کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
نگاهی به مشخصه های اتاق کودکان

نگاهی به مشخصه های اتاق کودکان

7 ژانویه 2019

نگاهی به مشخصه های اتاق کودکان

نگاهی به مشخصه های اتاق کودکان

اتاق بچه به منزله ی خانه ای کوچک و نیز دریچه ای برای شناخت دنیاست. از طریق بازی و زندگی در این اتاق، کودک بسیاری چیزها را می آموزد.

اتاق کودک فضایی است که شخصیت او را تعریف میکند و میسازد، به همین دلیل باید آن را به مکانی دلپذیر مبدل ساخت.

بچه ها در مقایسه با بزرگتر ها زمان بیشتری را در اتاق خود می گذرانند، به همین دلیل در چیدمان اتاق آن ها باید نهایت دقت به عمل آید. به ویژه پیش از دبستان، اتاق محلی برای بازی و شناخت است. پس از ورود به مدرسه نیز این شناخت گسترده تر می شود، روابط دوستانه شکل میگیرد و نیاز فرزند به فضایی برای مطالعه و انجام تکالیف به وجود می آید.

سعی کنید اصول اولیه را در انتخاب وسایل به کار بگیرید تا با رشد کودک بتوانید بدون صرف هزینه زیاد و تنها با تغییری مختصر، نیازهای او را برطرف سازید.

اختصاص فضاهای متعدد در اتاق برای جمع آوری وسایل بسیار مفید است. کمد هایی با کشوهای زیاد و بزرگ، تختخوابی که از فضای زیر آن بتوان برای گذاشتن چمدان، کشوهای لباس و دیگر وسایل استفاده کرد و نیز کتابخانه ها و قفسه ها، همگی ملزوماتی است که به انها نیاز پیدا خواهید کرد.

۱- تناسب

وسایل و مبلمان باید با قد و قواره کودک متناسب باشد. اندازه میز، صندلی، تختخواب، ارتفاع قفسه ها و… باید در حدی باشد که او به راحتی به آن ها دسترسی یابد. اما از آنجا که رشد بچه ها سریع است، این وسایل همانند لباس هایشان، به سرعت کارایی خود را از دست می دهند.

۲- مقصر کیست؟

معمولاَ تصور ما از اتاق یک کودک فعال، فضایی به هم ریخته و پر از اسباب بازی است که به سختی می شود در آن راه رفت و ویا وسیله ای را پیدا کرد، اما آیا این وضعیت به معنای این است که کودک نا مرتب و شلخته است یا اینکه بزرگتر او امکانات لازم را برای نظم بخشیدن به اتاقش فراهم نکرده؟ اگر وسایل مناسب برای این کار نظیر قفسه بندی صحیح در اتاق کودک وجود داشته باشد تا به راحتی بتواند به وسایل خود دسترسی یابد، یا آنها را در جای خود قرار دهد، با چنین مشکلی مواجه نخواهید شد. در این شرایط کودک قادر به مرتب کردن اتاق خود خواهد بود و می داند که هر چیز در کجا قرار دارد.

نگاهی به مشخصه های اتاق کودکان

۳- رنگ

وجود رنگ در اتاق کودک ضروری است. رنگ، روحیه بچه ها را شادمان میسازد و عنصری مهم برای اتاق کودکان محسوب می شود. رنگ های خاکی آن ها را دل مرده می کند و برعکس رنگ های شاد، روحیه آن ها را تقویت می نماید. اما توجه داشته باشید که استفاده ی زیاد از رنگ های تند و شاد کودک را خسته می سازد.

نگاهی به مشخصه های اتاق کودکان

۴- خواب نوزاد

ورود یک عضو کوچک به خانه، غالباَ با انتظاری طولانی همراه است. به طور معمول، والدین هر تکه از اسباب اتاق را با عشق و دقت بسیار انتخاب می کنند. حتی گاه خرید اسباب بازی های متعدد پلاستیکی نظیر فیل و خرس فراموش نمی شود. اما بسیاری از این وسایل حتی برای یک بار هم استفاده نمی شوند.

یکی از مهم ترین وسیله های اتاق نوزاد تخت، گهواره یا ننو است و در تهیه آن باید نکاتی را رعایت کرد:

– از آنجا که بهتر است، دو تا سه ماه اول نوزاد در اتاق والدین بخوابد، تخت یا گهواره باید کوچک و قابل حمل باشد. بسیاری از ننوها همانند سبد دسته دار و سبک وزن اند و به آسانی حمل می شوند. برخی تخت ها نیز چرخدارند.

هنگام خرید گهواره توجه کنید که مرکز ثقل داشته باشد تا با چرخش یا حرکتی برنگردد. حداقل ارتفاع دیواره داخلی آن نیز بایستی ۲۰ سانتی متر باشد.

بهتر است روی آن قابلیت پوشانده شدن با تور را داشته باشد تا از گزیده شدن نوزاد توسط حشرات جلوگیری شود.

اگر تخت چرخدار تهیه می کنید، دقت نمایید که حداقل روی دو چرخ آن ترمز ایمنی ذخیره شده باشد.

به علاوه، پیچ ها و بست های تختخواب بایستی به نحوی باشند که به کودک صدمه نزنند. از آنجا که نوزاد عادت به مکیدن دارد، در مورد رنگ بدنه تخت نیز باید بسیار دقت شود تا سمی نباشد.

اگر تخت نوزاد بزرگتر از ننو است و مدت بیشتری از آن استفاده می کنید، بهتر است برای راحتی، تغییراتی در آن انجام دهید. به طور مثال با توجه به تصاویر، می توانید تخت ساده ای تهیه کنید و برای ایجاد فضای بیشتر، روی نرده های آن روکشی جیب دار بدوزید تا بسیاری از وسایل را درون آن قرار دهید.

توجه کنید که چون کودک هنگام خواب غلت میزند بهتر است نواری از ابر تهیه کنید روی آن را با پارچه نخی بپوشانید و به وسیله روبان آن را به نرده های تخت وصل کنید تا از صدمه دیدن کودک در اثر برخورد با دیواره ها جلوگیری شود.

نگاهی به مشخصه های اتاق کودکان

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

این مطالب را نیر مطالعه کنید

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