آکادمی آراکس

مقالات سایت
جزیره آشپزخانه یک المان چشم نواز در کابینت آشپزخانه امروزی

جزیره آشپزخانه یک المان چشم نواز در کابینت آشپزخانه امروزی

21 سپتامبر 2019

جزیره آشپزخانه یک المان چشم‌نواز در کابینت آشپزخانه امروزی

در طراحی‌های امروزی و مخصوصاً در فضاهای نسبتاً بزرگ یک المان جداگانه از کابینت آشپزخانه طراحی می‌شود که به آن جزیره کابینت آشپزخانه گفته می‌شود اصولاً این المان در فضای میانی آشپزخانه طوری طراحی می‌شود که با رنگ به کار برده شده در آن در عین انفصال از کابینت آشپزخانه یک هارمونی داشته باشد به‌طور غیرمستقیم با کابینت‌ها انسجام و همبستگی داشته باشد.

کاربردهای جزیره در کابینت آشپزخانه

در طراحی‌های امروزی از جزیره به‌عنوان یک المان بسیار پرکاربرد مورد استفاده قرار می‌گیرد و از آن به‌عنوان یک مکمل بسیار مناسب برای فضای آشپزخانه و کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد یکی از کاربردهای جزیره استفاده آن به‌عنوان میز نهارخوری می‌باشد. توصیه می‌شود از رویه کابینت بزرگتر از استاندارد برای میز نهارخوری استفادئه شود و یا یک فضای توخالی چسبیده به جزیره برای این کاربرد استفاده شود. از دیگر کاربردهای جزیره آشپزخانه استفاده از آن به‌عنوان جداکننده‌ها می‌باشد. در این نوع موارد ما از این المان کابینت آشپزخانه به‌عنوان یک جداکننده فضای آشپزخانه با دیگر فضاهای خانه مانند پذیرایی استفاده می‌کنیم.

 

جزیره آشپزخانه

استفاده از سینک یا گاز در جزیره کابینت آشپزخانه

یکی از پرکاربردترین و زیباترین شکل‌های جزیره کابینت آشپزخانه استفاده از آن به‌عنوان جای سینک و گاز می‌باشد. در این نوع طراحی‌ها با قرار دادن لوله‌های تأسیساتی در میانه آشپزخانه می‌توان از جزیره آشپزخانه به‌عنوان سینک یا گاز استفاده کرد که با باز بودن فضای اطراف یک کارآیی بسیار مناسب برای کاربرد کابینت آشپزخانه دارد و در آشپزخانه‌های بزرگ بسیار توصیه می‌شود.

READ  تفاوت کابینت کلاسیک و مدرن

جزیره کابینت آشپزخانه متحرک یا ثابت؟

در مواردی که از جزیره آشپزخانه در طراحی کابینت آشپزخانه استفاده می‌شود توصیه می‌شود با استفاده از ایمنی‌های کافی از جزیره آشپزخانه متحرک استفاده شود ولی در استفاده از این مورد باید به وزن جزیره و نوع چرخ مورد استفاده از آن برای تحمل این قضیه توجه فراوان کرد. این المان متحرک با توجه به کارایی فراوان ولی مانند شمشیر دو لب می‌ماند زیرا ممکن است اگر این استانداردها رعایت نشود در درازمدت باعث آسیب به ساختار جزیره شده و نواحی اتصال اجزای جزیره با حرکت مداوم آن مورد آسیب قرار گیرد. پس استفاده از جزیره در کابینت آشپزخانه بسیار مفید و کاربردی می‌باشد در صورتی که همه جوانب آن مورد بررسی و دقت قرار گیرد تا بعدها آسیب نبیند.