کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
روکش چوب کابینت و ممبران

روکش چوب کابینت و ممبران

5 دسامبر 2020

روکش چوب کابینت  ممبران ، صنعت چوب از روزگاران قدیم در زیبا سازی خانه بسیار کاربرد داشته است. از چوب و سنگ برای ساخت طبقات در خانه و محل کار استفاده می کردند. اما امروزه منابع چوب به دلیل قطع کردن بی رویه درختان و از بین بردن محیط زیست با محدودیت رو به رو شده است. بنابراین با پیشرفت علم بجای استفاده از چوب، از تخته خرده چوب، تخته فیبر (MDF) و … برای ساخت لوازمی مانند کابینت، مبل ، روکش چوب کابینت و … استفاده می کنند.

همواره استفاده از چوب و سبک کلاسیک برای ساخت کابینت جز محبوب ترین های نوع کابینت است. اما همانطورکه می دانید استفاده از چوب برای ساخت کابینت بسیار گران قیمت است. برای رفع این مشکل شما می توانید از کابینت های با روکش چوبین کابینت استفاده کنید که همان طرح کلاسیک ولی با قیمت کمتر را دارند.

برای ساخت بدنه این کابینت ها از چوب MDF، نئوپان و … استفاده می کنند و با کشیدن یک لایه روکش چوبی، زیبایی آن را چند برابر می کنند.

انواع مدلهای روکش چوب کابینت و ممبران

روکش چوب کابینت که برای کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد دو نوع است.

روکش های با چوب طبیعی
روکش های با چوب مصنوعی

روکش چوب کابینت و ممبران

هر کدام از این روکش های چوبی دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند. بنابراین باید قبل از خرید هر کدام از این متریال نسبت به آن تحقیق کنید و اطلاعات کافی داشته باشید.

استفاده از روکش های چوب طبیعی برای ساخت کابینت

برای ساخت روکش چوب طبیعی کابینت بیشتر از چوبهای مانند بلوط، سرو، گردو، افرا و … است. اگر شما به سبک کلاسیک و کابینت چوبی علاقمند هستید ولی هزینه لازم را ندارید می توانید از روکش چوب طبیعی برای ساخت کابینت خود استفاده کنید.پر طرفدار ترین نوع روکش چوب، برای کابینت ها  روکش ملچ و بلوط را میتوان نام برد. از کابینت با روکش چوبمعمولا بیشتر برای طراحی های  کلاسیک استفاده میشود.

در این مدل برای ساخت بدنه کابینت از چوب MDF یا فلز استفاده می کنند و بر روی آن یک روکش کابینت طبیعی می کشند. با این کار قیمت تمام شده کابینت به صرفه تر است.

مزایای و معایب استفاده از روکش چوب طبیعی برای ساخت کابینت آشپزخانه

ایجاد فضای گرم و صمیمی برای اعضای خانه

فضای آشپزخانه را به طور کلی پوشش می دهد.
منعطف هستند.
برای افراد خانواده ایجاد خطر نمی کند.

اما معایب این روکش چوب کابینت عبارتند از:

مقاومت پایین در برابر ضربه

مقاومت پایین در برابر رطوبت و حرارت

در اثر پر شدن زیاد کابینت ها احتمال اینکه حالت اولیه خود را از دست بدهند زیاد است.

عدم مقاومت در برابر حشرات

تمیز کردن این روکش ها سخت و دشوار است.

عدم مقاومت در برابر مواد شیمیایی

استفاده از روکش های چوب مصنوعی برای ساخت کابینت آشپزخانه

روکش چوب کابینت مصنوعی از طول عمر بالاتری نسبت به روکش چوب طبیعی برخوردار است. برای ساخت این نوع روکش از موادی مانند pvc، ملامینه، لترون، اکریلیک، هایگلاس و … استفاده می کنند.

مزایا و معایب استفاده از روکش چوب مصنوعی در ساخت کابینت

قیمت آن پایین است.

مقاوم در برابر ضربه، حرارت و رطوبت است.

شست و شوی آسان

انعطاف پذیری بالا

قابل ترمیم است

نصب آسان

اما این روکش کابینت دارای معایبی نیز هستند که عبارتند از:

عدم مقاومت در برابر نور مستقیم خورشید
عدم مقاومت در برابر سایش
برای افراد خانواده ممکن است ایجاد خطر کند (برای ساخت آنها از مواد شیمایی استفاده می شود و در صورت مجاورت با آتش مواد سمی تولید می کند).

روکش چوب کابینت و ممبران

سخن آخر>> برای انتخاب روکش چوب کابینت و ممبران با آراکس چوب ارتباطی دائم داشته باشید.

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

۲۱-۸۸۴۷۵۷۴۸