کابینت آشپزخانه

مقالات و مطالب آموزشی کابینت آراکس
آپارتمان کوچک خود را بزرگ جلوه دهید

آپارتمان کوچک خود را بزرگ جلوه دهید

6 جولای 2020

آپارتمان کوچک خود را بزرگ جلوه دهید

آپارتمان کوچک خود را بزرگ جلوه دهید

 

امروزه با افزاﯾش روز افزون جمعیت شھری و قیمت زمین، ساخت وساز آپارتمان و زندگی آپارتمانی مقرون به صرفه تر شده است. یکی از عمده معایبی که بیشتر مردم از آن گله مند ھستند خفه و بسته بودن فضای آپارتمان است. ما با استفاده از چندین نکته کوچک که بیشتر جنبه بصری دارد می توانیم این فضای مرده را زنده تر و آپارتمان خود را دلباز تر نماﯾیم.
۱)انتخاب رنگ دﯾوارھا:
انتخاب رنگ مناسب برای فضای آپارتمانی به خصوص آپارتمان ھای با متراژ کم بسیار مھم است. رنگ ھا از نظر درخشندگی و شفافیت انواع مختلف دارند که بھترﯾن انتخاب، انتخاب رنگ ھای روشن با درخشندگی و شفافیت جھت پوشش کف آپارتمان از مصالح گوناگونی می توان بھره گرفت. (از جمله سرامیک ھا، پارکت ھای طرح چوب، موکت و…) اگر قصد تعوﯾض کفپوش ساختمان را داشته باشید، در صورت استفاده از سرامیک می باﯾست در انتخاب رنگ آن دقت زﯾادی شود زﯾرا استفاده از رنگ ھای تیره در کف، فضا را فشرده تر نشان می دھد. در صورت استفاده از پارکت نیز می باﯾست نکات گفته شده را رعاﯾت نمود و رنگ ھای روشن طرح چوب را انتخاب کرد.
۲) انتخاب مبلمان و نحوه قرار گیری:
انتخاب رنگ مبل اختیاری است اما استفاده از رنگ ھایی مثل کرم روشن و ﯾا حتی سفید به زنده تر کردن فضا کمک بیشتری می نماﯾد و فضا بزرگ تر به نظر می آید. در مورد انتخاب طرح مبل بھتر است حتی المقدور مبل ھایی با اشکال ھندسی و ﯾا بدون منحنی انتخاب شود. در مورد نحوه چیدمان آن، بھتر است مبل ھا را تقرﯾبا چسبیده به دﯾوار ھا قرار داد.

 

آپارتمان کوچک خود را بزرگ جلوه دهید
۳) نورپردازی:
نور نیز نقش مھمی را در زنده کردن فضا به عھده دارد. استفاده از نور مناسب و یکنواخت در آپارتمان خفگی محیط را از بین می برد، البته استفاده از  نور طبیعی بسیار مناسب تر است. حتی المقدور از پرده ھای عمودی یا کرکره ای استفاده نکنید زﯾرا از ورود نور خورشید به داخل تا میزان زیادی جلوگیری می نماﯾند.
۴) استفاده از طبیعت:
در آپارتمان می توان از گلدان ھای کوچک که در گوشه ھای فضا قرار می گیرند استفاده کرد.

 

این مطالب هم مطالعه کنید

 

اگر دوست دارید درباره ی انواع کابینت آشپزخانه ، کابینت های ممبران و کابینت های  ام دی اف و یا کابینت های پلیشی و یا کابینت های هایگلس بیشتر بدانید روی عناوین کلیک کنید

 

 

گروه مهندسی آراکس با داشتن کادر مجرب و متخصص در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه و آشپزخانه مدرن آماده ارائه مشاوره به شماست با ما تماس بگیرید تا با بازدید از فضای شما از مشاوره رایگان و تعین قیمت کارشناسان بهره مند شوید.

۲۱-۸۸۴۷۵۷۴۸

 

آپارتمان کوچک خود را بزرگ جلوه دهید