آکادمی آراکس

مقالات سایت
ایده های ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل

ایده های ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل

2 ژانویه 2019

ایده های ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل

ایده های ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل

همه ایده های تغییر دکوراسیون مستلزم صرف وقت و هزینه زیاد نیست. اگر به دنبال چند ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی برای تغییر دادن منزلتان هستید، این ۱۰ مورد می تواند کمک تان کند.

۱- چیدمان مبلمان و لوازم خانه را تغییر دهید، مبلمان را از کنار دیوار برداشته و سعی کنید و سعی کنید آنها را در زوایای جدیدتر و گیراتر بچینید. مثلاَ قرار دادن کاناپه به صورت مورب در یک اتاق نشیمن باریک باعث می شود که اتاق وسیع تر نشان دهد.

۲- یک دیوار را رنگ کنید، یکی از دیوار های مهم خانه که در معرض توجه نیز هست را به رنگ دلخواهتان رنگ کنید، تابلو ها و لوازم هنری از آن آویزان کنید و مبل جدید و زیبایی در آن قسمت قرار دهید (البته دقت داشته باشید که رنگ آن با سایر لوازم خانه هماهنگ باشد)

۳- از گل و گیاه استفاده کنید، گل و گیاه می تواند حال و هوای تازه ای به خانه بیاورد. اگر علاقه ای به رسیدگی به گل و گیاه ندارید، می توانید از گل ها و درختچه های مصنوعی استفاده کنید. کیفیت گل های مصنوعی هم آنقدر خوب شده است که به سختی می توان آنها را از گل های طبیعی تشخیص داد.

۴- یک قالیچه محلی در نقطه ای بیندازید، قالیچه های محلی وسیله بسیار خوبی برای اتاق های گفت و گو و نشیمن به شمار می رود. قالیچه ای متناسب با اسباب و لوازم اتاق انتخاب کنید و آن را پایین میز بیندازید.

READ  مبانی یک نورپردازی مناسب برای منزل شما

ایده های ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل

۵- تابلو و آینه از دیوار آویزان کنید، تبلوهایی آویزان کنید که شخصیت و روحیه شما را منعکس کند سعی کنید از قاب های تزیینی تر و زیباتر استفاده کنید. هنگام آویزان کردن دقت کنید که تابلو از هر قسمت خانه قابل مشاهده و گیرا باشد.

۶- مجسمه ها را در یک جا جمع کنید، مجسمه ها و پیکره های کوچک و مرتبط با هم را در قسمتی از خانه که مورد توجه است کنار هم قرار دهید. این مجسمه ها را به صورت فانتزی و متنوع بچینید.

۷- از کوسن های تزیینی استفاده کنید، این بالشتک ها و کوسن های تزیینی به سادگی رنگ و بوی جدیدی به خانه می دهد و مبلمان منزل را نیز با شکوه تر جلوه می دهد.

ایده های ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل

۸- لامپ ها و لوستر ها را عوض کنید، لوستر ها و لامپ ها جز وسایلی هستند که خیلی زود بر بیننده آشکار می کنند که سبک چیدمان خانه تان قدیمی است یا جدید.

به دنبال لوستر هایی باشید که جدیدتر و فانتزی تر باشند و ضمناَ با لوازم و رنگ بندی خانه تان نیز هماهنگ باشند.

۹– لحاف ها و روانداز ها نیز مثل کوسن های تزیینی به اتاقتان رنگ می دهد. این رو انداز ها و روتختی ها در انواع جنس ها و رنگ ها موجود است. با توجه به روحیه و سلیقه خود زیباترین را انتخاب کنید.

۱۰- لوازم اضافی را از جلوی دید بردارید، وسایل و لوازم اضافی باعث از بین رفتن جلوه اتاق می شود. برای برگه ها، اسباب بازی بچه ها و سایر اسباب و وسایلی که شکل اتاق را بر هم میزند جای مخصوصی تدارک ببینید.

READ  الگوهای انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

 

مطالب زیر را نیز بخوانید