آکادمی آراکس

مقالات سایت
ایده‌هایی برای یک فضای نشیمن زیبا

ایده‌هایی برای یک فضای نشیمن زیبا

4 می 2020

ایده‌هایی برای یک فضای نشیمن زیبا

ایده‌هایی برای یک فضای نشیمن زیبا

در این مطلب قصد داریم ایده‌هایی برای یک فضای نشیمن زیبا که به طور حتم یکی از مهم‌ترین فضاها در محیط کلی منزل می‌باشد برای شما همراهان بیان کنیم. به طور حتم فضای نشیمن یکی از پررفت و آمدترین و اصلی‌ترین فضاها در محیط خانه می‌باشد و دکوراسیون آن می‌تواند نقش اساسی در فضای کلی خانه ایفا کند. به کار بردن مقداری ذوق همراه با ایده می‌تواند کمک زیادی به فضای کلی خانه برای بهتر دیده شدن از نگاه مخاطب بکند.

نصب تابلو در فضای نشیمن

همیشه توجه داشته باشید نصب تابلو در فضای نشیمن یا هر نوع دیواری در فضای خانه تابع قوانینی می‌باشد. به طور کلی قانون یک سوم برای نصب تابلو صدق می‌کند. به طوری که دیوار را از عرض و ارتفاع به سه قسمت تقسیم کرده و تابلوها را در فضای یک سوم میانی نصب می‌کنیم. اگر طبق سلیقه قصد دارید دیوارها مرتفع دیده شود از چند تابلو هنری عمودی در کنار هم استفاده کنید و اگر قصد دارید فضا با پهنای بیشتری در نظر بیننده دیده شود از تابلوهای افقی و به تعداد دو تا سه تا در یک دیوار استفاده کنید. این امر باید طبق نظر یک دکوراتیو خبره انجام شود.

 

ایده‌هایی برای یک فضای نشیمن زیبا

 

ایده‌هایی برای یک فضای نشیمن زیبا

 

رنگ‌آمیزی دیوارها برای یک فضای نشیمن زیبا

در نظر داشته باشید که در بسیاری از موارد فضای نشیمن در خانه یک فضای فاقد نور طبیعی می‌باشد. پس در رنگ‌آمیزی این فضا دقت کامل را داشته باشید. به طوری که حتی‌الامکان از رنگ‌های روشن برای دیوارها استفاده شود. البته این یک قانون کلی نیست و بسیار زیاد به سبک دکوراسیون منزل بستگی دارد. به طور مثال در سبک‌های داخلی روستیک و کلاسیک می‌توانید از رنگ‌های تیره نیز استفاده کنید. ولی در نظر داشته باشید که فضای نشیمن یک فضای کلیدی در منزل و تیرگی آن شاید در درازمدت باعث افسردگی و کم انرژی کردن افراد خانواده شود.

READ  ویژگی های یک اتاق خواب ایده آل

 

ایده‌هایی برای یک فضای نشیمن زیبا

نورپردازی برای فضاهای نشیمن

شاید مهم‌ترین مسئله برای داشتن فضای نشیمن جذاب نورپردازی اصولی آن باشد. به طوری که در مواردی که از رنگ‌آمیزی تیره استفاده می‌کنید و یا روشن را انتخاب می‌کنید برای هر نوع آن یک استراتژی جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرد. نورها به طور مستقیم بر روی رنگ‌ها تأثیر دارند. به طور مثال در نورهای زرد اگر رنگ‌آمیزی سرد را استفاده کرده باشیم یک گرمای کمی به محیط می‌دهد و بالعکس در فضاهایی که براساس رنگ‌های بسیار گرم طراحی شده است، سعی بر این است که مقداری از نورهای سفید استفاده کرده تا تعادل کافی در فضا ایجاد شود. به طور کلی از نورهای خطی و تمرکزی در این محیط کمتر استفاده کنید و بیشتر نورهایی که سطح بزرگتری را پوشش می‌دهند می‌توانند این فضاها را دلنشین‌تر کنند.

 

ایده‌هایی برای یک فضای نشیمن زیبا

مبلمان برای فضاهای نشیمن

به طور کلی در فضاهای نشیمن مرکز سطح آن را مشخص کنید و مبلمان را در فضای مرکزی آن استفاده کنید و مابقی اجزا تزئینی مورد استفاده را بر طبق همین مرکزیت انتخاب و مورد استفاده قرار دهید. اصولاً مبلمان‌های گرد یک انتخاب ایده‌آل برای این نوع فضاها به شمار می‌آیند. البته این یک قانون کلی نیست و یک پیشنهاد می‌باشد. تضاد رنگی مبلمان و دیگر اجزای فضا یک قانون اجتناب‌ناپذیر می‌باشد. به طوری که مبلمان به عنوان مرکز این فضا باید درخشندگی و جلوه خاص خود را داشته باشد. در قسمت‌های کناری فضا و پشت مبلمان از گلدان‌ها و آباژورهای تزیینی زیبا استفاده کنید ولی این مورد را حتماً در نظر بگیرید همه فضاها به مرکزیت مبلمان باید یک هارمونی کلی داشته باشد که این هارمونی براساس نوع سبک انتخابی دکوراسیون انتخاب می‌شود. کارشناسان ما تا داشتن یک فضای مناسب در کنار شما هستند.

READ  شخصیت شناسی از روی رنگ اتاق خواب

 

مطالب زیر را هم بخوانید