کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
جدید ترین مدل های مبل خانگی

جدید ترین مدل های مبل خانگی

22 جولای 2019

جدید ترین مدل های مبل خانگی

خرید مبلمان مناسب یکی از دغدغه های افراد برای داشتن دکوراسیونی زیبا است . مبل ها در چیدمان خانه بخش زیادی از فضای نشیمن را به خود اختصاص می دهند و از این رو انتخابی مهم در دکوراسیون داخلی محسوب می شود . برای خرید مبل ابتدا بهتر است با مدل ها و انواع مختلف آن آشنا شوید تا با توجه به سلیقه و سبک چیدمان خانه تان گزینه ای مناسب انتخاب کنید .

برای خرید مبلمان از کجا شروع کنیم

اگر مراجعه به مراکز فروش مبلمان برایتان دشوار است پس با ما همراه باشید تا با معرفی تعدادی از جدیدترین مدل های مبلمان خانگی شما را در این موضوع همیاری کنیم .

مبلمان هایی که می خواهیم به معرفی آن ها بپردازیم تعدادی از پرفروش ترین و پر استفاده ترین طرح های ارایه شده هستند.

مدل های مختلف مبل کلاسیک را اساسی بشناسید

مبل های کلاسیک از گذشته تا به امروز بسیار محبوب بوده اند و همواره انتخاب خاص پسندان هستند . مبل های کلاسیک را بسیاری با نام مبل های سلطنتی می شناسند اما این نام برای یک مدل خاص از مبلمان کلاسیک به کار می رود .

مبل های کلاسیک در ظاهر خود وقار خاصی دارند و می توانند چیدمان یک خانه را خاص و چشمگیر کنند . این دسته از مبل ها عمدتا با بدنه ای چوبی  و ظریف ، با روکشی پارچه ای ساخته می شوند و علاوه بر ظاهر زیبا باید از ساختاری محکم برخوردار باشند .

 مبل کلاسیک فرانسوی

مبل کلاسیک فرانسوی یک طرح خاص و استثنایی است . این سبک از پاریس آمده و به مرور در سایر کشور ها به طرحی پراستفاده برای مبلمان بدل شده است .مبلمان فرانسوی بدنه و پایه ای چوبی دارد که انحناهایی در آن ها دیده می شود .

این انحنا در پایه مبل آن را به نشانه ای برای این سبک تبدیل و آن را منحصر به فرد کرده است . بر روی بدنه این مبلمان که معمولا چوب هایی با رنگ های طلایی دارد ، کنده کاری های وجود دارد که ظرافت مبل را دو چندان می کند .

این مبل تنها برای فضا های بزرگ مناسب نیست بلکه در یک خانه با متراژ کوچک نیز می توان با آن چیدمانی صحیح انجام داد. توجه داشته باشید که مبلمان فرانسوی ماهیتی تماما کلاسیک دارد و نمی توان آن را با سبک مدرن تلفیق کرد و همچنین برای آنکه زیبایی این مبل به درستی نمایش یابد بهتر است اصالت کلاسیک آن را حفظ کرد .

 مبل کلاسیک انگلیسی

مبل کلاسیک انگلیسی از دسته مبل های کلاسیک راحتی است و مانند مبل کلاسیک فرانسوی جزییات زیادی در تزیین بدنه خود ندارد اما فرم منحنی آن را در پایه ها حفظ کرده است . برای ساخت این مبل از چوب راش در بدنه و از فوم سرد در قسمت نشیمن گاه استفاده می شود . پارچه رو مبلی آن معمولا از جنس پورشه بوده و محدودیت رنگی خاصی ندارد .

مبل انگلیسی چون در دسته مبل های کلاسیک راحتی قرار می گیرد به آسانی در هر فضا با هر کارکرد و ابعادی مورد استفاده قرار می گیرد .

مبل کلاسیک لهستانی

به احتمال زیاد نام صندلی های لهستانی را شنیده اید . این صندلی ها طراحی بسیار متفاوتی دارد که موجب محبوبیت آن ها شده است . در طراحی این صندلی چوب را در حالت های منحنی فرم داده و طرح هایی خلاقانه ایجاد کرده اند؛ همین روش ساخت صندلی های لهستانی در ساخت مبل های آن نیز تکرار شده است . مبل های لهستانی بدنه ای منحنی و نازک دارد که با چوبی مقاوم درست شده است .

نشیمن گاه آن ها کوچکتر از سایر مبل های کلاسیک است و از این رو حتی یک سرویس هفت نفره آن جای کمی را اشغال می کند . مزیت مهم مبل کلاسیک لهستانی قابلیت چیدمان آن در کنار یک دکوراسیون مدرن است؛ این چیدمان نه تنها ناموزون نیست بلکه هم سبک مدرن خانه را حفظ می کند و هم حالت رسمی بودن مبل ها را نشان می دهد.

