کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
ویژگی های طراحی کابینت L شکل

ویژگی های طراحی کابینت L شکل

19 سپتامبر 2019

 ویژگی های طراحی کابینت L شکل

هنگامی که از طراحی کابینت صحبت می‌شود ویژگی‌های زیادی باید مورد بررسی قرار گیرد که همه آن‌ها براساس این است که فردی که در آشپزخانه در حال کار کردن است به بهترین شکل ممکن بتواند همه نیازهای خود را برطرف کند. بدون اینکه دچار خللی شده و همه این‌ها براساس علم ارگونومی برای فضای آشپزخانه تعریف می‌شود. علم ارگونومی رابطه بین ابعاد انسانی و استانداردهای فضاها تعریف می‌شود و این علم اعدادی را بیان می‌کند که براساس آن همه اجزای آشپزخانه طوری طراحی می‌شوند که فرد مورد نظر بدون هیچ مزاحمتی بتواند نیازهای خود را در فضای آشپزخانه و کابینت آشپزخانه برآورده کند. در این مطلب قصد داریم به ویژگی های طراحی کابینت L شکل میپردازیم که این روزها مخاطبان زیادی دارد.

اصول طراحی کابینت L شکل

کابینت L شکل از موضع تشکیل شده است که ما براساس استانداردهای ارگونومی سعی خواهیم کرد همه اجزای آشپزخانه اعم از سینک، لباسشویی، ظرفشویی و … در دو ضلع آن قرار داده و فضای خوبی را برای نورگیری پنجره باز بگزاریم و اصولاً سعی می‌شود سینک ظرفشویی در زیر پنجره قرار گیرد تا نور گیری بیشتری برای فرد استفاده کننده داشته باشیم و یک جزیره که ابعاد آن به دو ضلع L شکل بستگی دارد در وسط آشپزخانه قرار می‌گیرد.

 

کابینت L شکل

آشپزخانه کوچک و کابینت L شکل

بهترین سبک چیدمان کابینت آشپزخانه در فضاهای کوچک سبک L شکل می‌باشد چون همه اجزای آشپزخانه در دو ضلع قرار گرفته و فضای نسبتاً بازی به وجود می‌آید که در آشپزخانه‌های کوچک می‌تواند مانور زیادی برای کار ایجاد کند ذکر این نکته ضروری است که استفاده از رنگ‌های روشن در این نوع کابینت آشپزخانه بسیار ضروری است زیرا باعث بزرگتر نشان داده شدن فضا می‌شود. اصولاً مجموعه آراکس سعی می‌کند آشپزخانه‌های کوچک را به‌صورت L شکل با دو رنگ روشن و کمی تیره با اولویت اول رنگ روشن طراحی کند.

مثلث در کابینت آشپزخانه L شکل

در کابینت L شکل به‌وسیله فضای مثلث گونه‌ای که به وجود می‌آید بهترین کاربردها از فضاها صورت می‌گیرد، باید سعی شود در فضای خالی به وجود آمده از شلف‌های دیواری استفاده کرد تا وسایل اضافی و دکوری آشپزخانه و کابینت آن در این فضاها قرار گرفته و شمایل زیبایی به آشپزخانه بدهد. به علت فضای کم این نوع طراحی توصیه می‌شود از کابینت آشپزخانه عمیق‌تر استفاده شود تا بتوان از عمق آن بهترین استفاده را انجام داد و در فضای ایجاد شده در وسط آشپزخانه از جزیره به‌عنوان میز نهار خوری نیز می‌توان استفاده کرد تا فضایی بسیار دوستانه ایجاد کند و از طراحی L شکل آشپزخانه بهترین بهره برده شود.

 

 

این مطالب هم مطالعه کنید

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱

کابینت L شکل