آکادمی آراکس

مقالات سایت
انواع سبک های معماری و نقش آن در کابینت آشپزخانه

انواع سبک های معماری و نقش آن در کابینت آشپزخانه

16 سپتامبر 2019

انواع سبک معماری و نقش آن در کابینت آشپزخانه

در ادامه مقاله روز قبل که بحث مهم انواع سبک‌های معماری و نقش آن در طراحی کابینت آشپزخانه را شروع کردیم، به معرفی دو نوع دیگر از سبک‌های معماری که شاید نقش کمتری از آن را می‌توان در طراحی کابینت آشپزخانه دید و بیشتر به سبک معماری‌های سازه‌ها می‌پردازد را بررسی خواهیم کرد و مشخصات کلی آن را بیان خواهیم کرد.

** معماری رمی شرقی در غیاب کابینت آشپزخانه (بیزانس)

این سبک از معماری در دوره زمانی که کابینت آشپزخانه هنوز صنعت جداگانه‌ای نشده بود را در رسانه‌های بزرگ و عظیمی می­توان دید معماری رم شرقی یا بیزانس را می­توان با گنبدهای بسیار عظیم و فراوان و استفاده از سنگ‌های موزاییکی بسیار زیبا مشاهده و تشخیص داد. اکثر سازه‌هایی که در آن زمان به کمک این سبک ساخته شده است برای نشان دادن قدرت سلطنتی در آن ایام دارای سقف‌های بسیار بلند و ستون‌ها و گنبدهای عظیم می‌باشد که بیننده در نگاه اول چیزی جز قدرت و عظمت سازه و به طبع آن سردمداران آن دوره نبیند و مجذوب آن شود. از سازه‌های مهمی که می‌توان با پیروی از این سبک بنا شده‌اند به مسجد ایاصوفیه در استانبول کلیسای سکره کر در پاریس نام برد. البته همان طور که در قبل نیز ذکر شد این سبک را بیشتر در سازه‌ها می­توان یافت و در کابینت آشپزخانه کمتر می‌توان رنگ و بویی از آن پیدا کرد.

** سبک معماری رهانسک و کابینت آشپزخانه

سبک معماری رهانسک که نشانه‌های هر چند کوچک آن را در طراحی‌های امروزی کابینت آشپزخانه می­توان دید در دوره زمانی ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ میلادی بر‌می‌گردد و در این صده تحقیقات بسیاری روی آن انجام شده است. از مشخصه‌های بارز این سبک معماری و کابینت آشپزخانه می­توان به سازه‌های بسیار بزرگ و بسیار سنگین و ضخیم در صورتی که محفظه‌های ورود نور و هوا مانند پنجره‌ها و درب‌ها بسیار ناچیز می­باشند می‌توان نام برد. ستون‌های بسیار قطور و بدنه گرد از مشخصه‌های اصلی این نوع سبک می­باشد برج پیزا در ایتالیا کلیسای مایع دورام در انگلستان و اکثر بناها در ایتالیا با استناد به این سبک پرطرفدار ساخته شده‌اند.

READ  کابینت آشپزخانه از جنس PVC