 مبل کلاسیک مصری

مبل های کلاسیک مصری قطعا انتخاب خاص پسندان خواهد بود . این مبل کلاسیک رویه ای پارچه مخمل دارد که همین موضوع علت خاص بودن آن است . بدنه این مبل نیز همانند مبل فرانسوی تزیینات دارد و بر روی آن از منبت کاری و در مواردی طلا کاری استفاده می شود .

چوب راش گرجستانی استفاده شده در این مبل مقاومت آن را نشان می دهد و پارچه مخمل ساده رویه آن زیبایی منحصر به فردش را به نمایش می گذارد . این مبل تماما کلاسیک است و بهتر است در چیدمانی با همین سبک مورد استفاده قرار بگیرد .

مبل های مدرن انتخابی راحت برای خانه

مبل های راحتی و یا مدرن انتخاب تمام کسانی است که به دنبال مبلی راحت برای نشستن و استراحت هستند . این دسته از مبل ها تزیینات ریز و زیاد مبل کلاسیک را ندارد ، ساختار ساده ای دارند و تنوع بیشتری را نیز می توان در آن ها پیدا کرد .

این مبل ها در زندگی شلوغ امروزه فضایی آرام و بی دغدغه را در خانه به وجود می آورد و زیبایی ، سادگی و راحتی را در کنار هم به ارمغان می آورد . مبل های مدرن وزن کمتری نسبت به مبل های کلاسیک دارند و از لحاظ قیمت نیز از مبل کلاسیک ارزان تر هستند .

مبل چسترفیلد

مبلی با اصالت انگلیسی که به دلیل فرم و ظاهر زیبا و کارا در تمامی کشور ها مورد استفاده قرار گرفته است .مبل چستر ترکیبی از چوب ، پارچه و چرم است که با سه سبک متفاوت ساخته می شود؛ تمام پارچه ، تمام چرم ، چرم و پارچه . این کاناپه پشتی ای بلند ، دسته های گرد و خمیده و پایه ای کوتاه از جنس چوب صنوبر و یا راش دارد .

تکیه گاه مبل دارای طرحی دکمه کاری شده است که آن را می توان ویژگی اصلی این مبل دانست . مبل چستر فیلد در یک دکوراسیون مدرن همانقدر زیبا خواهد بود که در یک چیدمان با سبکی نیوکلاسیک و یا معاصر می تواند باشد.

 مبل لاوسون

مبل لاوسون و یا لاوست مبلی تک نفره است که کمی بزرگتر از اندازه نشیمن برای یک نفر می باشد . این مبل که در گذشته ظاهری کلاسیک داشته در طراحی های جدید مدرن شده اما آن اصالت کلاسیک خود را نیز حفظ کرده است .

در طراحی های جدید این مبل ، راحتی فاکتور مهمی بوده که به آن اضافه شده است؛ به طور مثال دسته ها ، نشیمن و تکیه گاه مبل بسیار نرم و راحت شده که این موضوع نشستن را بسیار لذت بخش تر می کند . از این جهت این مبل انتخاب مناسبی برای نشستن های طولانی همانند تماشای تلویزیون است . بدنه این مبل تماما پارچه و پایه ی کوتاه چوبی آن تا بالای دسته مبل کشیده شده است .

 مبل ال شکل

این مبل که ساختاری چند بخشی دارد از هم جدا شده و می توان به صورت های مختلفی با آن نشیمن را چیدمان کرد . مبل ال شکل کاملا غیر رسمی بوده و برای سبک دکوراسیون های مشابه سبک مدرن انتخابی خوب است .

این مبل بسیار راحت ، از تنوع طراحی بالایی  برخوردار و بدین جهت انتخاب اول بیشتر افراد است . همچنین مبل ال فضای کمی را اشغال می کند ، وزن کمی دارد و از قیمتی مناسب و به صرفه برخوردار است . از آن می توان هم در چیدمان نشیمن و هم پذیرایی استفاده کرد و محدودیتی در کارکرد ندارد.

 مبل میان سده

مبل میان سده را افراد بسیاری از شکل و ظاهر آن می شناسند . این مبل مدرن از سادگی خاصی برخوردار است که همین سادگی علت محبوبیت آن شده است . مبل میان سده ساختاری مستطیل شکل و طراحی ای با خطوط صاف دارد که پایه های چوبی کوچکی آن را نگه داشته است .

نشیمن گاه و تکیه گاه آن با بالشتک هایی با رویه ی پارچه ای پر شده و دسته آن چوبی و یا به صورت چوب روکش شده با پارچه است . این مبل از تنوع رنگی زیادی برخوردار است و وزن آن نیز نسبت به سایر مبل های مدرن سبک تر است .

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