کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ‌ها در کابینت آشپزخانه

ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ‌ها در کابینت آشپزخانه

24 اکتبر 2019

ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ‌ها در کابینت آشپزخانه

ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ‌ها در کابینت آشپزخانه

هر المانی از دکوراسیون داخلی و یا هر چیز دیگر برای داشتن جلوه بصری خود و ارضا کردن سلیقه بیننده به آیتم‌های زیادی بستگی دارد که بدون شک رنگ‌بندی جزو اولویت‌های اول در آیتم‌های آن می‌باشد. در گذشته استفاده از رنگ‌های محدود و با ترکیب بندی کم در اکثر المان‌ها استفاده می‌شد ولی امروزه رنگ‌های شاد و گرم و حتی سرد و ترکیب آنها در دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه نقش بسزایی در جلب توجه مخاطب را ایفا می‌کند. امروز و در این مقاله سعی بر آن است تعدادی از ترکیب رنگ‌های متداول را برای چیدمان و طراحی آشپزخانه در آکادمی آراکس بررسی کنیم.

ترکیب رنگ سفید و طوسی در کابینت آشپزخانه

بدون شک ترکیب رنگ سفید و طوسی در کابینت آشپزخانه را می‌توان مدرن‌ترین حالت ترکیب رنگ در خانه‌های امروزی نامید. برخلاف فکر عوام رنگ طوسی از طیف بسیار گسترده‌ای تشکیل شده است که به طور حتم می‌توان گفت همه این طیف‌ها با رنگ سفید به خوبی ترکیب می‌شوند. رنگ طوسی به دو طیف سرد و گرم تقسیم می‌شود. رنگ طوسی از ترکیب سفید و سیاه به دست می‌آید که در این ترکیب هرچه رنگ سفید بیشتر باشد به سمت طوسی سرد رفته و بالعکس هرچه مشکی در این ترکیب بیشتر باشد ما به سوی طوسی گرم می‌رویم. در روانشناسی رنگ‌ها رنگ طوسی بسیار آرامش بخش و نشانه خونسردی محض می‌باشد.

همه این موارد رنگ طوسی را جزو پرکاربردترین رنگ‌ها قرار داده است. از طرفی رنگ سفید که خنثی‌ترین رنگ می‌باشد و در واقع می‌توان گفت رنگ سفید رنگ نمی‌باشد. نمادی از بی‌گناهی، پاکی خلوص و مهربانی می‌باشد. رنگ سفید نماد پاکیزگی محض می‌باشد. در روانشناسی شخصیتی رنگ سفید اصولاً افراد کمال‌گرا و صاحب تفکر را از پیروان این رنگ می‌توان نام برد. توصیف رنگ سفید و طوسی می‌توان گفت بهترین و ایده‌آل‌ترین ترکیب رنگ مدرن سفید و طوسی می‌باشد.

 

ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ‌ها در کابینت آشپزخانه

ترکیب رنگ قهوه‌ای و سفید در کابینت آشپزخانه

ترکیب رنگ قهوه‌ای و سفید در کابینت آشپزخانه و دیگر المان‌های دکوراسیون داخلی از دیرباز مورد استقبال بسیاری از افراد بوده است. رنگ قهوه‌ای ترکیبی از رنگ قرمز و سیاه می‌باشد که براساس بیشتر بودن هریک از این دو رنگ طیف‌های بسیار زیادی به وجود می‌آید.

رنگ قهوه‌ای جزو رنگ‌های گرم و خنثی محسوب می‌شود. این رنگ نماد امنیت و وفاداری می‌باشد. از لحاظ شخصیت‌شناسی رنگ‌ها افرادی که به این رنگ علاقه دارند اکثراً افرادی خونگرم، خانواده دوست، احساساتی و مسئولیت‌پذیر می‌باشند. در کنار گرمای این رنگ، رنگ سفید می‌توان ترکیب بسیار ایده‌آلی در این حیطه باشد ولی باید توجه داشت در ترکیب این دو رنگ همیشه اکثریت رنگ با سفید می‌باشد.

