آکادمی آراکس

مقالات سایت
مثلث آشپزخانه چیست؟

مثلث آشپزخانه چیست؟

28 نوامبر 2018

مثلث آشپزخانه چیست؟

مثلث آشپزخانه چیست؟

مثلث آشپزخانه چیست؟

مثلث آشپزخانه یک مثلث راهنماست که به طراحی فضاهای کارآمد آشپزخانه  با خطوط ترافیکی واضح کمک میکند. تصور کنید که یک مثلث اجاق گاز، سینک و یخچال فریزر شما را به هم متصل می کند. طبق راهنمایی انجمن ملی آشپزخانه هر پا از این مثلث باید بین ۴ تا ۹ فوتاندازه گیری شود. این کار باعث می شود تا برای طبخ راحت ترین دسترسی رابه محل پخت، محل شستشو و محل ذخیره سازی مواد غذایی داشته باشید.

مثلث آشپزخانه چیست؟

 

۱- ویژگی های این مثلث

این مثلث ویژگی هایی دارد که این ویژگی ها در طراحی یک آشپزخانه کارآمد بسیار موثر است:

الف-مجموع ۳ طرف مثلث نباید بیش از ۲۶ فوت باشد.

ب-هر پا باید بین ۴ تا ۹ فوت اندازه گیری شود.

ج-هیچ کدام از اضلاع مثلث نباید از مناطق پر تردد آشپزخانه عبور کنند.

۲- تاریخچه این مثلث

اگر کمی در مورد تغییرات آشپزخانه ها در طول تاریخ تحقیق کنید، میبینید که اندازه آشپزخانه ها به تدریج بزرگتر شده و نقش مهم تری در خانه ها پیدا کرده اند. در دهه ۱۹۴۰میلادی آشپزخانه ها خیلی کوچکتر از آشپزخانه های امروزی بوده اند و فقط محلی برای پخت غذا بوده است.

وم اما امروزه آشپزخانه ها نقش خیلی مهمی در خانه ها پیدا کرده اند و به قول معروف قلب یک خانه محسوب میشوند. پس باید برای طراحی یک آشپزخانه هزینه و وقت کافی را صرف کرد.

این مثلث از همان دهه های ۴۰ میلادی تا به امروز، در طراحی دکوراسیون آشپزخانه  نقش مهمی را ایفا میکرده ولی ویژگی های ذکر شده برای این مثلث قوانین و قواعد نیست بلکه یک سری نسبت های ثابت است برای طراحی بهتر و کارآمد تر.

READ  خلاقیت در بازسازی آشپزخانه