آکادمی آراکس

مقالات سایت
کابینت آشپزخانه L شکل و اصول اولیه طراحی آن

کابینت آشپزخانه L شکل و اصول اولیه طراحی آن

5 اکتبر 2019

کابینت آشپزخانه L شکل و اصول اولیه طراحی آن

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و بالاخص کابینت آشپزخانه بنا به ابعاد و شکل هندسی آشپزخانه انواع بسیار زیادی طراحی داریم مانند آشپزخانه‌های L شکل، آشپزخانه‌های U شکل، خطی و G شکل. امروز در آکادمی آراکس بنا داریم توضیح جامعی درباره کابینت آشپزخانه L شکل و اصول اولیه طراحی آن بیان کنیم. با ما همراه باشید.

** نگاهی به هندسه کابینت آشپزخانه L شکل

پیش از طراحی کابینت آشپزخانه L شکل با نگاهی به هندسه آن می‌توانیم درک بهتری از این نوع فضا بدست آوریم. به طور کلی کابینت آشپزخانه این شکل از دو ضلع متقاطع L شکل که این اضلاع را دیوارها تشکیل می‌دهند به وجود آورده که بنا به فضای طراحی معماری آشپزخانه نسبت به کل محیط مسکونی این فضاها تعریف و اندازه اضلاع متقاطع تعریف می‌شود. در این نوع آشپزخانه اصولا مشرف به محیط نشیمن اصلی یا همان پذیرایی هستیم که البته اصولا این فضا را با استفاده از اپن یا جزیی از آشپزخانه جدا خواهیم کرد. با توجه به فضای باز جلوی قسمت L شکل و تشکیل مثلث آشپزخانه از این هندسه به خوبی در طراحی کابینت‌های به سبک مدرن یا کلاسیک استفاده کرده در آشپزخانه‌های بزرگ‌تر هرچه در طرح کلاسیک و چه در طرح مدرن می‌توان از جزیی استفاده کرد و در آشپزخانه‌های کوچک‌تر در کابینت آن از اپن استفاده می‌کنیم.

 

کابینت آشپزخانه L شکل و اصول اولیه طراحی آن

** آشپزخانه و کابینت آشپزخانه L شکل برای فضاهای کوچک

در آپارتمان‌ها و فضاهای امروزی می‌توان گفت در فضاهای  کوک بهترین طراح برای داشتن یک کابینت آشپزخانه کارآمد همان هندسه L شکل می‌باشد که به طراحان معماری عزیز پیشنهاد می‌شود برای بدست آوردن این هندسه کابینت آشپزخانه در طراحی معماری کمی بیشتر تلاش بکنند.

READ  مثلث آشپزخانه چیست؟

** رنگ‌بندی کابینت آشپزخانه L شکل

به طور کلی و براساس بحث‌های گذشته آکادمی آراکس درباره رنگ‌ها در نظر داشته باشید اصولا در فضاهای کوچک به سراغ رنگ‌های روشن و در فضاهای بزرگ در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه می‌توانیم انعطاف داشته باشیم ولی در کابینت آشپزخانه L شکل اصولاً سعی بر آن است از دو رنگ متضاد برای کابینت مدرن استفاده کنیم که بهترین حالت برای آن استفاده از اکثریت رنگ روشن می‌باشد و در قسمت‌هایی از آن از رنگ تیره‌تر و مخالف استفاده کنیم. البته می‌توان کلیه درب‌ها و نماها از رنگ روشن و صفحه کابینت و فضای بین کابینتی و یا خود کابینت‌ها در جنس رنگ تیره‌تر انتخاب شود و یا حتی رنگ مخالف را در قسمتی از جزیره یا اپن استفاده کرد. در کابینت آشپزخانه کلاسیک باز به بحث کلی خودمان و زبان رنگ‌بندی و مقدار فضا برمی‌گردیم و بسته به کوچکی و بزرگی فضا رنگ آشپزخانه و کابینت آن انتخاب می‌شود.

 

کابینت آشپزخانه L شکل و اصول اولیه طراحی آن

** رنگ‌های نامتعارف و یک زیبایی خاص به کابینت آشپزخانه L شکل

در ترندهای سال ۲۰۱۹ استفاده از رنگ‌های نامتعارف و خاص برای کابینت آشپزخانه یک ویژگی مهم و مورد پسند بسیاری از مردم بوده است. استفاده از رنگ‌های قرمز، نارنجی، سبز و … که به ظاهر و در ذهن بسیاری از مردم کشورمان نمی‌توان ترکیب رنگ‌های خوبی بر ای کابینت آشپزخانه L شکل باشد بسیار مورد توجه مردم دیگر کشورها در سال ۲۰۱۹ بوده است. پس سعی کنید از انتخاب رنگ‌های نامتعارف ترسی نداشته باشید ولی به طور کلی استفاده از رنگ سفید در کابینت آشپزخانه جزء محبوب‌ترین رنگ‌ها در سطح دنیا می‌باشد. اما حتماً به این نکته توجه داشته باشید در مواقع انتخاب رنگ سفید برای کابینت‌ها حتماً از رنگ مخالف در صفحه و بین کابینت و یا کف آشپزخانه استفاده شود.

READ  کابینت آشپزخانه با جنس ام دی اف و ویژگی های مهم آن

 

کابینت آشپزخانه L شکل و اصول اولیه طراحی آن

** جزیره کابینت آشپزخانه L شکل جزء جداناپذیر

به طور کلی بهترین مزیت کابینت آشپزخانه L شکل استفاده بسیار راحت از جزیره می‌باشد. فضای جزیره می‌تواند یک زیبایی به خصوصی به طرح کلی آن دهد. در مواردی که فضای کافی برای کابینت آشپزخانه جزیره باشد می‌توان از چرخ‌های مناسب با وزن جزیره استفاده کر و آن را به جای جای آشپزخانه حرکت داد و از این انعطاف‌پذیری فضایی در کابینت آشپزخانه به نحو احسن استفاده کنیم.

 

 

** سخن پایانی در رابطه با کابینت آشپزخانه L شکل

در پایان و پس از بحث مفصل در این مقاله درباره کابینت آشپزخانه L شکل به این نتیجه می‌رسیم که این طرح در کابینت در مدرن و کلاسیک می‌تواند یکی از کارگشاترین طرح‌ها در فضاهای مختلف معماری باشد که با استفاده از یک هارمونی رنگ متناسب که برای طراحی در نظر می‌گیریم می‌توانیم یک آشپزخانه ایده‌آل و فضای بسیار آرام‌بخش برای افراد خانواده بسازیم. کارشناسان شرکت آراکس هم برای انتخاب‌های بهتر در این نوع طراحی همه روزه در کنار شما هستند.