در کابینت توصیه می‌شود المان‌های هوایی و زمینی سفید انتخاب شود و پاخورها و نماها را قهوه‌ای انتخاب کنیم. اگر ردیف قهوه‌ای بر سفید غلبه کند در درازمدت افسردگی در فرد به وجود می‌آورد. مخصوصاً در محیط‌های کوچک اگر قهوه‌ای غالب بر سفید باشد باعث کوچک نشان دادن فضا می‌شود.

 

ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ‌ها در کابینت آشپزخانه

ترکیب رنگ سفید و سیاه در کابینت آشپزخانه

ترکیب رنگ سیاه و سفید از ترندهای بسیاری از سالها در جهان می‌توان نام برد. رنگ مشکی از رنگ‌های خنثی و نماد هوش و درایت و جدیت می‌باشد. افراد علاقمند به رنگ مشکی در اکثر اوقات افراد مرموز و دست نیافتنی و گوشه‌گیر می‌باشند. ترکیب رنگ سفید و سیاه در کابینت آشپزخانه به شرطی مورد قبول می‌باشد که اکثریت رنگ با سفید باشد و نباید تیرگی بیش از حد رنگ مشکی باعث از بین رفتن زیبایی کلیت کار شود.

تحقیقات نشان می‌دهد استفاده بیش از حد رنگ مشکی در کوتاه مدت نیز باعث افسردگی و خشم پنهان در افراد می‌شود. در آشپزخانه توصیه می‌شود در فضای بین کابینت‌ها و پاخورها و قسمتی از نماهای کانتر و دیگر نماها از رنگ سیاه و در مابقی اجزا از رنگ سفید استفاده شود تا بتوان از زیبایی  رنگ سیاه به اندازه استفاده شود.

 

ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ‌ها در کابینت آشپزخانه

ترکیب رنگ بنفش و سفید در کابینت آشپزخانه

ترکیب رنگ بنفش و سفید در کابینت آشپزخانه را می‌توان یکی از ترکیب‌های بسیار زیبا  و از طرفی کمتر مورد پسند در میان افراد نامید. اصولاً انتخاب این رنگ و ترکیب رنگ در افرادی کم دارای ریسک‌پذیری بالایی هستند در ایران صورت می‌گیرد ولی تجربه  نشان داده است که این ترکیب رنگ در افرادی که این ریسک را پذیرفته‌اند اکثراً مورد استقبال قرار گرفته است. رنگ بنفش یکی از سه رنگ ثانویه می‌باشد که از ترکیب دو رنگ اصلی قرمز و آبی به دست می‌آید.

رنگ بنفش نماد سحر و جادو و اصالت و ثروت و بسیار دارای رمز و راز می‌باشد. رنگ یاسی از طیف رنگ‌های بنفش جزو پر مخاطب‌ترین طیف‌های این رنگ می‌باشد. بدون شک این رنگ را باید یک رنگ زنانه دانست. نسبت مساوی در ترکیب سفید و بنفش می‌تواند بهترین ترکیب در سفید و بنفش باشد به طور مثال کابینت‌های زمینی از رنگ بنفش و هوایی‌ها از رنگ سفید انتخاب شود که جلوه‌ای بسیار زیبایی دارد.

 

ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ‌ها در کابینت آشپزخانه

 ترکیب رنگ سفید و سفید در کابینت آشپزخانه

کاربرد رنگ سفید به تنهایی در کابینت آشپزخانه امروزی یکی از پرکاربردترین رنگ‌بندی‌ها در آشپزخانه‌های ایرانی و حتی کل دنیا می‌باشد. استفاده از رنگ سفید می‌تواند کم ریسک‌ترین انتخاب برای خانواده‌ها باشد. سفید رنگ خلوص و پاکی است و استفاده از آن در محیط آشپزخانه می‌تواند یک کمک بسیار زیادی در پاکیزه نشان دادن محیط می‌شود. توصیه می‌شود در محیط آشپزخانه با مبلمان سفید از بین کابینتی با رنگ تیره و یا کف آشپزخانه تیره استفاده شود.

استفاده از این رنگ در محیط‌های کوچک بهترین انتخاب می‌باشد. حتماً در محیطی که از این رنگ استفاده شده از نورپردازی خیلی زیاد اجتناب شود تا چشم افراد بیننده را نزند.

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

 

شماره تماس دفتر مرکزی : ۸۸۴۷۵۷۴۸-۲۱

ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ‌ها در کابینت آشپزخانه