آکادمی آراکس

مقالات سایت
ترند های سال ۲۰۱۹ دردکوراسیون داخلی

ترند های سال ۲۰۱۹ دردکوراسیون داخلی

19 آوریل 2020

ترند های سال ۲۰۱۹ دردکوراسیون داخلی

ترند های سال ۲۰۱۹ دردکوراسیون داخلی مانند دنیای مد و فشن هر روز در حال تغییر هستند. در هر دوره زمانی ای رنگ ها و طراحی های خاصی مطرح می شوند. با نزدیک شدن به آغاز سال میلادی جدید، ترند های سال ۲۰۱۹ دردکوراسیون داخلینیز مشخص شدند. در این مطلب ترند های سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ در طراحی و دکوراسیون داخلی و مصالح و مبلمانی که در طراحی داخلی سال جدید میلادی پیش روی ما قرار دارند خواهیم پرداخت.

امروزه بسیاری از انسان ها به دنبال این هستند که خانه ای خاص و بی مانند داشته باشند. به همین منظور در خرید مبلمان خانگی طراحی های غیر معمول و منحصر به فرد را ترجیح می دهند. همین موضوع باعث شده است تا طراحان و معماران داخلی هدف خود را بر پایه طبیعت پایه گذاری کنند.

زیرا تمام ما انسان هایی که در محیط شهری زندگی می کنیم به فضاهای مصنوعی و سرد عادت کرده ایم و در چنین فضای ساختگی ای، طبیعت فضایی غیر معمول و منحصر به فرد به شمار می رود. به همین دلیل طراحان در سال ۲۰۱۹ اشیائی را طراحی می کنند که در عین کارآمدی با طبیعت سازگار باشد و کاملا طبیعت را به داخل دکوراسیون منزل وارد میکنند.

این جستجوی طبیعت تقریبا بر همه چیز تاثیر گذار است، از رنگ ها گرفته تا مواد و مصالحی که در ساخت اشیاء مورد استفاده قرار می گیرند. البته در کنار طبیعت، طراحی مناسب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل است که متخصصان به دنبال قطعات انعطاف پذیر و پویا هستند.

برای این که بتوانیم به محصولات طبیعی دست پیدا کنیم، لازم است که در تمیز ماندن محیط زیست تلاش کرده و به بازیافت در مصرف مواد توجه کنیم و یکی از راه های رسیدن به بازیافت، استفاده از مواد پایدار در طراحی لوازم است.

علاوه بر این موارد در سال پیش رو، هم چنان مواد طبیعی ای مانند چوب، شیشه و سنگ جایگاه خود را در طراحی داخلی حفظ کرده اند. نوآوری در سال جدید بیشتر در مورد مقاوت این مواد و مصالح صورت خواهد گرفت. سبک رترو نیز هم چنان مطرح بوده و به نظر می رسد که مدت بیشتری در میان ترند های محبوب باقی خواهد ماند.

READ  صمیمیت بین خانواده و دکوراسیون منزل

موارد زیر از ترندهای سال ۲۰۱۹ می باشد:

استفاده از چوب طبیعی در آشپزخانه

کاربرد چوب طبیعی در طراحی داخلی به زمان های بسیار قدیم باز می گردد. چوب به دلیل این که ماده ای طبیعی و سالم است و در هر محیطی که به کار برده شود گرما و صمیمیت به همراه می آورد، در هر دوره ای مورد استفاده بوده و محبوبیت خود را حفظ کرده است. در سال ۲۰۱۹ نیز به دیدن و کاربرد چوب در طراحی داخلی ادامه خواهیم داد. اما این بار چوب های طبیعی تری مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

چوب های پرداخت نشده، بدون رنگ و خام در راس ترند های سال ۲۰۱۹ قرار دارند و آشپزخانه فضایی است بیشترین استفاده از چوب در آن صورت خواهد گرفت. در چند سال اخیر آشپزخانه های کاملا سفید، محبوب و پرکاربرد بوده اند. اما در چند سال آینده آشپزخانه های چوبی محبوبیت بیشتری خواهند یافت. مبلمان چوبی بدون جلا را می توانید با سبک اسکاندیناوی ترکیب کرده و دکوراسیونی زیبا و مدرن را به نمایش بگذارید.

ترند های سال 2019 دردکوراسیون داخلی

رنگ مبلمان در سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸

بزرگ ترین رهبر در زمینه ترند رنگ ها، شرکت پنتون است که در سال ۲۰۱۷ رنگ جدیدی به نام Greenery (به معنای سبزی، سبزه و…) را معرفی کرد. در سال ۲۰۱۹ نیز حاکمیت رنگ سبز هم چنان ادامه دارد. اما امسال به جای رنگ سبز درخشان، ترکیبی از رنگ سبز و خاکستری مطرح است. این رنگ سبز خاکستری، در تنالیته های تیره و روشن به کار برده خواهد شد.

