آکادمی آراکس

مقالات سایت
نورپردازی صحیح در کابینت آشپزخانه

نورپردازی صحیح در کابینت آشپزخانه

3 می 2020

نورپردازی صحیح در کابینت آشپزخانه

نورپردازی صحیح در کابینت آشپزخانه

نورپردازی صحیح در کابینت آشپزخانه یکی از موارد مهم در دکوراسیون داخلی منزل می‌باشد که می‌تواند اگر به طور صحیح اجرا نشود، لطمه‌ای بزرگ به چیدمان اصلی خانه وارد کند. همان طور که می‌دانید مطبخ قلب تپنده خانه می‌باشد و اگر با نورپردازی نامطلوب دچار آسیب شود، لطمه‌ای جبران ناپذیر به کلیت محیط خانه می‌زند. در این مقاله با ما همراه باشید تا ترفندهایی هرچند ساده ولی کاربردی را برای شما بیان کنیم تا بتوانید بهترین عملکرد را در این مورد داشته باشید.

نورهای مخفی در نورپردازی صحیح در کابینت آشپزخانه

نورهای مخفی می‌تواند یکی از موارد مهم و کاربردی در زیبایی فضا داشته باشد ولی باید توجه داشت به هیچ وجه از این نوع نورها نمی‌توان برای بحث روشنایی اصلی محیط استفاده کرد و کاربرد اصلی آن برای زیبایی محیط می‌باشد. از موارد کاربرد این نوع نورها در قسمت زیرین کابینت آشپزخانه یا همان پاخور می‌باشد که با نصب نورهای مخصوص این فضاها جلوه‌ای بسیار زیبا به آن می‌دهیم. دیگر مورد استفاده از این نورها در زیر چراغ‌ها می‌باشد که بیشتر با استفاده از شلنگ‌های نوری این روشنایی تولید می‌شود. ورد دیگر استفاده از این المان در فضای زیر صفحه کابینت می‌باشد که با شیاری که در صفحه کابینت تولید می‌کنیم می‌توانیم چهره بصری زیبایی به آن بدهیم.

 

نورپردازی صحیح در کابینت آشپزخانه

نور با روشنایی زیاد در فضای آشپزخانه

نورپردازی صحیح در کابینت آشپزخانه علاوه بر زیبایی باید صفحه روشنایی نیز داشته باشد. برای این موضوع سعی شود در فضای خارج از کابینت آشپزخانه و با استفاده از نورهای غیر متمرکز این امر را تحقق ببخشید. استفاده از نورهای پرتابی در کناره‌های آشپزخانه می‌تواند کمک زیادی به این امر داشته باشد. استفاده از آباژورهای متحرک در فضاهای کناری نیز دیگر آیتم تأمین کننده می‌باشد.

READ  کابینت آشپزخانه: دانستنی هایی درباره کابینت آشپزخانه که تا به حال نمیدانستید!

استفاده از لوسترهای پرنور سقفی به طوری که نوری متمرکز نداشته باشد می‌تواند جلوه‌ای زیبا و نوری فراموش نشدنی را برای ما مهیا کند. استفاده از نورهای متمرکز در فضای بین کابینت هوایی و زمینی یکی از موارد مهم دیگر می‌باشد. فضای بین کابینت‌ها در اکثر مواقع دسترسی مستقیم به میز کار کابینت دارد که این نور باعث سهولت کاربردی در این فضا می‌شود که یک آیتم مهم و رعایت آن ضروری می‌باشد.

 

نورهای درجه دوم در نورپردازی صحیح در کابینت آشپزخانه

پس از تعبیه نورهای درجه اول که در بالا گفته شد می‌توان از نورهای درجه دوم نیز برای روشنایی محیط آشپزخانه در فضاهای امروزی که در اکثر مواقع مرزی بین فضاها با دیوارها مشخص نشده است استفاده کرد. به طور مثال از نورهایی در فضای پذیرایی یا نشیمن می‌توان طوری استفاده کرد که به طور غیر مستقیم بتواند نور درجه دوم این محیط را تأمین کند ولی ذکر این نکته بسیار ضروری می‌باشد. به هیچ وجه از رنگ نوری مختلف در نورهای درجه اول و دوم استفاده نشود که این تداخل ظاهر نامناسبی به محیط منزل خواهد داد.

 

نورپردازی صحیح در کابینت آشپزخانه

جمع‌بندی در نورپردازی صحیح در کابینت آشپزخانه

در آخر ذکر این نکته بسیار مهم می‌باشد که تمرکز نور در فضای آشپزخانه باید همگی به سمت کابینت‌ها باشد زیرا این المان نقطه عطف فضا می‌باشد. همه نورهای درجه اول و دوم ذکر شده باید طوری مورد استفاده قرار گیرند که جلوه اصلی آن کابینت‌های آشپزخانه باشند. در بسیاری از موارد دیده شده از وسایل نوردهی بسیار گران قیمت استفاده شده است ولی با استفاده ناصحیح از آن باعث پخش ناهمگون نور و در نتیجه نامتقارنی زیاد در سیستم نوردهی می‌گردد. در آخر با تماس با مشاوران ما در مجموعه به صورت رایگان از راهنمایی‌های متخصصان ما استفاده کنید تا با استفاده از به‌روزترین وسایل نوردهی روز بهترین محیط را برای شما به وجود آوریم.

READ  تزئینات جانبی در کابینت آشپزخانه

 

مطالب زیر را نیز بخوانید