کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
مبلمان رنسانس

مبلمان رنسانس

8 نوامبر 2020

مبلمان رنسانس ، این دوره از سال ۱۴۲۱ و در شهر فلورانس ایتالیا آغاز می شود.

شاخصه ی بارز این دوره بازگشت به سبک های گذاشته از آنتیک تا رومانسک است که در جنوب رشته کوه های آلپ و مناطق واقع در شمال کوه های آلپ تا مدتها از آن متأثر نمیگردد. جدایی بین اجزای باربر و پوشیده شده در این دوره بیشتر از دوره گوتیک به چشم میخورد. معماری آنتیک تزئینات روی سنگ صورت میگرفت. حالا در رنسانس چوب کار میشود. به طوری که اصول نماسازی ساختمان به مبلمان ها وارد میشود یعنی مبلمان جعبه ای دارای پایه و رخبام با ؟؟؟ میشوند صفحه های میز توسط ستون ها پایه های کوتاه و ضخیم مثل دوره آنتیک تجهیز میشود. مصالح مصرفی اصیلتر و لوکستر می شوند. مثل مرمر یا پارکت در کفسازی، دیوارهای قاب بندی شده و سقف های جعبه وار که از مربع های کنار هم تشکیل شده. اجزای مبلمان کمتر میشود و طراحی فضا به صورت واحد انجام میشود.

در دوره رنسانس نقوش برجسته چوبی که اگر تراشیده شوند (شنتیزورک)، یا ابتدا چوب خالی می شود و بعد عناصر تزئینی اضافه می شود (اینتارس) یا مستقیم روی چوب چسبیده می شود (مارکتری) یا نقاشی انجام می شود. “تروهه”  در دوره گوتیک بدون پایه بوده اما به مرور زمان دارای پایه کوتاه می شود. سطوحی که با نقش برجسته از طلا پوشیده میشوند (کاسونه) نام دارند. “کاساپانکا” نیز یک “تروهه” با پشتی است. همینطور گنجه های دودر، میزهای دراز و صندلی های تاشو با پشتی و جای دست ابداع شدند.

اطلاعات بیشتر در مورد دکوراسیون داخلی

اطلاعات بیشتر در مورد مبلمان در دکوراسیون داخلی

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

۲۱-۸۸۴۷۵۷۴۸