آکادمی آراکس

مقالات سایت
معرفی سبک نئو کلاسیک و باروک در طراحی کابینت آشپزخانه

معرفی سبک نئو کلاسیک و باروک در طراحی کابینت آشپزخانه

18 سپتامبر 2019

معرفی سبک نئو کلاسیک و باروک در طراحی کابینت آشپزخانه

باز هم آمدیم با معرفی سبک نئو کلاسیک و باروک در طراحی کابینت آشپزخانه که رویکرد اصلی این سلسله مقالات بررسی سبک‌های معماری است و در کنار آن می‌خواهیم تأثیر آن را در طراحی کابینت آشپزخانه بررسی کنیم با آکادمی آراکس همراه باشید.

 

 

** معماری باروک و کابینت آشپزخانه چوب با نقاشی‌های زیبا

این سبک از معماری که در سال‌های ۱۶۰۰ تا ۱۷۵۰ میلادی رواج داشت، بیشتر تمرکز خود را بر روی زیبایی‌های سازه‌ای قرار داد در این دوره بیش از هر دوره‌ای المان‌های زیبا در سازه‌ها به کار رفت و در اواخر قرن ۱۸ بسیار خوش درخشید و همه بناها به وجود آمده در آن دوره از بناهای بسیار ماندگار و زیبا و منحصر به فرد محسوب می‌شود. از نقاشی­های روی دیوار تا نقاشی در طاق­ها و سقف­های سازه­ها می­توان به نشانه‌های این دوره نام برد. در کابینت آشپزخانه که هنوز متریال اصلی آن چوب بوده نیز این نقاشی­ها درز کرد و با استفاده آن در کابینت آشپزخانه رنگ و بوی دیگری به آن داده، نورپردازی‌ها به وجود آمد و به‌طور کل این دوره که همراه بود با به وجود آمدن کلاه گیس متمرکز بر روی بحث زیبایی سازه‌ها ادامه یافت. کاخ ورسای در فرانسه کلیسای جامه سنت پل در لندن و فواره تروی در رم از جمله بناهای این سبک زیبا می‌باشند.

 

 

** معماری نئوکلاسیک در سازه و کابینت آشپزخانه

بهره گیری از زیبایی­های دون باروک و تناسبات بسیار دلنواز سبک کلاسیک که می­توان پایه اصلی سبک نئوکلاسیک می‌باشد، سبکی نو به وجود آمد که در سازه و کابینت آشپزخانه هنوز نیز به‌وفور دیده می‌شود. این سبک را می­توان ساختمان‌هایی با ظاهری جدیدتر که ستون‌ها، سنگفرش‌ها و گنبدهایش به‌طور سخت‌گیرانه‌های از معماری اصلی خود پیروی می­کنند تشخیص داد این سبک معماری به اواسط قرن ۱۸ در اروپا بر می­گردد کابینت‌های آشپزخانه نئوکلاسیک نیز هم اکنون بسیار پرطرفدار می­باشد. کاخ سفید در آمریکا، در وان­برندربرگ در برلین و موزه آرمیتاژ در سن‌پترزبورگ از این نوع سبک پیروی کرده­اند.

READ  6 نکته درباره ی کابینت ها