آکادمی آراکس

مقالات سایت
طراحی کابینت آشپزخانه و نکات آن

طراحی کابینت آشپزخانه و نکات آن

30 می 2020

طراحی کابینت آشپزخانه و نکات آن

طراحی کابینت آشپزخانه و نکات آن

طراحی کابینت آشپزخانه و نکات آن که در این مطلب راجع به آن بحث می‌کنیم می‌تواند راهکار بسیار مناسبی برای همه خانواده‌ها در تغییرات دکوراسیون این قسمت از منزل باشد. آشپزخانه‌های دنیای امروز باید مکانی باشد که با داشتن قسمت‌های مختلف نظیر مکان‌هایی برای پخت و پز، نگهداری مواد غذایی، شستن ظروف و … بتواند نیازهای ما را برآورده کند.

با وجود فضاهای محدود آشپزخانه در خانه‌های آپارتمانی امروزی شاید به نظر فراهم آوردن این همه امکانات در این فضاها غیر ممکن باشد. اما در اینجا با گفتن ۵ نکته در این مطلب به شما ثابت می‌کنیم که این قضیه اصلاً کار سختی نمی‌باشد و می‌توان در فضاهای امروزی نیز از حداقل فضا حداکثر استفاده کرد.

۱- طراحی کابینت آشپزخانه با استفاده از مجله‌های تخصصی

یکی از راه‌های بسیار مفید برای طراحی کابینت آشپزخانه استفاده از مجله‌ها، سایت‌ها و بروشورهای تخصصی می‌باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی وجود رسانه‌های اجتماعی می‌توان گفت بهترین راهنما استفاده از همین مرجع‌های بسیار زیاد باشد. یکی از سایت‌های بسیار مفید در جهان برای این امر سایت مرجع www.pintrest می‌باشد. در ایران نیز سایت‌های مرجع بسیار زیادی مانند چیدانه وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانیم تحقیقات بسیار زیادی در رابطه با کابینت آشپزخانه خود انجام دهیم. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که در انتها با جمع کردن تحقیقات به طور حتم باید با یک فرد متخصص مشورت انجام دهیم تا بتوانیم بهترین تصمیم را بگیریم.

۲- طراحی کابینت آشپزخانه با استفاده از تقلید

طراحی کابینت آشپزخانه با استفاده از تقلید یکی از راهکارهای بسیار کارآمد در یک انتخاب ایده‌آل می‌باشد. شاید در نگاه اول این قضیه نکوهیده باشد ولی طبق نظر بسیاری از کارشناسان بزرگ جهان د ر دنیای بسیار متنوع امروزی تقلید یکی از بهترین راهکارهای در یک انتخاب درست همه زمینه‌ها می‌باشد. ما می‌توانیم با نگاهی بسیار دقیق به مدل‌های اجرای شده و پرس‌وجو از افرادی که این مدل‌ها را اجرا و انتخاب کرده‌اند به بهترین انتخاب ممکن برسیم.

READ  مقایسه اتاق خواب سنتی و مدرن

طراحی کابینت آشپزخانه و نکات آن

۳- شناخت ویژگی‌های آشپزخانه قبل از طراحی کابینت

شناخت ویژگی‌های آشپزخانه قبل از طراحی کابینت یکی از مراحل بسیار مهم برای یک طراحی و انتخاب درست می‌باشد. این بدین معنی است که قبل از شروع تحقیقات، چک لیستی از معایب و مزایای آشپزخانه خود داشته باشیم. مواردی مانند مقدار نورگیری آشپزخانه، ارتفاع مفید دیوارها تا سقف، مقدار اندازه کف تا ابتدای پنجره‌ها، تعداد لوله‌های فاضلاب و آب آشپزخانه و بسیاری دیگر از آیتم‌ها که باید در ابتدای کار به آنها توجه کرد تا انتخاب درستی داشته باشیم.

طراحی کابینت آشپزخانه و نکات آن

۴- طراحی کابینت آشپزخانه و بودجه تخصیص داده شده

یکی از مهم‌ترین موارد که حتی می‌توان گفت که از همه آیتم‌ها بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد مقدار بودجه‌ای است که برای این تغییر ما در نظر گرفته‌ایم. این که ما چه طرحی را انتخاب می‌کنیم ارتباط مستقیمی با مقدار هزینه دارد . پس در ابتدای کار حتماً مقدار هزینه‌ای که تصمیم داریم برای تغییر دکوراسیون و طراحی در نظر بگیریم را به طور شفاف مشخص کنیم تا تحقیقات ما پس از چند روز با شنیدن مبلغ قرارداد به باد نرود. از نظر بودجه‌بندی کابینت آشپزخانه حتماً باید با یک فرد متخصص این امر مشورت صورت گیرد.

طراحی کابینت آشپزخانه و نکات آن

۵- طراحی کابینت و تغییر دکوراسیون و انتخاب زمان مناسب

انتخاب زمان مناسب برای تغییر دکوراسیون می‌تواند کمترین لطمه را به زندگی ما بزند. این که ما در شلوغ‌ترین زمان‌های زندگی خود تصمیم به تغییر دکوراسیون داشته باشیم، می‌تواند بد ترین انتخاب‌ها را رقم بزند . زیرا با توجه به عجله‌ای که برای این تصمیم داریم نمی‌توانیم تحقیقات لازم را به عمل آورده و بهترین تصمیم و اجرا را داشته باشیم.