کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
انواع دستگیره کابینت آشپزخانه

انواع دستگیره کابینت آشپزخانه

15 دسامبر 2020

انواع دستگیره کابینت آشپزخانه

در مقاله به معرفی انواع دستگیره از جمله دستگیره کابینت آشپزخانه می پردازیم.

دستگیره کابینت قدیمی

دستگیره کابینت قدیمی، شاید با شنیدن این کلمه به یاد دستگیره های از مد رفته و کهنه بیفتید، اما مدتی است که دستگیره های مورد استفاده در تزئینات درها و کمد ها طرحی مانند طرح دستگیره های قدیمی دارند. به طور مثال روی درب های ورودی ثابت ساختمان ها یا ورودی آپارتمان و یا درب اصلی ساختمان و درب نفررو لابی یا حتی روی دربهای ضد سرقت بهوفور دیده میشود. دستگیره ها دو پیچ هستند و از سمت داخل با مهره هایی روی لنگه درب پیچ می شوند.

جنس دستگیره ها

با پیشرفت بسیاری که امروزه داریم با مواد و متریال مختلفی میتوانیم این دستگیره ها را در اختیار داشته باشیم مثلاً که معمولاً از آلیاژ مقاوم و روکش های آبکاری شده در رنگها و طرح های قدیمی و سنتی خواهند بود.

دستگیره استیل

استیل جز یکی از چند فلز محبوب برای ساخت یراق آلات مثل دستگیره است که در سبک مدرن استفاده ی زیادی دارد. جنس دستگیره استیل از ترکیب کروم با آهن به وجود می آید که استیل ضد زنگ تولید می شود و در حمام و دستشویی استفاده میشود.

دستگیره برنجی

رنگ این دستگیره ها در بازه ای از زرد، نارنجی تا قرمز هستند و رنگ ناشی از فلز بسته به ترکیب دو فلز مس و روی، برنج ها مختلف میتوانیم به دست آوریم. و هرچه مس بیشتر باشد، مقاومت آن بیشتر میشود و رنگ آن پر رنگتر میشود. این دستگیره ها در سبک مدرن و هم کلاسیک استفاده می شود. که ترکیب آن با رنگ چوب بسیار زیبا و لوکس می شود.

دستگیره کابینت چوبی

دستگیره کابینت چوبی در کارهای چوب طبیعی یا ام دی اف (MDF) روکش چوب استفاده می شود که احساس طبیعت و آرامش را القا می کند. رنگ این دستگیره ها از رنگ چوب کرم روشن تا قهوه ای سوخته میتواند باشد یا به صورت متضاد سفید و قهوه ای به کار ببریم.

دستگیره سرامیکی

دستگیره سرامیکی از ترکیب سرامیک های یک دست به رنگ سفید و کرم در کنار انواع فلز هایی با رنگ نقره ای، طلایی، برنزی ترکیبی کلاسیک را به وجود می آورند. در بعضی مدل ها نقش ها و طرح هایی از گل های سرخ طراحی می کنند.

دستگیره کابینت دکمه ای

این دستگیره در شکل های کروی و زاویه دار ساخته می شوند که در زمان های قدیم بسیار رایج بوده و جز دستگیره های قدیمی به حساب می آیند و طرح ساده ای دارند. مورد استفاده ی آن بیشتر برای کشو های کابینت هستند.

دستگیره کابینت خطی

نوع دیگری از دستگیره ، نوع خطی هستند که طول بلندی نسبت به دستگیره های دکمه ای دارند و باریک هستند. استفاده از این دستگیره خطی آسانتر است. که این دستگیره با دو پیچ به بدنه وصل میشود.

 

این مطالب هم مطالعه کنید

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

۲۱-۸۸۴۷۵۷۴۸