آکادمی آراکس

مقالات سایت
کابینت آشپزخانه ساده و پیچیدگی‌هایی در عین سادگی

کابینت آشپزخانه ساده و پیچیدگی‌هایی در عین سادگی

13 می 2020

کابینت آشپزخانه ساده و پیچیدگی‌هایی در عین سادگی

کابینت ساده و پیچیدگی‌هایی در عین سادگی کابینت آشپزخانه ساده

کابینت ساده و پیچیدگی‌هایی در عین سادگی شاید در نگاه اول یک عنوان بی‌معنی باشد ولی در کابینت ساده علی‌رغم معنی لغوی که بی‌پیرایشی و ساده بودن در ذهن تداعی می‌کند، پیچیدگی‌هایی بسیار دارد. هارمونی رنگی و تقارن در این نوع پروژه‌ها بسیار مهم می‌باشد. به طور مثال در یک کار مدرن که به سادگی معروف است، اگر نتوانیم تقارن یا مثلث آشپزخانه را به درستی پیاده کنیم به مشکلات بسیاری برخورد می‌کنیم ولی در کل کابینت ساده در کنار کابینت کلاسیک که بسیار پر زرق و برق است قابل درک‌تر برای همگی می‌باشد و با بودجه بسیاری از افراد جامعه سازگار می‌باشد و طرفداران زیادی دارد.

انواع سبک‌های کابینت و دسته‌بندی کابینت ساده

به طور کلی هر نوع طرح داخلی به دو سبک اصلی کلاسیک و مدرن تقسیم می‌شود که سبک‌های فرعی بسیاری نیز وجود دارد که شاخه‌هایی از این دو سبک می‌باشد. کابینت ساده در زیر شاخه کابینت سبک مدرن قرار می‌گیرد که از لحاظ طراحی و ساخت و نگاه بیننده بسیار ساده‌تر و قابل فهم‌تر نسبت به سبک کلاسیک می‌باشد. در سبک کلاسیک بسیار از زرق و برق‌های متعارف استفاده می‌شود. المان‌هایی مانند سرستون، تاج و … ولی در سبک مدرن اینها بسیار کمتر می‌باشد. به همین دلیل هزینه کمتری ایجاد می‌کند.

کابینت ساده به سبک ام‌دی‌اف

کابینت ساده با متریال ام‌دی‌اف ملامینه به طور حتم ساده‌ترین و ارزان‌ترین نوع کابینت می‌باشد که امروز با توجه به بوجود آمدن بسیاری از متریال‌های گوناگون شاید کاربرد کمتری داشته باشد ولی هنوز هم در بسیاری از خانه‌ها رنگ و بوی این نوع کار را مشاهده می‌کنیم. امروزه با وجود تنوع رنگی که شرکت‌های ایرانی در کارهای ملامینه خود داده‌اند، می‌شود در جاهایی که نیاز به صرفه‌جویی و هزینه کمی داریم از این نوع متریال استفاده کرد. شرکت تیان، پویا و … شرکت‌های معروف و برند ایرانی در تولید این نوع ام‌دی‌اف می‌باشند که در سایزهای ۶۶/۳ در ۸۳/۱ و در ضخامت‌های ۱۶ میل و ۲۵ میل در بازار ایران به وفور یافت می‌شود.

READ  راهنمای انتخاب رنگ مناسب برای کابینت های شما

 

کابینت آشپزخانه ساده

کابینت ساده به سبک هایگلاس

کابینت ساده به سبک هایگلاس به طور حتم پرکاربردترین و همه‌پسندترین انواع کابینت ساده می‌باشد. این نوع متریال در بازار امروز ایران می‌توان گفت تا ۸۵ درصد بازار را اشباع کرده است. زیبایی وصف ناشدنی در کنار قیمت نسبتاً مناسب آن باعث این امر شده است. ولی باید به این نکته توجه داشت که در کنار این تنوع بسیاری از شرکت‌ها بوجود آمده‌اند که با تولید ورق‌های بی‌کیفیت نگاه بسیاری از مشتریان را در مورد این نوع ام‌دی‌اف خراب کرده‌اند. کابینت ساده هایگلاس از مغز ام‌دی‌اف با روکش پلکسی گلاس بوجود می‌آید. این روکش براق و مانند شیشه می‌باشد و این شفافیت باعث زیبایی دو چندان آن می‌شود. در محیط‌های آشپزخانه کوچک استفاده از این نوع ام‌دی‌اف حتماً توصیه می‌شود که با توجه به روشن بودن رنگ آن و درخشندگی زیاد باعث بزرگ جلوه دادن آن می‌شود که این امر باعث کاربرد زیاد این نوع متریال شده است. ولی کیفیت هایگلاس امری است که در زیبایی آن نقش به سزایی را ایفا می‌کند و با بوجود آمدن شرکت‌هایی که ام‌دی‌اف‌های بی‌کیفیت تولید می‌کنند، انتخاب را بسیار تخصصی کرده است.

کابینت آشپزخانه ساده

کابینت ساده به سبک ممبران

کابینت ساده به سبک ممبران در نگاه اول بسیار بی‌ربط می‌باشد. زیرا از قدیم این نوع کابینت با سبک کلاسیک اجین شده است ولی چند سالی است با بوجود آمدن و تولید سبک نئوکلاسیک کابینت ساده به سبک ممبران نیز مفهوم خود را پیدا کرده است.

در این نوع طراحی وجود تاج و سرستون‌هایی با طراح‌های هخامنشی منسوخ و طرح‌های درب‌ها نیز بسیار ساده طراحی شود. امروزه این نوع طرح در کنار طرح‌های هایگلاس طرفداران بسیاری پیدا کرده است که با وجود طرح‌های ساده روی درب‌ها و ستون‌ها هم از زیبایی کلاسیک و هم از زیبایی‌های سبک مدرن در خود به یادگار می‌گذارد.

READ  بهترین نوع چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه کدام است؟

کابینت آشپزخانه ساده