آکادمی آراکس

مقالات سایت
چگونه با رنگ خانه را بزرگ تر کنیم؟

چگونه با رنگ خانه را بزرگ تر کنیم؟

1 ژانویه 2019

چگونه با رنگ خانه را بزرگ تر کنیم؟

چگونه با رنگ خانه را بزرگ تر کنیم؟

رنگ های روشن و ساده مانند خانواده رنگ های خنثی و یا رنگ های طبیعی، بهترین انتخاب برای اتاق های بسیار کوچک هستند. اما اگر اتاق شما خیلی کوچک نباشد، می توانید تنوع رنگی بیشتری در آن داشته باشید.

اگر چه همواره رنگ های آرامش بخش و ملایم برای اتاق خواب ها توصیه می شوند اما اتاق خواب فضایی خصوصی است باید، با سلیقه صاحب آن رنگ آمیزی شود.

البته علاوه بر سلیقه شخصی، اطلاع از بعضی اصول در انتخاب رنگ مفید است. به یاد داشته باشید رنگ های سرد مانند طیف آبی و سبز، رنگ هایی هستند که سطوح را عقب تر از آن چه هستند نشان می دهند، از این رو فضاهای کوچک را بزرگ تر می نمایانند، در حالی که رنگ های گرم که به رنگ های پیش رونده معروف هستند جلوتر به نظر می رسند و در نتیجه فضا را کوچک تر نشان می دهند.

چگونه با رنگ خانه را بزرگ تر کنیم؟

جوانان اغلب به رنگ های پرانرژی و زنده علاقه مند هستند، انا بهتر است برای طراحی رنگ در یک اتاق کوچک از این رنگ ها در سطوح کوچک و به عنوان آکسان استفاده کنید. از دیوارهای روشن اتاق به عنوان بومی سفید برای معرفی سطوح رنگی کوچک تر با رنگ های درخشان و مورد علاقه تان بهره بگیرید.

دیوارهای سفید یا کرم روشن شاید برای جوانان کمی کسل کننده به نظر برسند، اما در عوض این حسن را دارند که به شما امکان می دهند هر از چند گاه یک بار رنگ وسایلتان را بدون نگرانی از هماهنگی آن با رنگ دیوارها تغییر دهید.

READ  نکاتی برای طراحی دکوراسیون بینظیر منزل

بزرگنمایی اتاق های کوچک

برای بزرگنمایی اتاق های کوچک بهتر است درها و پنجره را به رنگ دیوار رنگ بزنید و حتی پرده اتاق را ساده و همرنگ دیوار انتخاب کنید. تاثیر آینه ها در بزرگنمایی را فراموش نکنید. وجود یک آینه قدی در اتاق یک جوان نیازی حتمی است. ضمن اینکه با بازتاب نور فضا را نیز بزرگتر از آنچه هست نشان خواهد داد.

چگونه با رنگ خانه را بزرگ تر کنیم؟

در صورت امکان آینه را روی دیوار مقابل پنجره نصب کنید تا با بازتاب نور طبیعی تاثیر بیشتری داشته باشد. نصب آینه ها روی در کمدها نیز علاوه بر بزرگنمایی و گردش نور در اتاق به آن نمایی مدرن می بخشد. نور پردازی نیز از اصولی است که باید به آن توجه کرد.

 

مطالب زیر را نیز بخوانید