آکادمی آراکس

مقالات سایت
چیدمان اصولی وسایل منزل

چیدمان اصولی وسایل منزل

8 می 2020

چیدمان اصولی وسایل منزل

چیدمان اصولی وسایل منزل

چیدمان اصولی وسایل خانه به عنوان یک ایده‌آل در ذهن همه افراد همیشه و همه وقت دغدغه بوده است. یکی از راه‌های رسیدن به این امر استفاده از یک متخصص در دکوراسیون داخلی می‌باشد. ولی این موضوع همیشه و برای همه افراد مقدور نمی‌باشد. زیرا از لحاظ در دسترس بودن و هزینه بالای آن اکثر مواقع غیر قابل دستیابی می‌باشد. در این محتوا قصد داریم اصولی هر چند ساده را بیان کرده تا همه افراد با اینکه متخصص نیستند بتوانند در سطح مقدماتی تغییرات اصولی و طبق علم را در چیدمان وسایل خود به وجود بیاورند و از محیط افراد خود نهایت لذت را ببرند.

چیدمان اصولی وسایل خانه و آشنایی با عناصر بصری

در چیدمان اصولی وسایل خانه آیتم‌های بسیار زیادی وجود دارد که همه و همه این آیتم‌ها در کنار هم می‌تواند یک فضا زیبا و دلنشین برای افراد داخل خانه ایجاد کند.

در علم دکوراسیون داخلی ابزاری تعریف شده است که فرد متخصص و غیر متخصص با استفاده از این ابزار می‌تواند ذهنیت خود را به شکل تبدیل کرده و با استفاده از این ابزار بتواند ایده‌های خود را بیان کند.

 

چیدمان اصولی وسایل منزل

ابزارهای تعریف شده در علم دکوراسیون شکل، فضا، فرم، بافت، رنگ، نور و حجم در زیر به تعریف هر چند مختصر از این آیتم‌ها می‌پردازیم تا با استفاده از اینها بتوانیم ایده‌های خوبی برای چیدمان داشته باشیم و نیاز خود را به نیروهای متخصص در شرایط مقدماتی هرچه می‌توانیم کمتر کنیم.

رنگ یکی از آیتم‌های عناصر بصری

فرم از طریق رنگ شکل می‌گیرد. رنگ به فرم‌ها، روح بخشیده و قابل درکش می‌کند. به وسیله رنگ‌ها می‌توان حالت روانی خاصی را به افراد القا کرده و از رنگ محیط افراد به شخصیت درونی آنها پی برد.

READ  راهنمای انتخاب رنگ صفحه روی کابینت شما

دیگر عنصر بصری فرم

در بسیاری از موارد فرم بیانگر شخصیت اصلی یک المان می‌باشد ولی حتماً توجه داشته باشید فرم و شکل دو آیتم متفاوت می‌باشد و نباید این دو را با هم یکسان در نظر گرفت. این دو کاملاً مجزا عمل می‌کنند.

نقطه، خط دو عنصر اساسی دیگر

به طور کلی هر شکل هندسی از کوچک‌ترین واحد یعنی نقطه تشکیل شده است. با به هم پیوسته شدن نقطه‌ها خط‌ها تشکیل می‌شوند و خط‌ها نیز زیر بنای هندسه می‌باشند که به وسیله آنها می‌توانیم اصول هندسی را بیان کنیم.

شکل از عناصر اساسی

به وسیله خط‌ها، شکل‌ها به وجود می‌آیند به طور کلی سه شکل اصلی وجود دارد مثلث، مربع، دایره. محیط این اشکال که از خط تشکیل شده‌اند، بیانگر شکل می‌باشند. هر یک از این اشکال بیانگر حالتی از احوالات شخصیتی افراد که آن را بیان می‌کند. همه اشکال موجود در طبیعت از ترکیب این سه شکل به وجود می‌آید. ما نیز در فضای منزل می‌توانیم با ترکیب این اشکال هندسه‌های زیبایی را رقم بزنیم و از آنها استفاده کنیم.

چیدمان اصولی وسایل منزل

نور

دیگر مؤلفه نور است. بدون نور نه نقطه، نه خط و نه شکل و فضا معنی پیدا نمی‌کند. نور وسیله دیدن کلیه اشکال هندسی در فضا می‌باشد.

در محیط خانه هر چقدر هم که با اصول علمی چیدمان شکل گرفته باشد، بدون نور هیچ کس نمی‌تواند تشخیصی از آن داشته باشد و درباره آن نظر بدهد.

دیگر مؤلفه حجم می‌باشد. از ترکیب اشکال هندسی احجام به دست می‌آیند که برای چیدمان خانه این احجام به کار برده می‌شوند. احجامی که به وسیله آنها شکل‌ها و سبک‌های مختلف دکوراسیون شکل می‌گیرند. با استفاده از گچ‌بری‌ها، قوس‌ها، گوشواره‌ها که از احجام می‌باشند می‌توان سبک را به سمت ایرانی اسلام برده و با به کار بردن المان‌های حجمی اروپایی می‌توان چیدمان را به سمت مدرن برد.

READ  طراحی دکوراسیون زمستانی منازل

 

چیدمان اصولی وسایل منزل

از دیگر احجام مانند قاب‌ها، مجسمه‌ها، فرش‌ها و دیگر احجام نیز می‌توان برای چیدمان استفاده کرد ولی به طور کلی این قضیه یک امر کاملاً تخصصی می‌باشد که ما با مشاوره و جویا شدن سلیقه شما بهترین محیط را به شما تحویل می‌دهیم.

 

مطالب زیر را نیز بخوانید