آکادمی آراکس

مقالات سایت
اسرار داشتن اتاقی دنج و راحت

اسرار داشتن اتاقی دنج و راحت

10 ژانویه 2019

اسرار داشتن اتاقی دنج و راحت

اسرار داشتن اتاقی دنج و راحت

آیا تا کنون پیش آمده که برای اولین بار به منزل کسی بروید، اما در اتاق نشیمن آن ها احساس راحتی و خودمانی بودن کنید؟ آیا در منزل خود اتاقی دارید که به نظرتان کم مورد استفاده قرار میگیرد؟

فراموش نکنید که یک خانه، در درجه اول باید جایی باشد که ساکنان آن، در آنجا احساس راحتی و آسایش داشته باشند و نباید آن را با لوازم و مبلمان رسمی پر کرد که تنها برای فراری دادن مهمان مناسب باشد!

اگر منزل شما به اندازه کافی جادار است، می توانید بخشی را به اتاق پذیرایی و بخشی را به اتاق نشیمن اختصاص دهید. اتاقی که همراه با اعضای خانواده در آن به استراحت و گفتگو پرداخته و از ساعات حضور در منزل لذت ببرید. اگر هم منزلتان کوچک است، قید مبل های رسمی و سنگین را بزنید و فضا را برای حضور خودتان آماده کنید.

برای داشتن اتاقی گرم و راحت، لزوما نیازی به مخارج سنگین و متخصصین دکوراسیون نیست. شما با دانستن نکات مهم و به کار بردن ذوق و سلیقه شخصی خود می توانید فضایی سرد و سنگین را به مکانی تبدیل کنید که هیچ علاقه ای ترک کردن آن نداشته باشید.

صرف نظر از سبک دکوراسیون شما، عناصری وجود دارند که استفاده از آن ها بدون شک می تواند اتاق مورد نظرتان را بیش از پیش خوشایند کند.

۱- کوسن های تزیینی

با افزودن کوسن های بزرگ و نرم به کاناپه و مبل ها، آن ها را از حالت چهار گوش و خشک خارج کنید. برای روکش کوسن ها از رنگ هایی استفاده کنید که در مقابل پارچه مبل جلوه داشته باشند.

READ  دکوراسیون منزل در 5 مرحله

اگر از پارچه های بدون طرح استفاده می کنید، بهتر است جنس آن ها نرم و از جنس مخمل، ابریشم یا مخملهای کبریتی باشد.

اسرار داشتن اتاقی دنج و راحت

۲- پیراھن مبل
پیراھن مبل، به خصوص اگر اندکی گشاد و ساده و از جنس پارچه ھای محکمی چون متقال باشد، فضای ھر اتاقی را خودمانی تر میکند. پیراھنھای مبلی ھم به بازار آمده که کشی ھستند و میتوان آنھا را تقریبا برای ھر مبلی استفاده کرد.

۳- تشکچه
یک صندلی تک ﯾا نیمکت چوبی، میتواند کمی راحت تر و گرد و قلنبه تر شود. با استفاده از یک پارچه جذاب و خوش طرح و رنگ که در ھیچ جای دیگر اتاق به کار نرفته باشد، یک بالشتک به اندازه آن تھیه کنید.

اسرار داشتن اتاقی دنج و راحت

۴- پتو یا شال
یک پتوی پشمی نازک و گره دار ﯾا بافتنی برای زمستان و شالی کتانی و رنگین برای تابستان، که بر روی پشتی ﯾا دسته کاناپه افکنده شده باشد، حال و ھوایی بسیار خوشایند به اتاق میدھد.

۵- پاراوان
در اتاقھای بزرگ یا اندکی بدقواره، پاراوان میتواند بھترﯾن وسیله برای تقسیم بندی و خودمانی کردن فضا باشد و حس امنیت بیشتری به افراد میدھد. در اتاقھایی که وساﯾل و لوازمی تیره یا سنگین دارد، وجود یک پاراوان با روکش پارچه ای میتواند بسیار گرمابخش و خوشایند باشد.

اسرار داشتن اتاقی دنج و راحت

۶- قالی
قالیچه ھای کوچک به جدا کردن بخشھای مختلف اتاق نشیمن بسیار کمک میکنند و رنگ و بافت زﯾبایی به اتاق میبخشند.

۷- گل و گیاه

از عناصر طبیعی غافل نشوﯾد اگر گیاھان در اتاق شاداب و سرسبز باقی بمانند شما نیز در آن اتاق احساس سرزندگی خواھید کرد.
ھیچ چیز مانند عکسھای خانوادگی به ﯾک اتاق شخصیت نمیدھد. برای اجتناب از شلوغ شدن روی میزھا، چند عکس محبوب خود را انتخاب کرده وبا قرار دادن آنھا در قاب یکسان، عکسھا را به عنصری تزئینی تبدیل کنید.

READ  فضای خانه خود را بزرگتر جلوه دهید

اسرار داشتن اتاقی دنج و راحت

۸- نورپردازی غیرمستقیم

نور شدﯾد از چراغ سقفی، تمام جذابیت اتاق را از بین میبرد. به جای یک چراغ آوﯾز غیر قابل تنظیم و پر نور، از نورھای قابل تنظیم و یا وسایل روشنایی متعدد استفاده کنید. استفاده از چندین چراغ و آباژور که با لامپھای متوسط و ضعیف مجھز شده باشند نه تنھا امکان نورپردازی متنوع
برای اتاق را فراھم میکند، بلکه گوشه و کنار اتاق را نیز در مرکز توجه قرار میدھد.

۹- گروه بندی

به چیدمان قطعات اصلی مبلمان خود توجه کنید.افرادی که در اتاق گردھم می آیند باﯾد بتوانند به راحتی با اطرافیان خود صحبت کنند. برای این منظور، مبلھا را از دﯾوار دور کرده و به یکدیگر نزدیک کنید، به طوری که مبلھا و کاناپه وی یکدیگر قرار بگیرند. کاری کنید که ھر محل نشستن در
نزدیکی خود میزی کوچک داشته باشد.