کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
چند ایده برای چیدمان وسایل داخل کابینت آشپزخانه

چند ایده برای چیدمان وسایل داخل کابینت آشپزخانه

26 سپتامبر 2019

چند ایده برای چیدمان وسایل داخل کابینت آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه است و درست کار کردن این قلب می­تواند باعث شادابی و انرژی به تک‌تک جزئیات خانه بدهد. برای درست کار کردن این قلب خانه بهتر است همه چیز را در کابینت آشپزخانه به‌طور مرتب و دسته­بندی چید تا با باز کردن درب آشپزخانه و کابینت آن بتوانیم ظاهری بسیار زیبا مشاهده کنیم. در این مطلب چند ایده برای چیدمان وسایل داخل کابینت آشپزخانه را بیان کرده ایم. مطلب تزیین آشپزخانه و کابینت آشپزخانه نیز می­تواند شما را در این امر در آکادمی آراکس کمک کند.

بشقاب و کاسه در کابینت آشپزخانه

اگر هر روز صبح و ظهر غذای خود را بر روی جزیره کابینت آشپزخانه میل می­کنید، سعی کنید ظروف مورد نیاز اعم از بشقاب و کاسه را در نزدیکی اپن کابینت آشپزخانه قرار دهید. قرار دادن کشوهای بزرگ در جزیره یا اپن کابینت بهترین راه حل برای این مشکل می­باشد.

ادویه و روغن در کابینت آشپزخانه

استفاده از ادویه جات و روغن در آشپزخانه یک امر ضروری می­باشد که توصیه می­شود با توجه به این که اکثر اوقات این اقلام در کنار اجاق گاز کابینت آشپزخانه مورد نیاز می­باشد، از اکسسوری­های کنار گاز استفاده کرده و این اقلام را به‌صورت مرتب در آن چیده شود.

اصول انبارداری در کابینت آشپزخانه

نظم و قانون در انبارداری حبوبات و دیگر وسایل آشپزخانه در کابینت یک اصل مهم برای هر صرفه­جویی در وقت و شادابی در آشپزخانه می­باشد. سعی کنید برای اقلام بالا یک کمد جداگانه نزدیک گاز ایجاد کنید و از ظروف دربسته با لیبل­هایی با نوشته محتویات داخلی استفاده کنید تا در مواقع ضروری به‌طور مستقیم به سراغ قلم مورد نیاز رفته و همچنین از دارایی‌های خود آگاه باشید.

قاشق و چنگال و چاقو در کابینت آشپزخانه

بهترین محل برای قرار دادن این اقلام در کابینت آشپزخانه در کشوی زیر گاز می­باشد. سعی کنید در سه کشوی زیر گاز، کشوی اول را کوچک­تر ساخته و در آن با اکسسوری مناسب محل مناسبی برای قرار دادن قاشق و چنگال و چاقو در کابینت آشپزخانه ایجاد کنید تا به‌راحتی آن‌ها را پیدا کنید.

محلی برای مواد نظافتی در کابینت آشپزخانه

همیشه در کابینت آشپزخانه فضای مناسبی را در فضاهای پرت برای قرار دادن تی جارو و دیگر وسایل نظافتی قرار دهید. سعی شود این فضا در نزدیک­ترین مکان به درب ورودی آشپزخانه باشد تا بتوانیم در مواقع ضروری بدون مزاحمت برای فضاهای دیگر کابینت آشپزخانه از آن استفاده کنیم.