کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
دکوراسیون منزل در ۵ مرحله

دکوراسیون منزل در ۵ مرحله

24 ژانویه 2019

دکوراسیون منزل در ۵ مرحله

اگر در خانه تکانی شب عید فرصت نکرده اید دکوراسیون خانه تان را آن طور که دلتان می خواست تغییر دهید و این کار را به روزهای بهاری موکول کرده اید بد نیست این کار را طبق اصول انجام دهید. متخصصان و کارشناسان دکوراسیون برای تغییر چیدمان و دکوراسیون بهتر مراحل زیر را توصیه کرده اند.

مرحله اول

برای دکوراسیون یک فضا بهتر است ابتدا از خود بپرسید که قرار است چه استفاده ای از آن شود؟ آیا به عنوان اتاق نشیمن مورد استفاده قرار بگیرد یا اینکه بهتر است اتاق خوابی آرام باشد. این سوال و پاسخی که برای آن خواهید یافت ذهن شما را سامان میدهد تا با تصمیم بهتر از فضای اطراف، به دکوراسیونی مناسب دست پیدا کنید.

مرحله دوم

در مرحله بعد بهتر است در فضا راه بروید و این امکان را به وجود آورید تا فضا با شما ارتباط برقرار کند حسی را که فضا به شما القا می کند در نظر بگیرید.این حس می تواند مهیج یا آرام بخش باشد. یافتن این حس به شما کمک می کند تا میان پرسش ابتدایی و نیز حس منتقل شده ارتباط برقرار کنید. این مرحله برای به نتیجه رسیدن موثر است . اجازه دهید فضا بر شما غلبه کند و بدون پیش داوری و یا آنچه در روز بر شما حادث شده فقط به فضایی که در آن هستید بیاندیشید. این ارتباط صمیمانه با فضا سبب میشود تا به فضا مانند جانداری نگاه کنید که در برخورد اولیه به شما احساسی را منتقل میکند

 مرحله سوم
سپس رنگی که آن حس را به شما منتقل می کند، انتخاب کنید. سعی کنید در این مرحله خیلی سریع تصمیم بگیرید. انتخاب رنگی که شما نسبت به حس فضایی این محل دارید می تواند رنگ مورد علاقه شما نباشد بنابراین در انتخاب رنگ فقط به فضا فکر کنید.
▪ رنگ ھای روشن و یا رنگ ھایی که با سفید ترکیب می شوند معمولا حس شادی را منتقل می کنند.
▪ رنگ ھای متمایل به خاکستری و یا تیره تر از ھم خانواده ھای روشن خود، محیطی آرام و عاری از تنش را به وجود می آورند. ھر چند این رنگ ھا سبب کاھش استرس می شوند ولی ممکن است پس از مدتی احساس کسالت و دلزدگی ایجاد کنند. رنگ ھای تیره تر، فضایی رمانتیک به وجود می آورند.

▪ رنگ قرمز باعث می شود که حرارت و دمای بدن انسان بیشتر شود، گردش خون را سریع تر می سازد و احساسات مربوط به انتقام، کینه، بی منطقی، جسارت و عشق را نیز تھییج می کند. اگر مقدار رنگ قرمز بیشتر مورد استفاده قرار گیرد، به ناملاﯾمات احساسی و افسردگی ھای ناپایدار منجر می شود.
▪ رنگ نارنجی سمبل نشاط و شادمانی و از طرفی نشانه دانش و آگاھی است. این رنگ احساسات اجتماعی بودن و شدن را افزایش داده و فعالیت ھای اجتماعی را در افراد تقویت می بخشد.

▪ تمامی فعالیت ھای ذھنی فرد به وسیله نیروی رنگ زرد به حرکت در می آید و برای از بین بردن ناملاﯾمات و ﯾأس و ناامیدی، رنگ زرد مفید واقع می شود زﯾرا نیروی رنگ زرد به فرد امیدواری به زندگی و نیروی زیستن می بخشد. به وسیله رنگ زرد خوش بینی و اعتماد به نفس را در خود افزاﯾش می دھید.
▪ رنگ سبز حالت آرام بخشی دارد و به عنوان سمبل شفقت و مھربانی و متعادل بودن روح و روان و رفتار به شمار می رود. این رنگ از طرفی دل رحمی، مھربانی و مودت و دوستی را در انسان ھا افزایش می دھد.

رنگ آبی جزو رنگ ھای سرد است. این رنگ اولین و مھم ترﯾن رنگ آرامش دھنده است.رنگی که آرامش فکری و جسمی ، اطمینان خاطر درونی و اعتماد به نفس را القا می کند. رنگ درمانی، آبی را برای انگیزش سلامتی، تسکین درد و کاھش فشار خون به کار می برد. آبی رنگ آسمان، اقیانوس و خواب است. مصرﯾان باستان از رنگ لاجورد برای نشان دادن بھشت و آسمان استفاده می کردند. رنگ آبی محض، رنگ الھام بخشی، صداقت و معنوﯾت است. افراد محافظه کار غالبا رنگ آبی را انتخاب می کنند.

مرحله چھارم
بعد از انتخاب رنگ، فرم دلخواه و متناسب وسایل را در ذھن تجسم کنید، شکل و فرم پنجره و پوشش روی آن (پرده، کرکره، سایبان)، لامپ ھا، چراغ ھا و آوﯾزھا و ھر آنچه حس شما را نسبت به فضا آشکارتر کند. اگر شما در فضا احساس راحتی می کنید، ﯾک مبل بزرگ و راحت که در آن به راحتی لم دھید با حس شما سازگاری دارد.
 مرحله پنجم
سپس بافت متناسب با فرم و احساس خود را انتخاب کنید. این بافت می تواند ظریف و رﯾز یا درشت و مخملی باشد. از کنار ھم قرار دادن این موارد می توانید به نتیجه جالبی دست پیدا کنید. ھر چند با کمی تغییر در این روابط می توان به نتیجه کامل تری رسید. برانگیختن احساسات و نیز حساس شدن به فضایی که در آن ھستید ھمواره آسان نیست. حس و سلیقه آدمی مانند ذھن نیاز به تمرین و تقویت دارد.
یکی از راه ھای تقویت حس فضایی، اندﯾشیدن به ارتباط رنگ و فرم در محیط اطراف است. مشاھده اشیا و تصور آنھا با رنگ یا فرم دیگر می تواند یکی از این تمرین ھا باشد.

این مطالب هم مطالعه کنید

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