آکادمی آراکس

مقالات سایت
ایده های عملی برای داشتن آشپزخانه ای منظم

ایده های عملی برای داشتن آشپزخانه ای منظم

1 ژانویه 2019

ایده های عملی برای داشتن آشپزخانه ای منظم

ایده های عملی برای داشتن آشپزخانه ای منظم

 

آشپزخانه به مثابه قلب خانه است و خانم های خانه دار اکثر اوقات، روزشان را در این مکان سپری می کنند. پس علاوه بر اینکه آشپزخانه باید جای کافی برای قرار دادن وسایل مختلف داشته باشد و از حداکثر فضای آن برای چینش وسایل استفاده شود، باید مکانی امن برای آشپزی و حتی برای بچه ها باشد.

۱- قفسه مخصوص سبزیجات در کابینت

در یک کابینت ساده که به شکل یک چهار چوب است با تعبیه قفسه های ساده پلاستیکی، مکانی برای قرار دادن سیب زمینی، پیاز و سبزیجاتی دیگر بسازید که در فضای آزاد نگهداری می شوند. برای استفاده آسان تر، این قفسه ها به صورت کشویی ساخته شده اند.

ایده های عملی برای داشتن آشپزخانه ای منظم

۲- استفاده از قفسه های کوچک برای جا دادن قابلمه های بزرگ

با تعبیه قفسه ای به شکل یک نیم دایره، به آسانی با باز و بسته کردن در کابینت، قفسه ها به همراه در به قسمت بیرون منتقل می شوند.

۳- جای مخصوص مواد شوینده در کابینت ظرفشویی

قسمت پایین کابینت ظرفشویی، جای مناسبی برای قرار دادن مواد شوینده و… است. برای حفظ بیشتر این مواد، با تعبیه قفسه فلزی در قسمت داخلی در کابینت، می توان از بقیه فضاهای داخل کابینت برای مصارف دیگر استفاده کرد.

۴- کمدچه به شکل ویترین

در کابینت های جدید، به جای تعبیه ویترین هایی با درهای شیشه ای، از کمدچه های ساده ای با درهایی از جنس پلاستیک مات، استفاده می شود. درهای یکی به شکل کرکره در قسمت بالا جمع می شوند. و دیگری یک کمدچه ساده که قفسه های آن فلزی و به صورت ریلی تعبیه شده که به آسانی جابه جا میشود.

READ  کابینت­ آشپزخانه سفید

۵- قفسه های ساده به شکل کیسه

در این مدل ابتکار بسیار جالبی صورت گرفته است. برای نگهداری خوراکی هایی مثل پفک، شکلات و… که در بسته بندی نگهداری می شوند، طبقات مخصوصی ساخته شده که بسیار ساده هستند و به آسانی قابل استفاده می باشند. در این مدل دو عدد چهار چوب فلزی به شکل کشو تعبیه شده که سبدی حصیری داخل آن قرار گرفته و از فضای داخل سبد برای نگهداری این خوراکی ها استفاده می شود.

۶- کشویی بزرگ برای یک سرویس قاشق و چنگال کامل

این کشوی کم حجم و باریک، با فضای کاملا تقسیم بندی شده قابلیت این را دارد که یک سرویس قاشق و چنگال داخل آن جا بگیرد. بدین ترتیب در یک فضای تقسیم بندی شده، هر چیز در جای مناسب خود نگهداری می شود.

ایده های عملی برای داشتن آشپزخانه ای منظم

۷- قفسه ای به شکل دایره برای قابلمه ها

قابلمه از جمله ظروف حجیمی است که فضای زیادی اشغال می کند و معمولا برای اشغال جای کمتر، چند عدد از آن ها را داخل یکدیگر قرار داده و در کابینت قرار می دهیم و در هنگام استفاده نیز با مشکلاتی مواجه می شویم اما در این مدل ساده قفسه ای به شکل دایره تعبیه شده و به وسیله یک محور در قسمت میانی به آسانی می چرخد و ظرف مورد نظرتان را به راحتی پیدا خواهید کرد که البته بهتر است برای دسترسی بیشتر به ظروف،این مدل در محلی نزدیک به اجاق گاز قرار گیرد.

ایده های عملی برای داشتن آشپزخانه ای منظم

 

مطالب زیر را نیز بخوانید