طراحی سه بعدی کابینت

طراحی سه بعدی کابینت – گروه مهندسی آراکس با بهره گیری از طراحان زبره و نرم افزارهای به روز دنیا، طراحی سه بعدی هرپروژه هر دپارتمان را به صورت ۳D و کاملا محسوس به رویت کارفرما میرساند تا با آرامش خیال تصمیم نهایی را بگیرد.

طراحی سه بعدی در دکوراسیون داخلی

طراحی و مدل سازی نقش اساسی در دکوراسیون داخلی دارد. یک طراح با طراحی سه بعدی و مدل سازی یک فضا می تواند در مورد دکوراسیون نهایی تصمیم گیری کند.

منظور از دکوراتورها کسانی هستند که کار آنها زیبا سازی فضا داخلی خانه است. یعنی بیشتر با سطح ظاهری فضا سر و کار دارند. این افراد برای این کار آموزش های لازم را دیده اند. برای اینکه شما یک دکوراتور حرفه ای باشید باید به هفت اصل در طراحی سه بعدی داخلی توجه داشته باشید. نور، فرم، بافت، شکل، رنگ، فضا و حجم همان هفت اصل در طراحی داخلی هستند.

اما باید بدانید که در عصر حاضر همه چیز دیجیتالی شده است. دنیای طراحی سه بعدی کابینت نیز از این قائده مستثنی نیست. امروزه تمامی طراحان دکوراسیون از یک نرم افزار طراحی و سه بعدی سازی استفاده می کنند.

در مقایسه با روش های طراحی سنتی و دستی، طراحی سه بعدی با استفاده از نرم افزارهای دکوراسیون داخلی دارای دقت بالاتری هستند. امروزه استفاده از این نرم افزارها بسیار متداول است.

مدل سازی سه بعدی یا طراحی سه بعدی

وظیفه طراح در مدل سازی یا طراحی سه بعدی، تعریف نقاط مشخص در فضای سه بعدی و اتصال این نقاط بهم و ایجاد یک سری خطوط سطحی است. طراح با این کار موضوع مورد نظر خود را به نمایش می گذارد تا فردی که می خواهد از طراح برای دکوارسیون داخلی منزل خود کمک بگیرد، بتواند به راحتی در مورد طرح نشان داده شده تصمیم بگیرد.

یکی از مزایای طراحی سه بعدی کابینت این است که به شما اجازه می دهد تا قبل از ساخت پروژه زوایای مختلف آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. این امر به طراحان کمک می کند تا بتوانند قبل از اتمام پروژه هزینه آن را محاسبه کنند و شما می توانید با توجه به هزینه مورد نظر خود بهترین طراحی سه بعدی برای دکوراسیون داخلی منزل خود را انتخاب کنید. این امر کاملاً منطقی و به صرفه است.

چند نرم افزار برتر طراحی سه بعدی برای دکوراسیون داخلی

  • SketchUp (اسکچ آپ)
  • Autodesk 3Ds Max (اتودسیک تری دی مکس)
  • Autodesk AutoCad (اتودسیک اتوکد)
  • Autodesk Revi
  • Infurnia
  • Maya (مایا)

چند توصیه کاربردی در طراحی داخلی منزل

  • در اتاق های کم نور و کم وسعت بهتر است از هاله ای از رنگ صورتی استفاده کنید. همچنین بهتر است از ترکیب رنگ کرم و سفید برای انتخاب رنگ پرده ها، مبلمان و دیوارها استفاده کنید.
  • استفاده از پرده های خوش رنگ و طرحدار و یراق های منگوله دار برای اتاق های که کمی بی روح هستند.

 

سخن آخر >>  طراحی سه بعدی کابینت و نیز طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی واحد های تجاری , اداری و مسکونی را به صورت حرفه ای از گروه آراکس چوب بخواهید.