آکادمی آراکس

مقالات سایت
کابینت رنگ سفید و ویژگی‌های آن

کابینت رنگ سفید و ویژگی‌های آن

9 می 2020

کابینت رنگ سفید و ویژگی‌های آن

کابینت رنگ سفید و ویژگی‌های آن

کابینت رنگ سفید را می‌توان به عنوان یکی از پرطرفدارترین انواع رنگ‌ها در بین افراد دانست. فارغ از متریال به کار رفته در کابینت، در کابینت آشپزخانه رنگ سفید جزو مطلوب‌ترین رنگ‌ها در ایران می‌باشد. ولی این مسئله در خارج از ایران کمی کمتر می‌باشد و در آنجا از طیف رنگی بیشتری استفاده می‌کنند. در این مطلب سعی بر آن است مروری کلی بر انواع کابینت سفید و ویژگی‌های آن بپردازیم و بررسی کنیم چگونه هر نوع متریال با رنگ سفید در کابینت آشپزخانه نمایان می‌شود.

مزایای کابینت رنگ سفید

در آشپزخانه‌های کوچک بزرگ‌ترین راهکار برای برون ‌رفت از این فضای کوچک استفاده از رنگ سفید می‌باشد. این رنگ به علّت انعکاس نور مخصوصا در متریال هایگلاس باعث روشنایی بیشتر محیط و دلبازتر نشان دادن محیط می‌شود از طرفی رنگ سفید نماد پاکی، نجابت و پاکیزگی می‌باشد و با استفاده آن در آشپزخانه حس پاکیزگی همیشگی به ما القا می‌شود و محیط آشپزخانه را تمیز و پاکیزه نشان می‌دهد.

از طرفی رنگ سفید برای چیدمان وسایل هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند و اصولاً با هر نوع رنگی همخوانی کافی را دارد.

کابینت رنگ سفید و ویژگی‌های آن

کابینت سفید و متریال‌های گوناگون

در این قسمت سعی بر آن است که رنگ سفید را در هر نوع از انواع متریال‌های کاربردی در کابینت مورد بررسی قرار دهیم. یکی از انواع کابینت که جزو سبک‌های کلاسیک می‌باشد، ممبران نام دارد. این سبک از کابینت با توجه به گران بودن چوب به وجود آمد تا بتوان هم از قیمت سبک چوب کاست و هم از سبک کلاسیک لذت کافی را برد.

READ  کابینت آشپزخانه L شکل و اصول اولیه طراحی آن

تولید این نوع محصول بر پایه ام‌دی‌اف یک رو خام می‌باشد که با استفاده از دستگاه‌های روز دنیا بر روی آن طراحی‌هایی اجرا شده و با استفاده از دستگاه وکیوم لایه‌ای روی آن قرار می‌گیرد که در رنگ‌های مختلف می‌باشد. این نوع روکش در رنگ سفید در طیف‌های بسیار زیادی وجود دارد که پایه همه آنها سفید و رگه‌هایی در آن قرار دارد که در رنگ‌های مختلف می‌باشد.

به طور کلی طبق تجربه در کابینت ممبران بهترین بازدهی و زیبایی را رنگ سفید دارد. مخصوصاً رنگ سفید با رگه‌های قهوه‌ای یا طلایی که بسیار زیبایی خاصی را به محیط می‌دهد. توجه شود که می‌توانیم رنگ ستون‌ها و سرستون‌ها را نیز مقداری سفید طلایی استفاده کنیم تا زیبایی کافی را به محیط بدهد.

 

 

 

کابینت رنگ سفید و ویژگی‌های آن

 

سفید هایگلاس

دیگر متریال بسیار پرکاربرد در این صنعت هایگلاس می‌باشد. بدون شک بیشترین بازدهی رنگ سفید در کابینت آشپزخانه در متریال هایگلاس می‌باشد. هایگلاس به علّت درخشندگی و بازتاب نوری که دارد، بدون شک بهترین متریال در رنگ سفید در محیط‌های با فضای کم می‌باشد که با استفاده از این ویژگی انعکاس نور سعی می‌شود محیط را بزرگ‌تر نشان داده و حس دلبازی بیشتری را برای مخاطب ایجاد کنیم. البته توصیه می‌شود برای زیبایی دو چندان از ترکیب رنگ سفید با یک رنگ مخالف استفاده کنیم. البته ترکیب ۲۰ درصد رنگ مخالف و ۸۰ درصد رنگ سفید بهترین ترکیب می‌تواند باشد.

 

کابینت رنگ سفید و ویژگی‌های آن

ام دی اف سفید

دیگر متریال مورد استفاده در این صنعت ام‌دی‌اف ملامینه می‌باشد که ویژگی‌های رنگ سفید در این نوع متریال بسیار شبیه به هایگلاس می‌باشد ولی قیمت تمام شده این نوع محصول بسیار پایین‌تر از هایگلاس و ممبران می‌باشد.

READ  کابینت آشپزخانه هایگلاس سفید طلایی

البته ذکر این نکته واجب است از استفاده رنگ سفید خالص ملامینه جداً خودداری کنید که واقعاً با سفید هایگلاس تفاوت‌های بسیاری دارد. سعی شود از تم سفید با رگه‌هایی استفاده کنیم.

روکش چوب

دیگر متریال کاربردی چوب می‌باشد به طور کلی حس چوب بیشتر با رنگ خود چوب بوجود می‌آید و توصیه می‌شود اگر قرار به استفاده از رنگ سفید برای چوب باشد از روکش چوب استفاده کنیم که به نسبت از لحاظ قیمت بسیار پایین‌تر می‌باشد و اگر قصد به پرداخت بهای سنگین چوب باشد سعی شود از رنگ خود چوب استفاده شود تا حس طبیعی بودن آن از دست نرود.

دیگر متریال پولیشی می‌باشد که رنگ سفید آن بیشترین کاربرد را دارد و اکثر مردم کابینت پولیشی را با رنگ سفید می‌شناسند. البته قیمت این نوع محصول بسیار بالا می‌باشد ولی مانند عروسی زیبا در محیط آشپزخانه می‌درخشد.

کابینت رنگ سفید و ویژگی‌های آن

مطالب زیر را نیز بخوانید