رنگ دیگر مطرح سال، رنگ طوسی خواهد بود. حتی طراحان و مجله های مطرح دنیای طراحی داخلی نیز برای سال ۲۰۱۹ به جای رنگ سبز، رنگ طوسی را انتخاب کرده اند. طوسی رنگ خنثی ای است که به راحتی می تواند هم به عنوان رنگ اصلی و هم به عنوان رنگ پس زمینه مورد استفاده قرار بگیرد.

READ  نکاتی برای طراحی دکوراسیون بینظیر منزل

در صورت تمایل می توانید تمام اتاق را به رنگ طوسی طراحی کرده و یا از این رنگ تنها بر روی دیوار ها استفاده کنید. یکی از امتیازات بزرگ رنگ طوسی این است که تنالیته های متنوعی داشته و می توانید تنالیته شبیه به آبی و یا شبیه به رنگ بژ آن را مورد استفاده قرار دهید.

ترند های سال 2019 دردکوراسیون داخلی

 

 

فرم های منحنی و نرم در طراحی مبلمان

زمانی که صحبت از مبلمانی با طراحی معاصر می شود مدل های هندسی و غیر متقارن به ذهن ما خطور می کنند. مبلمانی با طراحی هندسی هم چنان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. اما به جای خطوط صاف و تیز، طرح های منحنی و نرم کاربرد بیشتری خواهند داشت. اکنون مبل ها و صندلی ها دارای طراحی ای اورگانیک و سیال خواهند بود.

 

سبک رترو که هرگز قدیمی نمی شود!

در مورد سبک های طراحی داخلی ای که در سال ۲۰۱۹ مطرح هستند، سبک رترو مانند گذشته محبوبیت خود را حفظ کرده است. زیبایی سبک رترو هم فضایی نوستالژیک در محیط زندگی ایجاد کرده و هم طیف گسترده ای از سبک ها را پیش روی ما قرار می دهد. رترو از جمله سبک هایی است که با تمام سبک های طراحی داخلی هماهنگی دارد؛ در خانه ای که با سبک اسکاندیناوی، مدرن، روستیک و ترکیبی طراحی شده است به راحتی می توانید از اشیائی به سبک رترو استفاده کنید.

یکی از مکان هایی که به راحتی می توانید در آن از سبک رترو استفاده کنید آشپزخانه است. امروزه بسیاری از شرکت های تولیدی اشیاء برقی ای با ظاهر سبک رترو تولید می کنند. یعنی می توانید لوازم برقی ای مانند یخچال را که با تکنولوژی مدرن اما با ظاهر رترو تولید شده است را خریداری کرده و به کار ببرید.

تاج تخت خواب لمسه از ترند های سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹

در سال های گذشته تاج تخت خواب با مواد سردی مانند فلز و فرفورژه بسیار پرکاربرد بودند. سپس به این مواد چوب نیز اضافه شد. چوب با وجود این که ظاهر گرم تری از فلز دارد، اما باز هم ماده ای سخت به شمار می رود. سپس طراحان متوجه این موضوع شدند که تخت خواب باید طراحی ای راحت داشته باشد و تاج تخت های پوشیده از مخمل را طراحی کردند. بعد از این در سال ۲۰۱۹ شاهد تاج تخت خواب های نرم و لطیف خواهید بود.

READ  راز داشتن اتاق خواب با آرامش

در مورد سبک طراحی نیز تاج هایی به سبک فرانسوی و یا لمسه دوزی بسیار پرکاربرد خواهند بود. این مدل تاج ها با تمام سبک ها هماهنگی داشته و ظاهری زیبا به اتاق خواب می بخشند.

ترند های سال 2019 دردکوراسیون داخلی

 

گل های طبیعی از ترند های سال ۲۰۱۹

گیاهان دارای قدرتی هستند که می توانند در هر مکانی فضایی گرم و صمیمی ایجاد کنند. استفاده از گیاهان سبز، خانه شما را به مکانی ظریف، راحت و زیبا تبدیل می کند. همان طور که گفته شد در سال ۲۰۱۹ رنگ سبز از رنگ های محبوب خواهد بود. رنگ سبز علاوه بر مبلمان و اکسسوار ها بر روی دیوار ها نیز دیده خواهد شد. اما قبل از هرچیزی از گیاهان تازه در دکوراسیون داخلی استفاده می شود. به همین دلیل هم چنان گیاهان زیبا ترین اکسسوار در خانه ها خواهند بود و زیبایی خانه را دوچندان میکنند.

دیوار های سیاه رنگ

تا به امروز در بیشتر دیوار ها به ویژه در سرویس بهداشتی رنگ سفید حاکم بوده است. اما در ترند های سال ۲۰۱۹ دیوار هایی به رنگ سیاه نیز وجود دارند. البته رنگ کردن تمام دیوار ها به رنگ سیاه فضایی تیره و دلگیر ایجاد خواهد کرد، اما در بخش هایی از دیوار ها می توانید از این رنگ استفاده کنید. این گونه زمانی که دیوار های سفید فضا را روشن می کنند با رنگ سیاه کنتراست ایجاد خواهید کرد.در ضمن می توانید از کاغذ دیواری های سیاه و یا طوسی تیره استفاده کنید.

ترند های سال 2019 دردکوراسیون داخلی

مطالب زیر رانیز بخوانید