. در این مطلب به مزایا و معایب سنگ گرانیت به عنوان رویه کابینت آشپزخانه اشاره کردیم.

رویه کابینت آشپزخانه گرانیتی

سنگ گرانیت طبیعی که از هزاران سال پیش در ساخت سازه­ها مورد استفاده قرار می‌گرفته صدها سال نیز به‌عنوان رویه کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می­گیرد این سنگ بسیار سخت و محکم می­باشد که بخش­هایی از اهرام مصر نیز از این سنگ می­باشد این سنگ از درصد کوارتز و به همان درصد میکا و فلز سپارت تشکیل می­شود دارای گستردگی در رنگ­بندی و بسیار زیبا می­باشد ولی باید دقت شده برای استفاده از آن در سنگ کابینت آشپزخانه باید به‌صورت بسیار زیبایی سابیده شده و با جلای خوب پرداخت شده تا بتوان زیبایی کافی در آن برای استفاده در کابینت آشپزخانه به وجود آورد.

 

مزایا و معایب سنگ گرانیت

مزایای سنگ گرانیت به‌عنوان رویه کابینت آشپزخانه

این سنگ بسیار مقاوم و سخت می­باشد و در برابر گرما حتی تا ۱۰۰۰ درجه فارنهایت نیز مقاومت دارد و این سختی سنگ جزو مهم‌ترین ویژگی­های آن می­باشد و به همین علت بر ای استفاده در رویه کابینت آشپزخانه بسیار مفید است از دیگر ویژگی­های منحصر به فرد آن رنگ‌بندی زیبای آن و مقاومت آن در برابر ضربه و آب و لکه­های گوناگونی که در کابینت آشپزخانه در معرض است می­باشد.

 

مزایا و معایب سنگ گرانیت

 معایب سنگ گرانیت به‌عنوان سنگ رویه کابینت آشپزخانه

یکی از معایب بسیار پر دردسر این سنگ در به کاربردن آن به‌عنوان رویه کابینت آشپزخانه سنگینی بسیار زیاد آن می­باشد این سنگ از دسته سنگ­های با چگالی زیاد می­باشد که همین عیب آن کار کردن آن را به‌عنوان رویه کابینت آشپزخانه بسیار سخت کرده است و باید به این ویژگی آن در کابینت آشپزخانه توجه کافی داشته باشیم.

 نگهداری از سنگ گرانیت در کابینت آشپزخانه

در بحث نگهداری از سنگ گرانیت در رویه کابینت آشپزخانه هیچ‌چیز مبهم و شکلی وجود ندارد و می­توان با کمک یک پارچه نمدار به‌راحتی رویه آن را تمیز کرده و جای لکه­ها را از بین برده و هر سه سال یک­بار از رنگی که پایه آب داده در روی آن استفاده کرد تا زیبایی بیشتری داشته باشد.

 

این مطالب هم مطالعه کنید

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱

 

مزایا و معایب سنگ گرانیت